Zasady kwalifikacji do MŚ 2013

Kwiatkowski, Marczyński, Huzar oczywiście zakładając, że Panowie będą w formie.

Widocznie się nie zrozumieliśmy , mój błąd że nie napisałem w jakich okolicznościach mogliby zająć wysokie miejsca. Chodzi mi o to że jeżeli każdy z wyżej wymienionych zawodników byłby w optymalnej formie i jechał jako jeden z LIDERÓW jakiejś reprezentacji mógłby powalczyć o miejsca w TOP 20. Oczywiście jeżeli jechaliby w jednej ekipie to wiadomo że 2-3 walczyło o wysokie miejsca a reszta by im pomagała.

Na dzien dzisiejszy Polska do 10 miejsca traci 80 pkt. Jest to dużo i mało. Zakładając ze zaden Belg nie zapunktuje juz to Polakom wystarczy np. 1 wygrany etap na TDF + 12 miejsce w generalce + 7 miejsce TDP.
Za wygrane TDP jest az 100 pkt więc według mnie jest jakas szansa na 10 miejsce.
Ale tak jak pisalem wczesnej ja bym nawet chciał zeby trójka wystartowała.

Więc ja bym raczej powiedziała, że te 80 pkt to dużo lub bardzo dużo;)

Zakładając ze na TDp Wiggins, Nibali , Basso, Sanchez przyjadą myślą o wygrywaniu to owszem dużo. Ale jak przyjadą na wakacje to wystarczy Majka na podium, Szmyd w 6 i mamy już 100 pkt…

Po TdF do 7 Francji mamy 66 punktów straty.
Tak, że przy dobrym TdF są szanse na top10. Myślę, że Marczyńskiego, Majkę i Szmyda stać na walkę nawet o czołową piątkę, dużo zależy od tego z jakim nastawieniem do wyścigu podejdą Nibali i reszta.

Marczyński mówi, że jedzie na TdP bez wielkich ambicji.

Zakładając ze Belgia pkt już nie zdobędzie to Polsce wystarczy 6 miejsce na TDP.

Nie zakładałbym tego w perspektywie Eneco Tour. Poza tym w sobotę jest Classica San Sebastian.

W Clasica San Sebastian może pojedzie Michał Kwiatkowski i nie byłby bez szans.

Natomiast Eneco Tour kończy się 18 sierpnia. Ostateczny ranking ma być 15 sierpnia.

A ranking jest aktualizowany na bieżąco czy dopiero po zakończeniu wyścigu, innymi słowy generalka Eneco nie będzie się liczyła ale etapy będą brane pod uwagę?

Ranking jest aktualizowany dopiero po zakończeniu każdego z wyścigów

może rzeczywiście byłoby niezłym pomysłem namówienie Kwiatkowskiego na San Sebastian ?
Meersman i van Avermaet mogą tam zrobić Belgom trochę punktów.

Po CSS i pierwszym etapie TdP sytuacja wygląda tak, że miejsce Majki w top5, lub nawet 6 miejsce i pierwsza dwójka na którymś etapie daje nam pierwszą dziesiątkę w rankingu (Nawet gdyby Hermans pojechał rewelacyjnie).

To oby tak dalej.

W tym momencie Polki są na 10 miejscu rankingu państw UCI

A w rankingu WT państw sytuacja wygląda ciekawie. Z krajów z “10” jest kilka takich w których punktowało mniej niż 9 kolarzy:

  • Wielka Brytania (8 punktujących)
  • Kolumbia (4 punktujących)
  • Słowacja (2 punktujących)
  • Szwajcaria (6 punktujących)

Czy to oznacza, że te państwa nie otrzymają 9 miejsc na MŚ?

Otrzymają 6. Polska jak awansuje na 10 miejsce tez otrzyma 6 kolarzy na MS. Tylko ja sie zastanawiam czyy w tej chwili mamy tylu kolarzy, gdy Niemiec odpuszcza, Kwiatkowski tylko na czas. Majka pewnie tez nie pojedzie.

Rafał Majka dzisiaj w “Przeglądzie Sportowym”

A mistrzostwa świata?
Rafał Majka: Rok temu dostałem powołanie do reprezentacji, ale uważam, że jeśli zawodnik nie prezentuje wysokiej formy, taki występ nie ma sensu. Jeśli startuję, chcę walczyć, a nie tylko przejechać wyścig. A wtedy po Vuelcie byłem zmęczony. Teraz jednak stawię się na zgrupowaniu i wystartuję w mistrzostwach.

Michał Kwiatkowski też deklaruje swój start jak będzie przygotowany.

Jedynym, który rezygnuje (i to też nie na 100%) jest Niemiec. A przecież mamy jeszcze Gołasia, Marczyńskiego, Paterskiego, Bodnara, Rutkiewicza… .

Rutkiewicza to chyba nie mamy.

Kwiatkowski mówił ze celem na MS są dla niego obie czasówki. A na start wspólny zdecyduje sie w tedy gdy będzie w 100% formie.
Majka owszem moze pojechać na Ms ale na cuda bym nie liczył. Gołas, Paterski, Marczynski i Rutkiewicz w tym roku są bez formy.