CCC 2020 - plany, możliwości, nadzieje,

Greg van Avermaet planuje już nawet osobiste starty. Zamierza jechać Strade Bianche, Mediolan - San Remo, Wielką Pętlę, Flandrię i Roubaix. Problematyczne dla niego jest Liege pokrywające się z BinckBank Tour i Amstel pokrywający się z Gandawą- Wevelgem

CCC ma zakończyć sponsoring wraz z końcem roku ale możliwe, że jeśli będzie taka możliwość to będzie drugim.
Vinokurow zaś mówi, że jeśli wyścigi w drugiej połowie roku by się nie odbyły to Astana nie przetrwa nawet do końca sezonu.

1 polubienie

Aż się chce zanucić na to wszystko:

Nawet do tytuły wątku pasuje

swoja droga, dzisiejszy artykuł o drużynach Sainza na cyclingnews uświadomił mi jak bardzo podobny do GvA był Igor Gonzalez de Galdeano (a właściwie na odwrót, bo podobieństwo powinno odnosić się do starszego :wink: )

https://inthedrops.net/2012/09/23/euskalnews/ (zdjęcie na dole artykułu)

Takie luźne przemyślenie, jak by mieli być współsponsorem ale bez pakietu większościowego czyli licencja preszłaby na nowego sponsora a co tam idzie “narodowość” teamu, a co za tym idzie zredukowanie możliwości angażu polskich kolarzy to chyba wolałbym aby po prostu te środki zainwestować w devo i i znów z nich zrobić pro-conti.
Nie wiem czy biznesowo to by się opłaciło, pewnie nie bo co world tour to wt, a poza tym nawet przejście CT do PCT to dużo większe koszty do poniesienia więc niekoniecznie jest to uzasadnione ale tak tylko piszę z punktu widzenia kibica właśnie :stuck_out_tongue:

Inny drugi scenariusz który bardzo bym propsował to, że do sponsoringu dołączyłaby jakaś inna Polska firma, może np Polsat by sobie przypomniał stare czasy :stuck_out_tongue: akurat oni mają się bardzo dobrze finansowo :wink:

Moim zdaniem tylko Orlen może uratować drużynę w W.T.

Pewnie tak i też o tym pomyślałem ale po 1 specjalnie nie wymieniałem SSP bo raz, że koronakryzys a 2 że nie wiem w jakim “układzie” politycznym Miłek jest.

Dlatego skupiając się na prywatnych firmach tak mi Polsat przyszedł na myśl bo po 1, już to robili a po 2 mają się na tyle dobrze, że ostatnio kupili spory pakiet akcji w rodzimej dla mnie firmie Asseco która jest na chwilę obecną jedną z najbogatszych w Polsce, a nawet jak nie Polsat to właśnie może oni?

Ale to tylko nasze “fan-fiction” :wink:

Polsat inwestuje w siatkówke więc raczej do kolarstwa nie wróci? Orlen z kolarstwem ma dużo wspólnego więc może jak Lang czy Kubica będą dobrze gadać to coś z tego będzie? Oby!

1 polubienie

A ile trzeba kasy, żeby tak przez 3 lata utrzymać zespół WT?
I tak z ciekawości - wszelkie nagrody - to idą na konto zespołu, czy też indywidualnie kolarza? Znaczy się, czy planując budżet mogę założyć, że jakaś część wypłat będzie z pieniędzy podniesionych z ulicy?
Pytam, bo zagrałem w eurojackpot.
To jak już te 345 milionów wygram, to może jakąś częśc przeznaczę na kolarstwo :stuck_out_tongue:
Kojarzy mi się coś, że 20 mln EUR.
To jak dam 45 mln zł (10 EUR) + coś tam dorzuci CCC (zachowałbym nazwę i logo na koszulkach) - przede wszystkim sprzęt - to resztę da się “wygrać” czy dodatkowcyh sponsorów trzeba szukać?

Z tego co wiem nagrody nawet te indywidualne idą na konto teamu a potem on już rozdziela wedle swojego uznania :slight_smile:
Ma to sens bo przecież często wygrana jednego zawodnika to praca całej reszty też.
Ale jak te środki rozdziela CCC to chyba ich tajemnica teamowa :wink: ale chyba te wygrane środki idą na premie i nagrody a nie na bieżące funkcjonowanie.

Główny decydent polityczny ma bardzo złe zdanie o właścicielu CCC. Orlen odpada.
Jak już ktoś stwierdził tutaj CCC Team na poziomie WT to była drużyna unikatowa w skali Polski żeby nie powiedzieć historyczna.

Mnie bardziej rozwala, że na głównych portalach w tym kraju w dziale “sport” są wiadomości o tym z kim spała matka Neymara, co Lewandowski zjadł na śniadanie, co Messi zrobił na obozie skautów 20 lat temu, a nie ma nic o polskiej grupie kolarskiej ze światowego TOPu.

2 polubienia

I Polsat też odpada, bo poglądy Solorza są chwilowo poglądami zwykłego posła. Jak się coś zmieni, to poglądy Solorza też się zmienią, ale na razie nie. :grinning:

2 polubienia

No to zostaje tvn :joy:

Czyli Discovery :stuck_out_tongue:

Była kiedyś taka drużyna co miała w nazwie Discovery :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Teraz jest kumulacja 45 mln tylko a nie 345

To może mocniej wejdzie Giant i powstanie z tego np.: CCC-Giant wzorem CCC Liv. A może w ogóle się wycofają. Tyle, że nie wierzę aby Miłek porzucił kolarstwo. Więc pewnie wróci na krajowe podwórko do poziomu conti , a jak się odbije to wróci do WT. Mam jednak pytanie- bo licencja jest polska, umowy z zawodnikami podpisane. Czy tak łatwo będzie im się wycofać? Będą musieli sprzedać licencję, czy jak? Znowu się mówi , że Jim szuka sponsora, ale to już nie jego team, trochę nie kumam…

Zwróciłeś uwagę na istotną rzecz. Na poziomie WT (i już wcześniej na ProConti) CCC był jedynym tytularnym sposobem (Sprandi jest marką własną CCC więc nawet zespół jeżdżący jako CCC Sprandi był “monosponsorowany”. Nie wiem, czy na poziomie WT ambicją Miłka było by CCC jako samoistnie występujące w nazwie było bardziej eksponowane, czy też miał trudności ze znalezieniem współsponsora tytularnego (pytanie czy były próby pozyskania takowego). Biorąc pod uwagę obecną sytuację, ewentualne pozostanie na najwyższym poziomie będzie wymagało drugiego sponsora tytularnego, który co najmniej przejmie znaczą część finansowania ekipy. Co do licencji, to nie jest tak, że zespół jest zarejestrowany w Polsce, ale właścicielem licencji jest Continuum Sports?

Jest tak jak piszesz co do licencji,