Era Twittera czyli kolarskie informacje z pierwszej ręki

W wieku 53 zmarł były meksykański zawodowiec Miguel Arroyo (nie dotarłem do przyczyny).
W latach 89-97 ścigał się w Europie. W 1991 ukończył Tour de Suisse na czwartym miejscu. W latach: 95, 95 i 97 brał udział i ukończył Tour de France.

1 polubienie

Landa potrącony przez samochód,ale nic mu sie nie stało

Ledwo mieliśmy informację o potencjalnych 250 wtopach a teraz taki kaliber…

i Alexey Lutsenko też

1 polubienie

Te sprawy pokazują że zasadniczo kontrole antydopingowe są farsą. Ostatnio wpadają raczej z innych powodów, zwykle przy okazji jakichś śledztw. Sprawa Frooma jest zresztą znamienna. Też nigdy byśmy się nic nie dowiedzieli gdyby nie czyjś cynk choć akurat w tym wypadku był wynik testu. Ale mafia UCI z Lapparientem na czele stanęła na głowie by po chamsku to zamknąć. Obraz jaki się z tego wszystkiego wyłania pokazuje że walka z dopingiem jest raczej narzędziem niż celem. Ktoś czuwa, ktoś kasuje pieniądze i pcha to do przodu.
Ciekawe co na to „nasz” szef WADA? Głowa w piasek i pokorne wykonanie rozkazów tych, którzy wstawili go na stołek, czy też, jakimś cudem, będzie realna reakcja?

UCI w komunikacie ogłosiło listę drużyn CT które będą miały prawo ubiegać się o start w wyścigach klasy Pro.

Na liście tej nie ma polskich teamów, na pewnym profilu kolarskim który zamieścił tą informację na FB odniósł się sam prezes Banaszek zarzucając UCI, że w ostatniej chwili rozesłała emaile do szefów ekip o tym, że muszą dopłacić ekstra 3500 euro za możliwość aspirowania do wyścigów Pro.
Użył nawet trochę mocniejszych zarzutów.

Ciekawa ta polityka UCI, zamiast tych biedniejszych i wspierać żeby tworzyli to zaplecze dla 1 i 2 dywizji to jeszcze robi sobie z nich źródełko gotówki bo wie, że tym ambitniejszym ekipom będzie zależało więc dopłacą.

Sam Banaszek powiedział, że póki co muszą to przemyśleć.

Możesz wrzucić linka do tego komunikatu?
Dzięki.

1 polubienie

Greipel z kontuzją ramienia, 3 miesiące przerwy przed nim

Nie wiem gdzie się o to zapytać, więc może tu. Jakie polecacie stronki rowerowe w stylu rowery.org po angielsku? Cyclingnews jakoś nie bardzo mi pasuje, mam wrażenie że ich głównymi sponsorami jest Ineos i inni Brytole.

Wreszcie znane są przyczyny choroby Dumoulina (pasożyty w jelitach). Podobno jest już po kuracji z lekami i po pierwszym treningu który wypadł dobrze.


1 polubienie

No ciekawe, osobiście tego nie kupuje zbytnio no ale mogę się mylić i czekam z niecierpliwością żeby się o tym przekonać :slight_smile:

1 polubienie

W listopadzie trenował w Afryce Płd. Więc kojarzy to się z schistosomatozą (i niejakim Chrisem Froome).

1 polubienie

No cóż Exteondo umie w pomarańczowe :wink:

Tom Dumoulin już na Teneryfie (rozpoczyna trening) i prawdopodobnie (według jednego z holenderskich dziennikarzy) ma rozpocząć sezon od wyścigu w Katalonii.

1 polubienie

Super wiadomości

A to na Teneryfie nie ma właśnie tej koronawirusowej paniki? Pytam bo mój kolega z pracy miał tam lecieć ale właśnie przez to musiał przebukować wakacje

Tam to było chyba coś, że w jeden z hoteli wraz z wszystkimi gośćmi odizolowali i poddali kwarantannie bo jakaś jedna osoba okazała się być zarażona a do tego chyba jeszcze mieli paraliż w związku z burzami piaskowymi.

Jak nie szarańcza to burza piaskowa przynosząca koronawirusa. Jak tu żyć?

Krótko :wink::wink::wink:

Pan z ZUSu? :thinking: :wink:

2 polubienia