Awarie

Witam,

Ostatnie kilka dni stoi pod znakiem awarii bazy danych. W zasadzie nie znam jeszcze przyczyny problemu, jednak od dwóch dni wprowadziłem sporo doraźnych zmian i mam nadzieję, że uda mi się całosć systemu ustablizować. Miejcie jednak na baczeniu, że nocą nie czuwam - często baza “wywala się” i musi czekać na moją reakcję do rana…

dzis w nocy tak po pierwszej, wysypało stronę…

Tak, niestety. Ale koło 7 już naprawiłem…

Wróciłem dziś do tematu awarii i zrobiłem trochę porządków. Powinno być już naprawdę dobrze. Przy okazji udało mi się znowu podkręcić serwer o parę procent…

Jutro wieczorem przewiduję natomiast przerwę techniczną, która potrwa prawdopodobnie ok. dwóch godzin. Prace zacznę ok. 21.00 i mniej więcej do północy serwis może nie działać. Przepraszam z góry za utrudnienia, ale muszę w końcu zrobić parę poprawek i trochę porządków…

Brakuje zakładki Kto jest na Forum to celowe usunięcie w celu poprawienia wydajności strony, czy po prostu małe przeoczenie?

Celowo to usunąłem, ale nie ze względu na wydajność.

Jakiś błąd powoduje, że w temacie Tour de France każdy mój kolejny post dopisuje się do posta z godziny 12.02. Proszę o naprawienie, bo to uniemożliwia bieżącą dyskusję w temacie.

mam podobny problem…

Ja natomiast odkąd się zarejestrowałem to nie zawsze mogę odpowiedzieć w temacie. Czasami jest OK (klikam Odpowiedź i przenosi mnie do pola odpowiedzi) ale zwykle po kliknięciu na Odpowiedź przenosi mnie na stronę główną (index.php). Problem pojawia się losowo, wczoraj rano był błąd a później było OK, dzisiaj rano było OK a teraz już jest błąd (w temacie ABC kolarstwa mogę odpowiedzieć, tak samo jak w tym a w temacie Tour de France 2013 nie mogę). Problemem nie jest jeden temat czy jeden dział - ponieważ ostatnio nie mogłem odpowiedzieć w dziale O kolarstwie a to inny dział niż ten w którym występuje temat TdF 2013.

Próbowałem odtworzyć Twój błąd, ale nie udała mi się ta sztuka.
Musiałbym znać konkretny czas dla tych przypadków i mógłbym sprawdzić logi serwera…

Mamy podobny problem, ale tylko z mobilnej opery. Wina raczej po stronie przeglądarki.

A ja mam inny problem: moge dawać ostrzeżenia, ale nie mogę sprawdzić, kto ile ma i za co lub od kogo dostał.

ja to samo, ale to ma związek z tym, że Naczelny w ramach poprawy wydajności forum usunął panel “Kto jest na forum”.

Myślę, że z tego i kilku innych powodów można byłoby go przywrócić.

Nie tabeli z ostrzeżeniami…

Opera w wersji mobilnej nie jest w pełni przystosowana do naszego forum i czasami mam podobnie

Google Chrome Wersja 27.0.1453.116 m
Błąd występuje regularnie, napisałem PW do Naczelnego w momencie gdy sypało mi błąd to może coś sprawdzi w logach.

Miewam dość często podobny problem, ale wynalazłem sposób - można odpowiadać poprzez cytowanie innego posta w temacie :stuck_out_tongue:

Powyższe odnosi się do posta maxflo3. Chrome jakieś felerne niestety.

łukasz musze ze smutkiem stwierdzić iż problem z post pod postem jest nadal, czyli pisze post a on wskakuję jako “dodany” do mojego ostatniego posta którego napisałem w danym temacie, swietnie to można zaopserwować w temacie najciekawsze filmiki.

Coś nie gra w temacie Tour de France, nie mogę dopisać posta, nawet przez cytuj.

OK. Juz działa.

Problem post pod postem nie jest dla mnie problemem. Jest to związane z nowomodą pisania bez odnoszenia się do czyjejś wypowiedzi, więc jakoś ciężko mi go traktować jako problem. Ja rozumiem - nowomoda, mniej pisania i dłubania, szybciej i prościej. Ale ja jestem starym, zapracowanym piernikiem i jakoś nigdy nie spotkałem się z tym problemem…

Co do usunięcia poszczególnych sekcji ze strony - mieszały mi strasznie w bazie danych i powodowały awarie, więc wyciachałem. Nie miało to wprost przełożenia na wydajność, bo w ten sposób zyskałem ok. 20 ms czasu generowania strony. Ale problemy z bazą zniknęły…

A co do list widoczności ostrzeżeń - nikt już nie robi bookmarków w dzisiejszych czasach. Strona cały czas działa i jest dostępna: forums.rowery.org/warnings.php