CCC Team w sezonie 2019

Odnośnie CCC raz na jakiś czas w ramach audycji Onet Rano są wywiady (krótkie, niezbyt odkrywcze i mówią za dużo o współpracy z UNICEF :wink: ) z osobami z grona CCC Team. Dzisiaj np. był z Wadeckim. Nie mają one zbyt dużej oglądalności ale w ramach propagowania kolarstwa i ekipy każdy może pooglądać. :wink: dostępne są np na jutjub. :slight_smile:

0 Likes

Tak sobie myślę że w niedzielę szykuje się prawdopodobnie najważniejszy dzień w tym sezonie dla CCC. Święto Belgów, no a przynajmniej Flamandów, Święty Graal Avermaeta. Jeśli wygra to chyba może już ze spokojem kończyć karierę a CCC ma praktycznie sezon rozliczony :wink:
Naprawdę z całego serca życzę Gregowi tej wygranej i absolutnie nie chodzi mi tylko o jego jazdę w CCC (bo jakoś nie traktuje tej grupy w kontekście jakichś patriotycznych uniesień), tylko dlatego że wiem jak wiele ten wyścig dla niego znaczy i jak Flamandów ucieszyłoby jego zwycięstwo.
Szkoda tylko że ekipę jak na ten poziom zawodnika ma jaką ma, no ale to już inny temat

1 Like

Zgadza się i boję się, że ta presja na wynik się zemści

0 Likes

Wiesz ale myślę że GvA to na tyle doświadczony zawodnik że presja go nie zje. Naprawdę bardzo chciałbym żeby wygrał. Jak nie on to niech ma któryś z blotniakow-ot, idzie młodość :wink:

1 Like

Bardziej niż o samego GvA miałem na myśli wszystko inne, wiesz ja kto jest kiedy czegoś bardzo chcesz - nic wtedy nie wychodzi i wszystko idzie pod górkę…

0 Likes

To fakt, ja mam nadzieję że to jednak pójdzie w drugą stronę, czyli że ta super motywacja plus doświadczenie i znajomość terenu pomoże mu w odniesieniu zwycięstwa. Te atuty są na pewno po jego stronie.
Obysmy byli świadkami super wyścigu, ale w sumie o to się nie boje

Taka osobista refleksja, jeszcze parę lat temu byłem mega fanem Paryż Roubaix i zawsze w moim osobistym rankingu był P-R, inne klasyki, MŚ i dalej daleko nic. Ostatnio jednak stwierdza że Flandrii jara mnie bardziej niż Roubaix.
Uwielbiam. Oglądać od samej prezentacji i tej całej szajby na rynku w Brugii czy teraz Antwerpii przez pierwsze spokojne kilometry przy wiwatach tłumu po ostatnie 100 czy nawet 150km gdzie już idzie konkretne ściganie.
Lang leve de Ronde!

1 Like

W Kraju Basków CCC jedzie swoim najbardziej górskim składem.
Z Pauwelsem, De Marchim, Antunesem, de la Partem i Zoidlem. Geschkego brakuje, bo wiadomo…
Mógł być jeszcze może Ten Dam. Czy to wystarczy, by wprowadzić Antunesa (lub Zoidla?) do top 10

Ciekaw jestem, czego będzie w stanie dokonać pomrańczowy Kiwi .
Najpierw czasówka - Dennis, Kwiatkowski, Thomas, Castroviejo, Schachmann, Izagirre, Martin, Goncalves, Crddock, MArtinez - to zacna konkurencja dla mistrza Nowej Zelandii.
Top 5 może się udać. Top 3 byłoby sukcesem.

A później 4 etap - Bevin może to przetrwać, a wtedy nie ma wielu szybszych na liście startowej.
Alaphilippe, Bole, McCarthy, Ulissi…
A pewnie i tak wygra Fraile z ucieczki

0 Likes

Jeszcze Roubaix przed nami, ale jak na razie rozczarowująca kampania brukowa CCC. Podium w E3 i 10-te miejsce we Flandrii to trochę mało jak na drużynę, która miała być budowana na bruki.

Co bardziej zaskakujące w tym wszystkim, to że mimo tak słabego składu, braku jakichś niespodziewanych wyskoków któregokolwiek z zawodników (Bevin ładnie jechał TdU, ale w generalce nic z tego nie wyszło) i przeciętnych wyników jedynej gwiazdy zespołu, w drużynowym CQ ranking CCC i tak jest przed Katiuszą i Dimension Data. Co się z tymi dwiema ekipami dzieje to ja nie mam pojęcia, bo przecież to nie kwestia 2019, już w zeszłym roku oba zespoły miały strasznie mizerne wyniki. Tym ostatnim nie pomogło nawet bardzo dobre na papierze okienko transferowe.

0 Likes

Oficjalnie się mówi, że Die-mention Data mieli jakieś zatrucie w okolicach Algarve, toteż ich paczka klasykowa się całkowicie posypała. Chyba trzeba w to wierzyć, bo Hagen sezon zaczął z przytupem (może czegoś nadzwyczajnego nie zrobił, bo ogolił taki prawie pod niego prolog i na krótkich podjazdach nie stracił za dużo), a na Algarve się właśnie pochorował, a potem był grubo pod formą, nawet jak na standardy z ostatnich sezonów. Wyniki na brukach dość słabe, ale z wyścigu na wyścig widać pewną poprawę - już prawie jest w formie. Flandria nie była zła - 10 pozycji niżej niż to, co w ostatnich latach tam pokazywał.

0 Likes

Wynikami CCC nie ma się co przejmować. Oprócz GvA to jest ekipa na PCT, a nie WT. Prawdziwe zamiary Miłka zobaczymy po TdF, jak zaczną się pojawiać informacje transferowe. Na razie niech sobie chłopaki jeżdżą :wink:

1 Like

Śledzę kolarstwo od dość dawna, ale ze wzmożoną uwagą dopiero teraz gdy CCC jest w WT. I mam pytanie, czy to nie jest tak, że grupy worldtourowe mają obowiązek startować we wszystkich wyścigach UWT? Trwa Dookoła Turcji a CCC tam nie ma. Czy coś przeoczyłem, czy też nie doczytałem dobrze?
Pozdrawiam

0 Likes

w nowych wyścigach wt takich jak Turcja Chiny, Kalifornia czy Emiraty nie ma takiego obowiązku.

0 Likes