Giro d’Italia 2024

Lanfranchi był trochę wiekowy, ale to dalej był dobry góral :slight_smile: Za to w 2005 było gorzej, bo Danielson mu się wycofał :wink: No i też nikt Sokoła wtedy nie brał za głównego faworyta. Nawet za mniejszego nie bardzo :wink: Za to na Pogacara będą patrzeć wszyscy rywale.

Padrnos wtedy robił za Majkę i Bjerga w jednym :smiley:

Miał w tym doświadczenie, bo na innego mutanta robił to samo regularnie w lipcu :smile:

Ja to widzę jak Giro 2011. Odjedzie im na dwóch pierwszych górkach, jak się jakiś Rujano uczepi, to wyjaśni na czas, a potem będzie rozdawał etapy Antonom i innym Tiralongom :wink: Tylko, że Pogacar wydaje się tutaj jeszcze większym przedstartowym faworytem niż wtedy Contador. No i Pogacar chce, a Contador musiał :wink:

1 polubienie

Skład UAE z PCS jest prawdziwy.

https://twitter.com/cirogazzetta/status/1782824102887088251?t=JNb1OaaJi63LWq9kYJwN-Q&s=19

1 polubienie

Lista sprinterów z listy startowej PCS
Groves, Welsford, Aniołkowski, Pithie, Girmay, Vernon, Milan, Gaviria, Merlier, Jakobsen, Ewan, Kooij, Dainese, Molano, Bauhaus, Lonardi, Kanter, Dekker.

Etap 3

Etap 4

Etap 5

Etap 11

Etap 13

Etap 18

Etap 21

Może jeszcze powalczą na 9 etapie w Neapolu. Ale to raczej będzie etap dla ucieczki.

4 polubienia

W zasadzie to tylko dwie drużyny widzę bez sprintera/sprinterów, tak że będzie spory tłok…
Caleb wraca do korzeni, czyli będzie rozprowadzany przez kolarza, który na początku kariery najlepiej to robił - Lukę Mezgeca. Ciekawe to może być zderzenie, bo gdy rozstawali się, to Caleb był już prawie na szczycie, który potem osiągnął z De Buystem. A teraz wraca jako w zasadzie wrak sprintera. Może i wciąż ma szybkość, ale już nie potrafi się przepychać na finiszu. Dlatego zupełnie nie rozumiem toku przygotowań.
Jego problemem nie jest (chyba) generowanie gigantycznych watów przez 20 sekund, tylko ustawienie się do finiszu. Nie wiem, jak to można wytrenować na treningu. Ustawianie pociągu w “warunkach laboratoryjnych” bez konkurencyjnych 20 pociągów problemu nie rozwiąże.
Za to teraz ma dużego Walscheida do przeciągnięcia na ostatni kilometr i Mezgeca na zrobienie pozycji do finiszu. Jak to nie zadziała, to już nic nie zadziała, choć sądzę, że taki start w Turcji byłby najlepszym treningiem, bo może i obsada nie najlepsza, ale poprzepychać i tak się trzeba.
Od biedy, można by liczyć na odpalenie trybu Cipollini, czyli klasycznego pociągu, bo w ekipie są jeszcze Plapp, De Marchi i Hepburn, czyli goście, którzy potrafią jechać 60 km/h i trudno może być ich wyprzedzić na ostatnich 2 kilometrach. No ale takich pociągów, zwłaszcza przy takiej konkurencji, to już się nie da ustawić.

2 polubienia

Jeśli liczysz Ineos, to tam przecież Ganna może finiszować.

2 polubienia

Ben Swift był kiedyś bardzo dobrym sprinterem, ale już chyba nie te lata :wink:

Jeśli Pogacar ma nie wygrać to tylko z powodu DNF.
Nie widzę Pogacara strzelającego jak Yates w 2018 roku.

image

1 polubienie

I nawet fajną obstawę ma. Do rozprowadzenia ma Van Lerberghe i Lampertiego, ewentualnie pociągnie jeszcze Hirt (ale raczej nie), na pewno Alaphilippe jak kiedyś pisałem i po za tym reszta do kontrolowania. Brakuje mi tylko Warlopa, ale to nie ten poziom.

Skąd Ci się ten Hirt wziął?
:grin::grin::grin:

6 polubień

Na UAE na jakieś 10 km przed metą ciągnął pociąg Merliera. Stąd mam takie skojarzenie, że może czasem mu pomóc :wink: . Vansevenant w 2021 pamiętam jak pracował dla Jakobsena na Vuelcie.

Po za tym to jednak wciąż tymczasowa lista. Może jeszcze się zmieni i pojedzie jakiś inny kolarz.

Już widzę, jak Hirt nakrywa pociąg Lidla, Alpecinu czi Aluli :grin:

Dobra, coś mi się widzi, że Pogi może się przejechać na tej marnej górskiej obstawie. Majka gdzieś zmarznie, Novak nie będzie tak mocny jak na Staruszce, Grossschartner asem nie jest, a Bjerga da się zajechać i na gigantach też przecież nie będzie regularnie zrywał wszystkich. Bez Majki w formie w 3. tygodniu może być ciężko, jeśli celem jest zwycięstwo o minimalnym nakładzie sił. Ten Molano w składzie to wybitna ekstrawagancja.
Inna rzecz, że konkurencja na papierze nie wygląda na taką, która mogłaby się postawić. Z góry wygląda to na walkę o drugie miejsce.

Nie mówie, że ma nakrywać, tylko że wogóle popracuje. W trójkę ten pociąg Soudalu wyglądałby bidnie (Merlier, Van Lerberghe i Lamperti). Chyba, że zaliczamy Alaphilippe’a do pociągu :wink:

To już przecież Serry lepiej się nadaje… nie mówiąc o Czernym, dla którego to jest standardowa robota.
Alaphilippe też ma szybkość, więc tu jest piękna ekipa pod Merliera od tego Serry’ego zaczynając. Vansevenant to lider na generalkę, a Hirt przy tych koniach by tylko zamulał, więc angażowanie go w pociąg mijałoby się z celem.

4 polubienia

Tylko, że Serry i Cerny to będą robić za konie pociągowe w pierwszej części etapu, tak jak dawniej Declercq. Alaphilippe będzie rozprowadzał już o tym pisałem. A z tym Hirtem, może pracować ale nie musi. Nie na wszystkich etapach angażował się na UAE, tylko bodajże na dwóch. Zobaczymy jak to będzie wyglądać, może coś się pozmienia jeszcze :wink:

Ale po co mieliby to robić?

Bo ekipy sprinterskie wysyłają swoich zawodników do gonienia ucieczek na sprinterskich etapach :question:

P.S. Wiem, że to zaczepka :wink:

1 polubienie