Giro d’Italia 2024

Nikt nie mówi? Cholera, mimo tego, że nie zrobił w tym roku postępu, przed nim postawiłbym chyba tylko duet Ineosu i O’Connora. Czyli teoretycznie 4-5 miejsce.

Ja bym jednak jeszcze jednego kolarza przed nim postawił, chyba że go już liczysz, ale nie wiem.

1 polubienie

Przecież to jest dyskusja o podium.
O zwycięstwie dyskusji nie ma.

Dyskusję o zwycięstwie będzie można zacząć jak główny faworyt strzeli na 30 minut albo DNF.

Cofidis

  1. Oldani
  2. Aniołkowski
  3. Debeaumarché
  4. Champion
  5. Fernandez
  6. Geschke
  7. B.Thomas
  8. Wood

AG2R

  1. O’Connor
  2. Baudin
  3. A.Paret-Peintre
  4. V.Paret-Peintre
  5. Touze
  6. Tronchon
  7. Vendrame
  8. Warbasse

Tudor

  1. Trentin
  2. Dainese
  3. Froidevaux
  4. Kamp
  5. Krieger
  6. Mayrhofer
  7. Storer
  8. Stork

UAE Team

  1. Pogacar
  2. R.Oliveira
  3. Bjerg
  4. Grosschartner
  5. Laengen
  6. Majka
  7. Molano
  8. Novak


Skład QST

1 polubienie

Israel

  1. Woods
  2. Clarke
  3. Frigo
  4. Hofstetter
  5. Pickrell
  6. Raisberg
  7. Schultz
  8. Vernon

Bardiani

  1. Pozzovivo
  2. Covili
  3. Fiorelli
  4. Marcellusi
  5. Tarozzi
  6. Pellizzari
  7. Tonelli
  8. Zanoncello

Ja tak patrzę na listę startową i kompletnie nie wiem kto może być na podium. Nie pamiętam tak słabej i niepewnej listy startowej na GT (poza Pogacarem). Myślę, że otwiera się szansa na życiowy sukces dla wielu kolarzy, a jakby jeszcze Pogacarowi coś się stało, to już w ogóle.

Kto w ogóle waszym zdaniem jest faworytem numer 2?

2 polubienia

Moim zdanniem hest to Rusty Woods

Pogacar, potem Thomas i na tym się kończą “pewniacy”. Przy czym Walijczyk młody nie jest i też jest ryzyko, że nie da rady. A za nimi jest spora przerwa. Jest trochę tych górali czy grand tourowców, ale to nawet nie drugi szereg, a trzeci. I albo są młodsi, którzy mogą coś w końcu osiągnąć, albo starsi, którzy mieli jakieś pojedyncze wyskoki, np. O’Connor czy Carthy, albo już weterani jak Thomas, Bardet czy Quintana, którzy to co najlepsze już mają za sobą. Dlatego #2 niepewnie obstawiam Thomasa.

moim zdaniem to moze byc ten rok, ze nie da rady.
niby mówi, ze zdrowie jest, cyferki się zgadzają a trasa mu sprzyja, ale wg mnie tych 4 minut na jednym z etapów TotA to on nie planował stracić.

ciekawe czy Bagioli się przebudzi.

Ja daję, ze Arensman i Tiberi :smiley:
wydaje mi się, ze świetny wyścig moze pojechać młodszy Paret-Peintre i chyba mimo wszystko Bardet.

Łucenko, Woods, Clarke, Alaphillippe, Bardet, Pogacar, Majka, Jakobsen - bez wygranej etapu Giro, ale z wygranymi na Tourze i Vuelcie.

3 polubienia

Pogacar

Thomas

O’Connor, Bardet, Uijtdebroeks, Martinez, Lutsenko, Arensman, Carthy, Pedro Lopez, Lipowitz, Rubio, Plapp, Tiberi, Caruso

Quintana to chyba w ogóle największy znak zapytania, po rocznej przerwie, na razie nie pokazał nic takiego, co pozwalałaby go stawiać pośród kandydatów do podium. W Katalonii zaczął w miarę przyzwoicie, ale z etapu na etap było tylko gorzej.

Dla mnie najsolidniejszym kandydatem do podium jest chyba O’Connor, tzn. przy nim widzę najmniej znaków zapytania.

Bieda do tego stopnia, że ciężko jest uzbierać tych kandydatów do Top 10 w ogóle. Biorąc pod uwagę choroby, kraksy, kontuzje, przestrzeloną formę, nie wykluczałbym, że ktoś na miejscu nr 10 ukończy wyścig ze stratą powyżej 30 minut.

Quintana mówił, że jedzie na Giro, żeby powalczyć o wygranie etapu.

Może tak być, może też się okazać, że takie “niedanie rady” może wystarczyć do podium (jak takiemu Evansowi w 2013r.) - przy tak specyficznej trasie mogą się dziać różne dziwne rzeczy. Ja jestem ciekaw, czy to Giro wyprodukuje współczesnego Rujano albo Betancura, o co aż się prosi przy tej obsadzie.

Też mi się rzucił w oczy w tym sezonie i na liście startowej. W Trentino wyglądał lepiej od O’Connora.

Trudno byłoby mieć o to pretensje, bo on już od kilku lat walczył udanie z metryką i w końcu walkę przegra. Ale mam wrażenie, że jeszcze nie teraz :wink:

Gdyby od początku celował w Giro, to wysoko stawiałbym Łuczenkę, ale on to chyba jednak nie szykował się, a pojedzie po dobrym kwietniu.

O’Connor ma bardzo dobry sezon, ale on nawet w tygodniówkach miewa lepsze i gorsze momenty. A w tygodniówkach jest lepszy niż w GT. Może odpalić, ale przekonany nigdy do niego nie byłem i nadal nie jestem :slight_smile: Ale Decathlon ma najlepszy sezon od lat, więc może to być ten rok, gdy w końcu zrobi krok naprzód w GT.

Taki Mas, gdyby wystartował w Giro to byłby całkiem poważnym kandydatem do czegoś wielkiego. Szkoda, że jednak omija Włochy w maju. Kolarsko mógłby wzbogacić CV, bo Tourem tego nie robi już od kilku edycji.

Duet Włochów z Bahrajnu (jak to brzmi :wink: ) może się pokusić o coś ekstra. Caruso znowu w lekkim cieniu, więc powinno mu pasować :wink:

No i ciekawi mnie jak wypadnie Storer. Miał chyba najlepszą wiosnę w karierze, presji wielkiej nie ma, ekipa cudów nie oczekuje. Druga koszulka do kolekcji? :wink:

Czy Aniołkowski zdoła ukończyć jeden z etapów w top 3?
  • Tak
  • Nie
0 głosujących

Caruso jest prawie w wieku Thomasa

W zamian pojedzie w klasyku w Eschborn-Frankfurt. Na TDF już raczej się pojawi bez nieprzewidzianych zwrotów akcji.

1 polubienie

Arensman ma formę “Thomasowską” oby z nią trafił tak jak Thomas idealnie na sam początek, bo mam obawy, że może ona przyjść w trzecim tygodniu, tak czy siak popatrzmy na tą listę i Arensman powinien każdemu z wyżej wymienionych na tych srogich km ITT dołożyć czasu, no najmniej to Martinezowi ale reszta powinna sporo dostać, ogólnie jakiś lekko gorszy góral, a bdb czasowiec może świetny wynik wykręcić, dlatego na miejscu Ineosu postawiłbym Sheffielda na trzeciego lidera, bo w najgorszym wypadku jest w stanie top10 według mnie zrobić i Ineos może skończyć z trzema kolarzami w top3, a nawet powinno.

Widzę, że Jumbo’23 rozbudziło apetyty fanom innych ekip :wink:

:rofl:
Nawet nie wiem jak to skomentować :joy:

Jeśli chodziło o TOP10 to z całym szacunkiem, ale Sheffield nie pokazał narazie nic co byłoby przesłanką do twierdzenia, że powinien być w TOP10.