Zbiórka na działanie portalu i forum Rowery.org

Dokladnie tak ! Wiadomo jak to jest , jak sie zaczniemy “przerzucac” ( choc raczej NIE zaczniemy , bo widze tutaj ludzi myslacych ) . Chodzi o to zeby WAM pomoc , ale przyjemnie bedzie jak NIE bedzie LIDEROW i OUTSIDEROW . Sam nie wiem ; co Wy na to ???

Pozniej i tak Eder bedzie sie wspinal na Sobotke na forumowym Colnago , w kasku, koszulce i z bidonem forum , wiec kto go spotka bedzie wiedzial , ze jest GWIAZDA PELETONU :wink:

3 polubienia

Też uważam, że chyba to powinno być niejawne.

Sam miałem w poprzednim wpisie napisać, że nawet jak będę Amator to wolę żeby mi się to nie wyświetlało bo mi się źle kojarzy ale wtedy jeszcze nie było mowy o tym więc nie pisałem :stuck_out_tongue:

Na forum Pink Floyd, na którym jestem użytkownikiem, przy nazwie użytkownika wyświetla się jedynie trącący nieco rokiem 2003 gif „Supporter” - niezależnie od wpłaconej kwoty. Uważam, że to dobre rozwiązanie.

3 polubienia

Jak dla mnie podział jest akceptowalny i podzielam zdanie innych, żeby nie informować publicznie kto ile dał, wystraczy jakaś informacja typu ,Supporter’’ jak napisał @KubaWinter.
Cieszę się, ze temat został podchwycony i zyskał tak wielu sympatyków. :slight_smile:

OK, po przemyśleniu zgadzam się - lista powinna zawierać wszystkich niezależnie od wysokości wpłat, a odznaka na forum być identyczna dla każdego.

3 polubienia

Powiedzmy to sobie otwarcie, to nie żadna zbiórka! To opodatkowanie! :slight_smile:

Ja również się dorzucę. Jak tylko ogarniesz @Naczelny wszystkie sprawy, to też wybiorę którąś opcję dla siebie.

A nieprawda :stuck_out_tongue:
Nie spełnia podstawowej cechy podatku czyli jest dobrowolna :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

Ale podatki w Polsce też są dobrowolne. Przecież możesz wyjechać jesli Ci nie odpowiadają :grin:

To będziesz płacił gdzieś indziej. Podatki z założenia nie są dobrowolne…

Pytam ostatni raz - czy tak zostawić?

Czy zmienić progi zgodnie z sugestią @Eder’a:

Pytam Was, bo to dzięki Wam w ogóle rozpatruję ten pomysł…

Mogę dodać ewentualnie ostatni próg - 150 albo 200 - ale nie wiem, czy znajdą się nań chętni. Nie chcę przestrzelić…

IMO zostaw, to jest tylko kwestia umowna. Tak naprawdę to dobrze będzie jak Ci co się skuszą na >50zł w ogóle się znajdą.

1 polubienie

Mam nadzieję, ale nie chcę przeszarżować.

Ja jestem sceptyczny, tzn do tego, że będą chętni tyle się zrzucać. Bo do samej zrzutki nie i właśnie wydaje mi się, że siła tego będzie tkwiła w wielu osobach które wybiorą 5-10zł.

A sceptyczny dlatego, że obserwując jaki ból tyłka mieli “kolarze” gdy przyszło płacić 20zł za Stravę albo abonament za zwifta z 15 dolarów na 15 euro się zmienił to mam pewne zdanie wyrobione :smiley:

Sceptyczny jestem, ale nadzieja umiera ostatnia :slight_smile:

2 polubienia

Umówmy się,
100zł czy nawet 50zł jako datek miesięcznie to dla przeciętnego szarego użytkownika bardzo dużo.
Nie wiem jakie są statsy ale z własnych obserwacji to peaki zalogowanych userów widziałem po końcówce TdF i po MŚ na poziomie ~50 jednocześnie zalogowanych.

Zakładając, że jakieś 10-20% z nich będzie zainteresowane wsparciem daje nam to 5 do 10 osób które będzie płacić.

Wychodzi na to, że jeśli jedna osoba jeśli wybierze 100zł to będzie sukces.

Ale to nie znaczy oczywiście, że takiej kwoty ma nie być.

Cieszyć się będę z każdego 5 zł. Taka prawda. Bo ja od 20 lat wydaję na rowery.org swoje pieniądze. Wcale nie małe biorąc pod uwagę, że mamy dwa spore serwery bazodanowe i dwie strony do obsługi…

Łącznie rowery.org to trochę ponad 200GB danych, ok. 4 TB danych wysyłanych i odbieranych na miesiąc, itd.

2 polubienia

I w sumie tak sobie myślę, że może wyrzucenie 5zl i start od dychy nie byłby lepszym rozwiązaniem.

W sumie jak ktoś się decyduje to te 5zł różnicy raczej go nie zniechęci a jednak zawsze to pare zł więcej w skali roku.

Nie wiem, czekam na opinie.

Dla niektórych 5 zł to nic, a 10 już pomyślą? Nie wiem, serio.

1 polubienie

Nie no ja też nie jestem ekspertem w tych sprawach, fajnie byłoby jak by więcej osób dało znać ile będzie w stanie płacić bo to by dało jakiś ogląd na sytuację.