Amstel Gold Race 2022

W tym roku wyścig ma się odbyć na klasycznej trasie, a nie jak w 2021 roku na 16 kilometrowej rundzie.

Moje gwiazdki prezentują się tak:
***** Van Der Poel.
**** Van Aert.
*** Pidcock, Hirschi, Matthews, Benoot.
** Van Baarle, Madouas, Laporte, Teuns, Asgreen
*Kwiatkowski, Mohorić, E.Hayter, Schachmann, Campenaerts, Trentin, Kung.

Już w niedzielę piwny wyścig zatem można przeanalizować kandydatów do wygranej.
WvA wydaję się że nie pojedzie (podejrzewam sugerując się ostatnimi wypowiedziami z obozu JV, że chyba będą dmuchać na zimne i raczej odpuszczą myśląc o starcie może w P-R).
Wobec prawdopodobnej nieobecności WvA na faworyta wyrasta zycięzca niedawnego Ronde, ale jest pewien ważny szczegół który także dotyczy innych zawodników jadących w Ronde to znaczy że tylko tydzień przerwy na regenerację. W 2019 MvdP miał 2 tygodnie przerwy między wyścigami (choć jechał CC Sarthe i Strzałę Brabancką ale nie jechał co ważne P-R). Podobnie WvA w zeszłym sezonie czyli 2 tygodnie przerwy po Ronde bo P-R przesunięte na październik i nie jechał wtedy przed AGR (oprócz Strzały Brabanckiej). Wydaję mi się ze ten tylko tydzień dzielący Ronde od AGR może mieć znaczenie i może trochę bardziej to faworyzować zawodników nie jadących Ronde czyli Hirschi może Barguil który ładnie się ostatnio pokazał w GP Induraina, a może jakaś niespodzianka jak Simons ?

Kwiatkowski to na razie dla mnie zawodnik mający jakieś problemy (także zdrowotne) czyli z dużym znakiem “?”
Do tego grona zaliczam SKA, Sagana, Schachmanna. Ale może ktoś z nich odpali i miejmy nadzieję że będzie to Kwiatkowski, z drugiej strony jedzie w Ineos Pidcock który przecież przegrał w zeszłym roku o grubość bieżnika na oponie :wink:, czy Dylan van Baarle, Narvaez, Hayter. Kwiatkowski nie należy do samolubnych zawodników :wink:, więc jak zawsze dużo też zależy od ustaleń w ekipie w przypadku Michała.
Z tych nie jadących Ronde jeszcze jest Cosnefroy który wczoraj znakomicie jechał.

Ja bym zwrócił uwagę na Quentina Pachera. Przejście do FdJ mu posłużyło i stał się lepszym kolarzem. Lubi taki teren, forma wydaje się być życiowa, zdecydowanie nie będzie na radarze faworytów. Jestem ciekaw, na co go stać, czy będzie potrafił zawalczyć z czołówką, czy w ogóle się da radę w niej znaleźć? :slight_smile:
Chyba nie ma w tym momencie w FdJ innego kolarza, który dawałby większe szanse na wynik (poza Madouasem).

1 polubienie

No ale jadą Kung i właśnie Madouas. Ja obstawiam ze Ronde tak niedawno przejechane może mieć negatywny wpływ na start w AGR i mogą się zaplątać zawodnicy w rodzaju Pachera, Simonsa w ucieczkę i zaskoczyć. Z drugiej strony mogę się całkowicie mylić i wyścig zdominują ci sami zawodnicy co dobrze jechali w Ronde.

Na klasycznej trasie? Ale ostatni Cauberg 18 km przed metą, dobrze widzę?

1 polubienie

Jumbo ogłosiło skład i nie ma w nim Van Aerta.

  1. Benoot
  2. Laporte
  3. Dumoulin
  4. Van Emden
  5. Roosen
  6. Van Hooydonck
  7. Teunissen

W sumie nikt nie zwrócił uwagi na Ayuso.
Czyżby miał być nowym Pogačarem w drużynie starego Pogačara?

Dla mnie ma tu szanse sprawić niespodzinkę.
Sprint ma niezły. Może jakby z kimś odjechał albo na solo to kto wie.

Ale słaba obsada w tym roku :open_mouth: Czyżby Ineosy z dubletem? Ciekawe w jakiej formie będzie Kwiato. Niby bez startów ale przed M-SR też dużo się nie ścigał. Szkoda, że Pidcock jedzie :frowning:

Przecież jadą Van Der Poel i Hirschi.

Słaba obsada? Całe podium tegorocznej Flandrii jedzie, z pierwszej 10 aż 7 zawodników. Nie ma tylko Pogacara, Pedrsena i Kristoffa. To tak jakby powiedzieć że słaba obsada Ronde była, bo przecież większość zawodników z Flandrii plus paru dodatkowo (Kwiatek, Hirschi itd. )

1 polubienie

Kilku dobrych kolarzy brakuje:
Van Aert, Pogacar, Valverde, Alaphilippe, Roglić, Schachmann, M.Pedersen.

Pomimo braku tych kolarzy wyścig i tak zapowiada się bardzo ciekawie.
Van Der Poel, Pidcock, Kwiatkowski, Matthews, Madouas, Hirschi, Ayuso, Van Baarle, Laporte, Benoot, Mohorić, Kragh Andersen, Aranburu, Kung, Cosnefroy, Trentin, Fuglsang, Clarke, Barguil, Asgreen, Turgis.

Porównując do zeszłego roku to mamy zamiast WvA MvdP (Holender nie startował w 2021). Roglic to był czysto treningowo no ale powiedzmy że jako gwiazda podwyższył prestiż.
Tylko jedynie Alaphilippe jest jak dla mnie in minus. Pogacar nie startował.
Także jak dla mnie trochę gorzej to wygląda ale na pewno nie słabo zwłaszcza że jest MvdP.

Dobra, macie rację. Przeoczyłem MvdP :joy: Nie powinienem sprawdzać listy startowej zaraz po przebudzeniu. Z przyzwyczajenia w Ardenach szukałem Alejandro i Juliana :wink:

Moje gwiazdki po aktualizacji:
***** Van Der Poel.
**** Pidcock, Hirschi.
*** Madouas, Benoot, Matthews, Laporte, Mohorić, Kragh Andersen, Van Baarle.
** Kwiatkowski, Cosnefroy, Kung, Asgreen, Turgis, Ayuso, Clarke.
*Campenaerts, Teuns, Aranburu, Wright, Trentin.

Król Caubergu czyli czterokrotny zwycięzca “Piwnego Wyścigu” jedzie po raz ostatni w karierze po limburskich pagórkach. Gilbert po chorobie powoli wraca do zdrowia, w wywiadzie (poniżej link do wywiadu) powiedział że w Limburgii na Volcie już lepiej mu się jechało (choć jak dla mnie po tych atakach Dumoulina to nie nadążał nawet za zawodnikami z ekip kontynentalnych także chyba raczej nie na miesza na AGR).

Dlaczego szukałeś kolarzy, ktorzy nigdy tego wyscigu nie wygrali? :grinning:

Ale fakt, brakuje ich.
Podobnie jak van Aerta czy Schachmanna.

Wg PCS obsada jest wyjątkowo slaba pod wzgledem punktow z ich rankingu. Widziałem gdzies takie zestawienie od 2007 i 2022 wypada zdecydowanie najgorzej.

No ale rankingi nie jeżdżą. Szykuje się ciekawe ściganie, choc nie da sie ukryc, ze Baskowie im zajęli trochę ciekawych nazwisk.

Nieśmiało stawiam na Pidcocka.
Ciekaw jestem Ayuso, Madouasa, Matthewsa i Laporte’a.

E:
Chociaz teraz tak sobie myślę, ze przeciez w 2021 sporo wyscigow sie nie odbylo i stad ten deficyt punktow w obsadzie :wink:

Interesujący wywiad z Tomem, zwłaszcza co do taktyki na AGR (Dumoulin z racji zamieszkania chyba zna te pagórki najlepiej :wink:). Dodał jeszcze że sam ma wolną rękę choć zasugerował że liderami są oczywiście Benoot i Laporte, i że w związku z takim składem interesował by ich otwarty wyścig.

Nie wierzę w Kwiatkowskiego po takiej przerwie, mysle ze skupi się na pomocy Pidckokowi.