Era Twittera czyli kolarskie informacje z pierwszej ręki

Bo to będzie porozumienie prawników stron :wink:

1 polubienie

Oczywiście, dla jasności, w reprezentacji wolno używać innego sprzętu niż w drużynie.

1 polubienie

A to wytrąca poważne atuty Meridzie.
I mocno zwiększa szansę na porozumienie prawników stron :wink:

To, że przepisy pozwalają nie znaczy, że jego kontrakt pozwala :slight_smile: Z jakiegoś powodu ten rower był bez logotypów. Sprawa roweru na MŚ jednak to na pewno nie główny przedmiot sporu - Merida na pewno na pretensje za opuszczenie TdF jak i pewnie brak startów od tamtej pory. Może nie wypełnił dni wyścigowych jakie miał przewidziane w kontrakcie. Na pewno wiedzą, że mają kilka jakieś mocny karty.

1 polubienie

Koniec kariery ogłosił kolarz, który mieszkał niedaleko ode mnie (kiedy żyłem we Włoszech) i którego karierę śledziłem od juniora. Był m.in dwa razy mistrzem Toskanii, jako junior i jako Orlik, choć pewnie Wy go kojarzycie z innych wyścigów i koszulek.

Mowa o Rinaldzie Nocentinim.

1 polubienie

Ja z kolei od przedwczesnych zakończeniach karier.

O Patricku Mullerze (zdolny Szwajcar, członek zwycięskiego teamu Hirschiego z Innsbrucka, tegoroczny zwycięzca Limburg Classic) wiadomo już od jakiegoś czasu, ale dziś jeszcze doczytałem, że z końcem roku karierę kończy także Pit Leyder, czyli jeden ze zdolniejszych kolarzy z Luksemburga (3 w jego narodowym tourze w 2018).

Strój mistrzowski Valverde

Nowa siedziba Sunwebu. Niezła :slight_smile:

http://www.sport.pl/kolarstwo/7,64993,25301105,szalony-kolarz-probowal-zjechac-na-rowerze-ze-skoczni-narciarskiej.html#s=BoxOpImg10

Jedyny gość który mógłby to zrobić to Josh Bender!

Z czasów “New World Disorder” :slight_smile:

1 polubienie

Podobno w lutym będzie nowy wyścig etapowy zorganizowany przez ASO.
Jak wiemy od jakiegoś czasu najodpowiedniejsze warunki dla imprez sportowych są na terenach pustynnych, więc w królestwie Saudów wpadli na pomysł organizacji wyścigu kolarskiego wzorem sąsiadów.


Dodam że według tego info wyścig ma się odbyć zaraz po rajdzie Paryż - Dakar (też ASO) który też będzie rozegrany na piaskach Arabii.
Zastanawia mnie odrobinę to że oprócz urozmaiconego krajobrazu i ciepła (temperatura) to zdaję się że Arabia Saudyjska min. prowadzi wojnę w przygranicznym Jemenie i też ostatnio od czasu do czasu latają zdalnie sterowane bombki zatrzymujące się w np. w rafineriach…
No ale chyba za bardzo się czepiam np. Tour of Turkey też pewnie nie zniknie i jeszcze wiele innych historii, liczy się tylko kasa i nawet bardzo poprawni Francuzi też ją potrafią liczyć…

1 polubienie

Taylor “nowy Cancellara” Phinney kończy karierę.

Zanosiło się na to od dawna i właściwie byłem już całkiem pewien, że to się stanie, gdy zorientowałem się, że w EF nie będzie dla niego miejsca na sezon 2020 (wg. PCS mają 28, ale Guerreiro potwierdził portugalskiej prasie, że będzie 29-tym, a 30-te pewnie dla Howesa, mistrza USA i najdłużej związanego kolarza z ekipą raczej się nie pozbędą), a żaden inny zespół go nie potwierdził i nie dziwota, bo z takim poziomem, jak prezentował w 2019, nie ma czego szukać w WT, a nie wyglądał mi na takiego kolarza, który się przeniesie do mniejszej drużyny tylko po to, żeby kontynuować karierę, tym bardziej, że ktoś tu już na forum pisał, że rozważał zakończenie kariery w 2018, które powstrzymało tylko dobry występ na Paryż-Roubaix.

Kasi druga połowa?

Tak zgadza się

Sezon na wesela w polskim kolarstwie:)
Jakos tydzień czy dwa temu Paweł Bernas a dziś…:grin:

2 polubienia

Alarcon zawieszony za “używanie zakazanych substancji”.
Ale niespodzianka :wink:

Czyżby debiut Słowaka na Giro?

Quintana twierdzi, że nie może zbyt dużo o tym powiedzieć ale może zapewnić, że stanie na starcie TdF.
Także ten, jedna dzika karta rozdana :wink: