CCC Team w sezonie 2019

Łukasz, w tym samym wywiadzie, w którym Wadecki mówił, że kontrakty podpisało 6 nowych zawodników, wymieniał, że podpisane kontrakty mają 24 zawodnicy i że ktoś musi odejść, by zmieścił się ktoś z Development. Tutaj, że 29 ma już kontrakty. Jak widać sytuacja jest dynamiczna. A to może tak samo oznaczać, że jest 6 nowych zawodników, jak i 11.
Jeszcze jedna sprawa, w Twojej teorii znaczyłoby to, że prawdopodobnie żaden nowy Polak nie dostanie się do składu, a mi się wydaje, że jednak sponsorowi zależy na tym, by liczba Polaków rosła i byłoby to nielogiczne, by wraz ze wzrostem liczby zawodników nie było miejsca dla nowych Polaków. Jestem więc przekonany, że jeśli nie ma miejsca dla Paluty, to jest dla Małeckiego (i/lub Aniołkowskiego)

Być może, tylko sam Wadecki mówi raz tak raz inaczej. Mówił o 6 nowych umowach, ale o tych 24 kolarzach to jemu chodziło ze w sezonie 2019 mają 24 zawodników i żeby zmieścił się ktoś z Development musi ktoś odejść (bo inaczej zabraknie już miejsc 24+6=30) więc odchodzi Ten Dam (wtedy zgadza się liczba 29 podpisanych zawodników na sezon 2020). Oczywiście możliwa jest także sytuacja ze w międzyczasie z kimś jeszcze podpisali kontrakt co startował TdP np Vakoc lub z kimś z CCC Devo wtedy sprawdziłoby się odejście Antunesa.

Hirt oficjalnie w CCC.

dop. Wpis o Hircie zniknął ze strony. Wcześniej Ochowicz wypowiadał się jak to CCC będzie walczył w górach z Hirtem, Zakarinem, Masnadą i Zimmermannem. Była tez wypowiedź Hirta, a teraz tego nie ma.

1 polubienie

Nikt jeszcze o tym nie napisał, ale odejść z CCC powinien …Wadecki. Akurat nadaje się na poziom drużyn kontynentalnych i z Development mógłby sobie jeździć po krajowym podwórku. W przeszłości miał wiele konfliktów z zawodnikami / choćby Marczyński, czy Paterski /. Myślę, że dobrze wpłynęłoby to na atmosferę w drużynie. Przypuszczam, że zagraniczni kolarze nie mają do niego zaufania kiedy jest dyrektorem sportowym na wyścigu.

5 polubień

Szmyd i z mniejszej rury Honkisz. I pewnie jeszcze wielu, którzy mogą mieć pretensje o nieprzyjemne rozstanie. Ale może charakterologicznie pasuje do Miłka :wink:

Marczyński po ostatnich wywiadach i sytuacjach okazuje się, że do świętych nie należy i po trochu pasują do siebie z Wadeckim :wink:.

Po wypowiedzi lekarza CCC na temat stanu zdrowia De La Parte można wywnioskować, że zostaje na następny sezon.

Przecież już na ten temat pisałem ze zdecydowana większość zawodników zostaje w drużynie, odchodzi bodajże tylko 2 czy 3 zawodników.

Ok, ale “większość, bodajże, 2 lub 3” a ja napisałem już o konkretnym nazwisku więc chyba mogę?

No dobrze Ten Dam o którym wiadomo i Antunes (zawodnicy co odchodzą), Ventoso nie wiadomo co zdecydował dlatego ze znakiem zapytania

1 polubienie

Na Onecie artykuł o Aniolkowskim jako o następcy Kwiatkowskiego

Na Onecie nawet ja mogę być wschodzącą gwiazdą, niemniej cieszy że ludzie dowiedzą się o tym utalentowanym kolarzu.

3 polubienia

O Sowinskim nie piszą :wink: nie no żarcik fajnie że piszą i miejmy nadzieję że trafi on do CCC team

Po ostatnich zwycięstwach Aniołkowskiego jestem naprawdę zaciekawiony na kogo zdecyduje się CCC Team:

  1. Kamil Małecki - solidny początek sezonu, aż do momentu problemów zdrowotnych
  2. Patryk Stosz - cały czas solidny ale na pewno wiek na minus
  3. Stanisław Aniołkowski - dużo wygrywa, wielki postęp, z drugiej strony dwuletni kontrakt.
  4. Attila Valter - Co tu dużo mówić najlepszy kolarz CCC Devo w tym roku, też 2 - letni kontrakt
  5. Michał Paluta - Atut Mistrz Polski, ale za to w tym roku najsłabszy z wyżej wymienionych
  6. Piotr Brożyna - Zdecydowanie najmniejsze szanse, chyba ze po znajomościach :wink:

Kwestia ważnego kontraktu na przyszły rok chyba akurat w relacji Team-Devo nie jest ważny :slight_smile: Chyba, że piszesz o tym, że póki mają ważny kontrakt na przyszły rok to pozwolą sobie jeszcze ich zostawić w Devo bo nikt ich nie podbierze.

Wiemy jakie podejście ma CCC do młodych kolarzy więc dlatego ten dwuletni kontrakt może mieć znaczenie o ile Aniołkowskiego nikt im raczej nie podbierze to Węgra może podebrać im wielu bo już jest duża kolejka…

No tak ale właśnie obowiązujący kontrakt na przyszły sezon to niejako ich zabezpieczenie.

Tak, ale w kwestii sezonu 2020 to zabezpieczenie, w 2021 już będą do wzięcia i liczyć się będą warunki finansowe a w przypadku Valtera tych ofert może być naprawdę dużo, więc można stracić wielki talent nawet bez próby jego umiejętności na poziomie WT

jeśli tak jest to bym go bukował kontraktem w CCC Team na 2-3 lata

No i z CCC Team będzie musiał podpisać kontrakt na minimum 2 lata, problem w tym ze CCC nie wiadomo co zrobi czy zostawi go w CCC Devo na rok i będzie do podebrania (jest możliwe ze już w sumie podpisali z nim kontrakt w WT ale od 2021 to byłoby super wyjście z sytuacji) przez inne ekipy czy jednak nie będą ryzykować i wezmą go do WT od 2020 roku