Era Twittera czyli kolarskie informacje z pierwszej ręki

Czyli co, Kwiato też do Israela ? :slight_smile:

Więc z trójki liderów Ineos na tegoroczny TdF, Froome chyba wypada. Ciekawe czy jest z tym już pogodzony i będzie pomagał kolegom? Kwiatkowski też mi się wydaję że dla Frumiego jako lidera by się poświęcił na 110% a dla Bernala? Mnie się wydaję że jeśli Kolumbijczyk zostanie samodzielnym liderem to będzie pomagał tak jak w zeszłym roku albo jeszcze bardziej w ograniczonym zakresie. Chyba czas Kwiatkowskiego w Ineos też się kończy (mam taką nadzieję że przejdzie do innej ekipy).

flamme rouge podają za “WielerFlits”, że M.Storer został wyrzucony z Sunwebu za pójście na zakupy (wbrew regulaminowi sanitarnemu ekipy) w Kühtai podczas ich zgrupowania w Alpach w Austrii.

No może nie wyrzucony ale wysłany na kwarantanne :wink:
Dodam że w Tignes Jumbo ma chyba jeszcze ostrzejsze zasady, gdzie zawodnicy, trenerzy i ekipa serwisowa (masażyści, mechanicy, itp) zostali rozdzieleni w osobnych budynkach. Doprowadzono też do tego by zawodnicy mieli jak najmniej kontaktu z osobami z poza swojego grona (po za masażystami, którzy obowiązkowo w maskach i dezynfekcja).
Ciekawe jak to będzie na wyścigach przygotowawczych jak Delfinat czy Ain? Wydaję się że ciężko będzie wyizolować zawodników do TdF.

widzę, że FR poprawili to ćwierknięcie, dodając “training camp” :wink:

A ja myślę, że go wyciepali dlatego, że kupił sobie Head&Shoulders :wink:

Dekoracja po wyścigu w erze Covid-19 :wink:. Vuelta Zamora 2020

Betancur nie wsiadł do samolotu Kolumbijczyków do Europy.
Podobno ktoś w rodzinie poważnie chory.

1 polubienie

Podobno ma powstać kobieca ekipa Jumbo Visma. Liderkami ekipy mają być Annemiek van Vleuten i Marianne Vos.

Kalendarz UCI na 2021 rok:
https://www.uci.org/inside-uci/press-releases/the-uci-reveals-the-2021-calendars-for-the-uci-worldtour-and-uci-women’s-worldtour

2 polubienia

I tu już TdF jest w takim terminie jakim powinno.

1 polubienie

Tour de l’Avenir odwołany

Tymczasem voster na Facebooku: W związku z docierającymi do nas informacjami o wybranym składzie kadry Polski na tegoroczny Tour de Pologne bez jasnych zasad i bez wcześniejszego podania kryteriów kwalifikacji, ekipa Voster ATS oświadcza, że rozważa nie dopuszczenie swoich zawodników do udziału w wyścigu.

Co oni bredzą? Przecież lukaszsokol wszystko im tłumaczył tutaj: Tour de Pologne 2020 :smiley:

Obie ekipy ostatnio sporo czasu razem spędziły, może blefują a to mała zmowa co by uderzyć w nieudolność PZKOLu :stuck_out_tongue:
A tak właściwie skoro wszystko jest jasne to czego nie ma oficjalnego komunikatu?

No ale Voster ma rację bo zasad i kryterium kwalifikacji nie było podanych i zawsze tak to wyglądało - tylko nagle wszyscy w tym roku się obudzili i mają jakieś pretensje (choć Voster ucierpi najbardziej jeśli pojedzie tylko dwóch zawodników bo byli zdecydowani lepsi niż Mazowsze o Wibatechu nawet szkoda wspominać). Z drugiej strony jak ktoś nie chce jechać to niech nie jedzie - zawsze lepiej wystartować w Bułgarii w peletonie składającym się w 75% amatorów by podbudować swoje morale…Jeśli czytałeś post Pana Banaszka to chyba widziałeś ze wiedział ilu ma zawodników w szerokim składzie Kadry więc skoro wiedział to i w Voster także wiedzieli tylko czekali na sukces w Bułgarii by móc ugrać więcej dla Siebie. Ale mam nadzieję ze Panowie z Mazowsza i Vostera są słowni i na TdP nie pojadą.

Natomiast jeśli chodzi o aspekt dwóch miejsc dla drużyn tak było w poprzednich sezonach i nikt tego oficjalnie nie mówił (dopiero od ekip szła taka informacja już po wyborze), a patrząc na wstępny skład Kadry podany przez organizatora wyścigu w tym roku miało być podobnie…

Co najważniejsze takie sytuacje to rozwiązuje się telefonicznie lub osobiście a nie wylewając swoje żale na portalach społecznościowych…a później się dziwić ze nie ma komunikacji pomiędzy nimi jakoś z Kadrą U23 na Tour de l’Avenir nie było problemu.

1 polubienie

Jakby coś teraz

1 polubienie

Jest już nowa trasa Tirreno – Adriatico 2020. Plany i profile etapów:

Chyba nie ma dużo wyścigów, które po pandemii dostały dodatkowy etap, zamiast ich stracić.

1 polubienie