CCC Team w sezonie 2019

Paluta Aniolkowski i ten Węgier powinni jeździć w CCC team ale to moja subiektywna ocena na resztę przyjdzie czas

Nie wiem czy przyjdzie na resztę czas bo CCC Development w przyszłym roku ma nie mieć zawodników starszych niż rocznik 1997 więc dla tych którzy nie dostaną się do CCC WT to raczej koniec kariery ewentualnie jeżdżenie rekreacyjne na polskich wyścigach w pozostałych grupach skąd drogi do WT już nie będzie.

Moim zdaniem kontrakty z CCC Team powinni dostać Aniołkowski, Małecki i Valter. Ale jeśli sa tylko 2 miejsca dla Devo to Aniołek i Węgier.

No ale też to logiczny ruch bo mieliśmy świadomość, że Devon CCC było chyba najstarszą z ekip Development. I była świadomość tego, że kilku kolarzy dostało tam angaż “grzecznościowo”. Pech tych starszych polega na tym, że akurat młodsi okazali się lepsi, więc boli, nie boli ale fakty są brutalne - Valter i Aniołkowski najbardziej zasłużyli na awans. A Devo jeśli ma być faktycznym zapleczem dla CCC Team powinno “objeżdżać” młodych. Zresztą popatrzmy na obecny sezon - definicja młody kolarz została trochę przedefiniowania na nowo.

Pytanie tylko co jest lepsze dla samego Aniołkowskiego- czy rok startów w wyścigach klasy .1, .2, gdzie będzie mógł doszlifowywać warsztat sprinterski czy jednak rzucenie na głęboką wodę, gdzie będzie raczej przyjeżddał w grupetto bądź pracował na etapach, bo na końcówki będzie jednak Trentin, Mareczko, Sajnok czy ewentualnie Koch…

1 polubienie

Zdecydowanie byłbym za nie przedłużaniem umowy z Kubą Mareczko.

Super! Nareszcie! Brawo GvA!

1 polubienie

Brawo, nareszcie! Dobry dzień dla CCC

Brawo!
A byłem przekonany, że Cosnefroy dojedzie, jak reszta się czarowała wzajemnie.
Dobry dzień dla cycków;)

Tak jak mówiłem wielokrotnie Greg to wielki zawodnik i skarb CCC. Powinni szybko przedluzyc z nim kontrakt na 2 dodatkowe lata.

O ile on będzie tego chciał. W tym roku był osamotniony na finiszach.

Ale jakie za wcześnie dla Aniolkowskiego na WT posłużę się poraz kolejny cytatem z filmu Chlopaki nie płaczą " to nie jest żubr żeby trzymać to pod ochroną " przestanmy sie cackac z kolarzami, w tym roku młodzież w WT pokazują ze można przez takie myślenie nasze kolarstwo cierpi. Niech jeżdżą z językiem wywalonym nawet ogony A za rok dwa to zaprocentuje

Mareczko od biedy może zostać ale z nową funkcją jako rozprowadzający Sajnoka na ostatnich metrach :wink:

Mareczko jest popularny na całym świecie, wszędzie ma kibiców. Ta z prawej tak mu kibicuje, że z wrażenia trzyma gazetę do góry nogami!

2 polubienia

Ale ja się nie upieram, że należy go “chronić”…tylko zwracam uwagę, że sporo zależy od charakteru samego zawodnika- rok “terminowania” może zaprocentować w przyszłości albo też zniechęcić- nie wiem, nie znam osobiście człowieka;) Nie wiadomo też czy pasuje do wizji grupy w przyszłym roku(o ile mają jakąś wizję), bo o ile sekcję “górską” grupy wzmocnili dość ładnie (zakładam jeszcze Valtera) to “sekcja Van Avermata” która to miała być główną siłą zespołu jakoś pozostaje bez zmian, choć nie było z tym w tym sezonie zbyt różowo- a skład z gumy nie jest…:wink:

Jeśli uznamy, że Aniołkowskiego trzeba chronić to chyba należałoby skazać na ciężkie kamieniołomy tych, którzy tak mocno narażają Remco i Tadeja. Wiem, że to nie ten sam format kolarzy, ale Aniołkowski ma chyba już 22 lata. Chronić czyli zadbać by w wieku 23 lat nie musiał poznać smaku WT?

Wg. mnie osiągnął już taki wiek, że teraz im wcześniej zasmakuje poziomu WT tym lepiej, ponieważ jest jeszcze dość młody i szybciej przystosuje się do wyższego poziomu

Gdyby CCC potrzebował więcej włoskich kolarzy, oto lista tych bez umowy na 2020: https://cyclingpro.net/spaziociclismo/ciclomercato/ciclomercato-2020-gli-italiani-senza-contratto/ :wink:

(gwiazdka znaczy, że są wiadomości na temat umowy na 2020 dla danego kolarza, ale jeszcze nie ma oficjalnego potwierdzenia)

1 polubienie

Mareczce do pary przydałby się Guardini, a jest do wzięcia!

Trasa MŚ ciekawa.
A CCC ma w swoich szeregach paru zawodników mogących coś zdziałać.

Jednym z głównych faworytów jest Greg van Avermaet - który byc może najwiekszą konkurencję będzie miał wśród rodaków.
Trentin - od przyszłego roku w CCC - wydaje sie być najelpsza opcja Włochów.
Niemcy - mają przede wszystkim Politta i Degenkolba, a jak dojdzie do dużego finiszu to Ackermanna. Geschke niby wytrzymały i uciekinier, ale formą na VaE błysnął, a i wcześniej w Austrii udowodnił, że potrafi niejedno wzgórze znieść - Jonas Koch. Dobry materiał na 6 miejsce na MŚ :wink:
W mistrzostwach Niemiec między Simonem a Polittem uplasował się Greg Zimmermann - startuje w U23.
W U23 także Sajnok, oraz reprezentanci CCC Development: Valter i Aniołkowski.
Cała 4 z szansami na dobry wynik.
Bevin - szansa na medal w ITT, ale w sumie - Nowa Zelandia ma Bennetta, który raczej nie jest królem klasyków. Scully chyba też nie - Bevin wydaje się najlepsza opcją Kiwi i na RR.
ITT - prócz Bevina, jeszcze Gradek, Cerny i Rosskopf. Ale chyba tylko Paddy ma szanse na medal.