Giro d’Italia 2024

Jak zobaczę, to uwierzę :sweat_smile::grin:

Bo przecież Pogacara dużych kolapsów dotąd nie zaliczył, prawda? Jeśli coś stało się więcej niż raz, to z dosyć sporym prawdopodobieństwem zdarzyć się może kolejny raz. Inna sprawa, że Pogacar przez resztę wyścigu może być o tyle przed innymi, że i strata kilku minut go w ostatecznym rachunku nie pogrąży.

Pogacar nie strzelił jeszcze na 30 minut.
A właśnie o to mi chodziło porównując do Yatesa.

Ineos ogłosił skład: Thomas, Arensman, Foss, Ganna, Narvaez, B.Swift, C.Swift, Sheffield.

Mauro Gianetti
Pierwszą dużą zmianą, jaką dokonaliśmy w przygotowaniach Tadeja, było włączenie do jego programu na Giro d’Italia jedynie dziewięciu dni zawodów. Celowo nie planujemy także wyścigów pomiędzy Liège-Bastogne-Liège a Giro. Mamy zaufanie do Giro d’Italia, ale oczywiście Giro pozostaje Giro. To trzytygodniowy wyścig, pełen często zaskakujących zwrotów akcji i spektakularnych etapów. To raczej 21 klasyków niż trzytygodniowy wyścig. Musimy podejść do tego kursu z wielkim szacunkiem. Ciężko pracujemy z zespołem, aby wystartować w Giro z najlepszym zespołem, który będzie mógł wspierać Tadeja. Traktujemy to bardzo poważnie.
Zapewniam, że chcemy rozpocząć Giro d’Italia z Tadejem na 100 procent. Nie można jechać do Włoch z połowiczną sprawnością, bo nie będzie to takie proste. Ważne będzie, aby dobrze zarządzać swoimi siłami podczas Giro i mieć wystarczającą ilość energii na Tour de France. Na tym polega wyzwanie.

Cel jest jasny: chcemy wygrać zarówno Giro, jak i Tour z Tadejem i postaramy się to zrobić w nadchodzącym okresie. Aby osiągnąć ten cel, będziemy musieli wygrać oba.

A 'I’m gone. I’m dead" nie pamiętasz :wink: :thinking: . Pomyśl sobie ile on by stracił gdyby odpadł już na wcześniejszych podjazdach. Wtedy na spokojnie możnaby go porównywać do Yatesa. Swoją drogą po tym zdarzeniu mnie już nic nie zdziwi w jego przypadku i wyobrażam sobie jednak jak traci 30 min, ale na alpejskim etapie TDF :wink:

Nagle wyrósł mu rywal w drużynie w postaci Tobiasa Lunda Andresena.

Thomas zapowiada ofensywną jazdę.

Jak zwykle EF w tym wąskim gronie. Oni potrafią nawet bez sprintera na Classic Brugge-De Panne albo na Bemer Cyclassics pojechać. :grin:

4 polubienia

Łutsenko ma pojechać Giro.
https://twitter.com/cirogazzetta/status/1784624481803129263

1 polubienie

Astana
Velasco, Ballerini, Lutsenko, Fortunato, Kanter, Mulubrhan, Pronskiy, Scaroni.

Bora
Martinez, Aleotti, Koch, Lipowitz, Mullen, Schachmann, Gamper, Van Poppel.

Nie ma Welsforda.

Trek
Milan, Bagioli, Consonni, Ghebreigzabhier, Hoole, Stuyven, Theuns, Pedro Lopez.

Movistar
Quintana, A.Torres, Barta, Cimolai, Gaviria, Milesi, Rubio, Sanchez.

DSM
Bardet, Andresen, Hamilton, Jakobsen, Welten, Vermaerke, Leemreize, J.Van Den Berg.

Jayco
De Marchi, Dunbar, Ewan, Hepburn, Mezgec, Plapp, Walscheid, Zana.

1 polubienie


Chyba szykuje się mała, delikatna zmiana kolorów na Giro.

Buchmann również swoje rozczarowanie wylał i opisał w swoich mediach społecznościowych (zdaje mi się, że chyba na instagramie to było, ale nie jestem pewny).
https://twitter.com/BenjiNaesen/status/1784942289019650324

3 polubienia

Buchmann to już nie ten poziom.

1 polubienie

A to nie treningówka? Już jakiś czas temu widziałem te stroje na zdjęciach.

A to może. Choć mam nadzieję, że mogliby pojechać w takich strojach. Zdecydowanie bardziej wyróżnialiby się od tych Alpecinów. Z góry (z helikoptera) strasznie podobnie wyglądają te koszulki oryginalne, że tak powiem. No, ale zobaczymy.

Całe zdjęcie jest jakieś wyblakłe.
Może po prostu to filtr?

No jak no :upside_down_face: . Przecież widać, że jest inny odcień, są jaśniejsze. Nie ma co rozpoczynać większej dyskusji, albo są to treningówki albo zmiana koloru (odcieni) specjalnie na Giro tak jak dawniej robił to team Lotto Soudal.

Spójrz sobie na górę w tle, też jest bardzo jasna. Według mnie to zwykła koszulka tylko zdjęcie edytowane.

2 polubienia

Bahrain bez Poelsa.

  1. Tiberi
  2. Kepplinger
  3. Bauhaus
  4. Caruso
  5. Pasqualon
  6. Zambanini
  7. Sutterlin
  8. Træen

Nie ma Benedettiego.

1 polubienie

#FreeEmu!
https://www.instagram.com/p/C6WOi58t9l1

trochę szkoda, miał szansę na wygranie etapów na 3 GT z rzędu.
inna sprawa, ze skład Bahrajnu bardzo mocny.

Bora nieźle namieszała z brakiem Buchmanna i Welsforda.
Wygrany jak zwykle van Poppel :rofl:

Trochę zabawne, ze w kontekście generalki juz prawie nikt nie mówi o (np.) podium dla Uijtdebroeksa :smiley:

W Jayco z kolei Luke Plapp. Bardzo dobrze spisuje się w tym sezonie. Z Zaną i Dunbarem mogą stanowić bardzo ciekawe trio :slight_smile:

1 polubienie