Zbiórka na działanie portalu i forum Rowery.org

Temat wpadł mi do głowy w czasie awarii forum.
Rowery.org to dla mnie jak codzienna gazeta, nie ma dnia bym tutaj nie zajrzał, pierwszy portal z którego czerpię informację. Na forum dużo się nie odzywam, ale czytam i doceniam wiedzę innych. Chłopakom ze strony ciężko o tym mówić, ale działanie portalu/forum generuje koszta, które muszą pokrywać z własnej kieszeni. My jako użytkownicy także moglibyśmy dołożyć do tego swoją cegiełkę, oczywiście nikt nikogo nie zmusza, każdy wsparłby tyle ile mógłby/chciałby.
Do tego celu można wykorzystać serwis typu Patreona, jego podobnych czy po prostu prostego przelewu na konto. To już zostawiam do ustalenia z redakcję.
Liczę na odzew reszty towarzystwa i pociągnięcie tematu. :slight_smile:

7 polubień

Jestem za.
Czy to w formie jakby jednorazowej składki, czy w formie powiedzmy abonamentu.
Co będzie wygodniejsze dla twórców strony

Patrzyłem na serwisy patreon.com oraz patronite.pl. Oba mają model miesięcznej składki, które można zadeklarować na różnych poziomach. Wstępnie myślałem tak (bez kwot na razie, czekam na propozycje a i sam muszę się zastanowić):

  1. Amator
  2. Nowicjusz
  3. Pomocnik
  4. Lider
  5. Gwiazda peletonu

Chciałbym to zrobić tak aby uczestnicy najwyższych dwóch lub trzech poziomów, jeśli kwota będzie adekwatna, otrzymywali raz czy dwa razy do roku upominki - koszulki, bluzy, kubki, etc. Wszystko oczywiście z logiem rowery.org. Nie wiem jak inaczej jeszcze mógłbym wynagrodzić uczestników programu…

Wszystkie poziomy dostałyby dodatkowo jakieś oznaczenie na forum tak, aby inni widzieli, kto pomaga. Taka nagroda nawet za kilka złotych miesięcznie…

Na razie analizuję np. takie zbiórki:

Wydaje mi się, że poziomy kwotowe są tam bardzo rozsądne, szczególnie te na dole - ale, znowu, czekam na opinie…


Pieniądze przeznaczałbym przede wszystkim na (w kolejności):

  1. Koszty serwerów (oraz częściowo wynagrodzenie dla pomocników z mojej firmy, którzy często to robią bezinteresownie - tzw. budżet na przyjemności czy prezenty :grinning_face_with_smiling_eyes:)
  2. Zakup rozszerzeń komercyjnych do Wordpressa, na którym jeździ portal.
  3. Ewentualny sprzęt czy pokrycie innych kosztów niezbędnych dla tworzenia treści
3 polubienia

To jest bardzo dobry pomysł i z chęcią się też dorzucę ile dam radę.

Moja idea jest taka, aby to było od najmniejszej kwoty (np. 5 zł miesięcznie) aż po - powiedzmy - 100 zł. I kilka poziomów po środku tak, aby każdy mógł się dorzucać. Tyle ile może i/lub chce…

Jestem za!!! Chętnie będę płacił składkę miesięczną.

Więc pomóżcie w określeniu progów

  • Kibic - 5 zł
  • Zagorzały kibic - 10 zł
  • Amator - 15 zł
  • Nowicjusz - 25 zł
  • Pomocnik - 40 zł
  • Lider - 50 zł
  • Gwiazda peletonu - 100 zł

Co wy na to? Dla ostatnich dwóch przynajmniej raz do roku będę miał prezent - a to koszulki, a to bidony, a to coś innego. Im więcej tych osób będzie, tym lepsze lub więcej nagród będę w stanie zorganizować. Pozostali z innych progów będą mogli zamówić gadżet ze zniżką…

Jakie byście chcieli inne benefity za pomoc dla rowery.org? Zaproponujcie coś…

1 polubienie

Nowe rowery COLNAGO na koniec kazdego roku !
KIBIC najtanszy model ITD w gore ( Gwiazda peletonu najdrozszy ) …

3 polubienia

Oj, to ja też się zapiszę!

1 polubienie

Bylem pierwszy ( gdyby tylko na jeden wystarczylo ) :rofl:

3 polubienia

Nie, dla Ciebie - w drodze wyjątkowego traktowania - to będzie Canyon…

A Wigry3 też będą w ofercie :stuck_out_tongue:

Dla mnie progi są spoko, każdy sobie dopasuje.

Sam osobiście pewnie koło Amatora sięna początek zakręcę, a potem jak stanę na nogi to pewnie coś więcej wrzucę do skarbonki ale póki co nawet 1 wypłaty jeszcze nie dostałem :smiley: Ale grunt, że pożegnałem bezrobocie :slight_smile:

5 polubień

Na razie progi mam tak (opisy są w trakcie, uzupełniać będę dalej):

  • 5 zł

    Kibic prawdziwy, z krwi i kości! Jesteśmy wdzięczni, że chcesz nas wspierać! Jesteś z nami, i jesteśmy za to bardzo wdzięczni. Dzięki Twojemu wsparciu rozwijamy stronę! Od ponad 20 lat działamy pro publico bono, nie mając z tego żadnych korzyści. A teraz Ty nam pomagasz! Jesteś częścią zespołu.
    W zamian otrzymasz podziękowania od redakcji przez email oraz miejsce na stronie portalu i forum!
  • 10 zł

    Zagorzały kibic to Ty! Jesteś z nami, a my jesteśmy bardzo wdzięczni! Bo każdy kibic jest ważny, ale wierny kibic to radość w naszych sercach!
    Korzyści z niższego poziomu uzupełnimy o odpowiednią odznakę na forums.rowery.org - o ile jesteś forumowiczem.
  • 15 zł

    Drogi amatorze, witamy w peletonie!
    Przy tym poziomie wsparcie będziesz miał pierwszeństwo zamawiania naszych gadżetów oraz w zasadzie pewność, że dla Ciebie ich nie zabraknie. No i 5% zniżki na gadżety. Dodatkowo na forums.rowery.org dostaniesz specjalną odznakę tak, abyś wyróżniał się wśród innych forumowiczów.
  • 25 zł

    Nasz Neo w peletonie profesjonalnym! Witamy w zespole. Każdy członek drużyny jest ważny!
    Ponad wszystkie benefity z niższych poziomów otrzymasz raz w roku 10% zniżki na nasze gadżety. No i oczywiście odznaka na forum będzie się różnić!
  • 40 zł

    Pomocnik to podstawa każdej drużyny. Liderzy wygrywają najczęściej, ale bez pomocników nie mieliby szans na żadne zwycięstwo. Jesteś dla nas ważny, jak ważny jest każdy pomocnik w zespole kolarskim.
    Ponad wszystkie benefity z niższych poziomów otrzymasz raz w roku 15% zniżki na nasze gadżety.
  • 55 zł

    Lider na klasyki przynosi chlubę drużynie! Może i wygrywa raz w roku, wyścig jednodniowy… ale to ważne zwycięstwo!
    Ponad wszystkie benefity z niższych poziomów otrzymasz 20% zniżki na nasze gadżety (ile razy w roku byśmy ich nie robili).
  • 75 zł

    Lider na GT to lider na najważniejsze wyścigi sezonu! Wygrana w GT to chwała na całe lata. Bądź jak taki lider dla nas!
    Na tym poziomie dostaniesz jeden gadżet w roku za darmo - jeśli wspierać nas będziesz nieprzerwanie przynajmniej 10 miesięcy., a na drugi i kolejne (o ile będą) otrzymasz 20% zniżki!
  • 100 zł

    Gwiazda peletonu to Ty i świecisz jasnym światłem! Dzięki Twojemu hojnemu wsparciu będziemy działać dalej, a cześć osób z naszej redakcji nieco odetchnie.
    W zamian za tak hojną pomoc raz, dwa lub nawet trzy razy w roku (w zależności od osiągniętych celów) otrzymasz od nas gadżet rowery.org całkowicie za darmo! - jeśli wspierać nas będziesz nieprzerwanie przynajmniej 7 miesięcy. Oczywiście wszystkie inne wspomniane benefity w niższych poziomach dotyczą i Ciebie!

Co o tym myślicie? Serio pytam, na poważnie.

4 polubienia

Powinna być chyba większą różnica między pomocnikiem a liderem na klasyki

Porównaj sobie np nawet takiego van Avermeata z ostatniego sezonu z Poljanskim :yum:

55? 60? Lider na GT ma jednak większe benefity…

Zawsze mogę wprowadzić jeszcze jeden poziom, ale zaczyna się ich robić dużo…

Może:
Pomocnik 40
Lider na klasyki 75
Lider na gt 100
Gwiazda 200

Albo w ogóle usunąć podzial i zostawić samo lider bo taki van Aert, van der Poel czy Alaphilippe są pewnie bardziej cenieni przez kibiców a także opłacani niż Bardet, Pinot czy Quintana

Jarek bez wplat juz jest nasza gwiazdą :wink:

Moze publicznie NIE ujawniac “kto jest kim” i niech to pozostanie do wiadomosci TYLKO Redakcji i wplacajacego ?
Jak robimy to dobrowolnie i wg indywidualnych mozliwosci , to pal licho zeby figurowac gdziekolwiek publicznie jako placacy DUZO lub MALO.
Niech Redakcja podziekuje kazdemu w sposob jaki zechce , albo wg jakiegos klucza ( ale tylko na PRIV ) .

4 polubienia

Czyli jesteś za tym, aby w ogóle nie upubliczniać kto jest na jakim poziomie? Wyłącznie pomaga i nie ważne ile? Ma to dla mnie sens…