Giro d'Italia 2019

Może ryzykuja, ustawiając taką taktykę, jednak jutro nikt nie jest pewny pogody, więc może się powiedzie, albo będzie wtopa!

Myśle, że jakby bardziej stawiali na Formolo to jednak miałby 1 w ekipie biorąc pod uwagę, że jest Włochem. Szczerze mówiąc to miło się zaskoczyłem tą 1 dla Majki myślałem, że dadzą ją właśnie Formolo albo Ackermanowi patrząc na to jak potraktowali Benneta.

Na prezentacji Majka też wyszedł jako lider ale już Patxi Vila z Bory mówi w wywiadzie, że jadą na dwóch liderów Majka i Formoli i w zależności komu się lepiej powiedzie na tego będą stawiać…

To prawda, ale i tak im później wieczorem tym większe ryzyko deszczu, burzy i silnego wiatru bocznego lub przeciwnego. Jak Gazzetta dzisiaj pisze, mokra nawierzchnia ma szczególne znaczenie przy wjeździe na podjazd (ostry zakręt w prawo, który lepiej jechać z rozpędu) i na najbardziej stromych odcinkach, gdzie jeżdżąc na stojąco ryzykuje się utratę przyczepności.

3 polubienia

Komisarze UCI teraz (!) zastanawiają się, czy zaznaczyć miejsce przed podjazdem na szybką zmianę roweru, od czasowego w pierwszej części trasy na szosowy na podjazd. Taki pit-stop, gdzie nowy rower czeka na miejscu, byłby szybszy niż zmiana z pomocą samochodu drużyny.

1 polubienie

Cuś takiego jak w Bergenie było.

1 polubienie

Dokładnie. Dlatego, gdy skakał przez wysepkę na LBL to aż mnie jajka zabolały.

1 polubienie

Nie podoba mi się to, dobór roweru, decyzja czy zmieniać czy nie, sam proces ewentualnej wymiany roweru to też element taktyki i rywalizacji. Szczególnie nie powinny być takie “udogodnienia” na ostatnią chwilę wprowadzane.

Ciekawe kto ma lepszych meteorologów w ekipie :wink:, czy Dumolin/Roglicz/Nibali czy Yates?
Dziś znowu przewidywania takie że albo będzie padać już od 16 - 17 g. albo dopiero od 20 g. w zależności od prognozy. W sumie ryzykowna zagrywka Yatesa bo może rzeczywiście trafić na najmocniejszy opad ale może coś wie więcej nt. wiatru (kierunku) i stąd ta decyzja…

No i oficjalnie jest dozwolona zmiana roweru do 50 m przed rozpoczęciem podjazdu do mety (będzie znak). Mechanik będzie mógł pchać nie dłużej niż 10 m. Ale tylko z rowerem z samochodu Dyrektora Sportowego. Komisarz będzie na miejscu i zweryfikuje. Takie rzeczy ustalono przed chwilą…

Właśnie sprawdziłem, wg aktualnej prognozy jutro do około 19 ma wiać z pd-zach czyli kolarze będą mieli pod wiatr, potem prognoza się zmienia, że będzie wiać już bardziej pólnocego wschodu więc będą mieli wiatr boczny ze wskazaniem na tylny. Wg prognoz waitrowych zdecydowanie im później tym lepiej jechać.
Jeśli chodzi o deszcz i burzę to owszem im wcześniej tym bezpieczniej ale raczej jeśli chodzi o dokładne miejsce trasy to nie zagraża aż tak - jest szansa, że “przejdzie bokiem”. Podsumowując te dane najrozsądniej było by startować gdzieś pod koniec ale ja bym celował na dziś tak na 19:00 - Jest szansa, że nie będzie już wiatru czołowego i zarazem jeszcze można uniknąć zapowiadanej burzy.

Za znakomitego meteorologa uchodzi Pozzovivo. Nie jedzie jednak jako drugi po Nibalim, tylko jako trzeci o 17.42. Czyżby się poświęcał, czy też przewiduje opady później.

Są różne modele to i różne prognozy. Na windfinder dwa modele pokazują inne prędkości i trochę inne kierunki (na Forecast ma się zmieniać a na Superforecast do 21 bez zmian czyli pod wiatr i najsilniejszy o 19 i 20). Podobnie jest z dwoma włoskimi portalami (il meteo i 3bmeteo).
PS. Po prostu portale pogodowe korzystają z różnych modeli pogodowych np. GFS czy GEM albo EMCF.
Źródło dla zainteresowanych min. tutaj (jakby ktoś planował już wakacje :wink:):
http://www.wetterzentrale.de/

1 polubienie

Oczywiście, ja bazowałem na windy.com z którym mam dobre doświadczenia :slight_smile:

Wiatr wiatrem, ale nie ma przypadkiem znaczenia także temperatura powietrza? Między 17 a 20 będzie 6-7 stopni różnicy, przy czym to wcześniej będzie te ok. 23 stopnie, czyli zwłaszcza na tak krótką czasówkę, temperatura, która wydaje się jednak bardziej optymalna. Znaczenie może mieć nawet fakt, że 17:00 - 18:00 to normalna pora etapów, późniejsze nawet w GT są rzadkością.

Wicherek i Chmurka dokładnie by przewidzieli pogodę! :grinning:

Moje gwiazdki
***** nikt
**** Dumoulin, Yates
*** Roglic, Nibali
** Landa, Lopez

  • Majka, Zakarin, Jungels
    Zwycięstwo kogoś z poz pierwszej czwórki i/lub podium kogoś z poza listy uznam za dużą niespodziankę.
    Roglic jest dla mnie kandydatem do powtórzenia Yatesa z zeszłego sezonu, na początku będzie śmigał, ale chyba za szybko przyszła forma i w trzecim tygodniu może strzelić.
    Mój typ na końcowe top10
  1. Dumoulin
  2. Nibali
  3. Yates
  4. Carapaz
  5. Lopez
  6. Zakarin
  7. Jungels
  8. Majka
  9. Sivakov
  10. Carthy

Tu trochę lepiej widać kolejność startu na czasówce.
http://www.steephill.tv/2019/giro-d-italia/01-Ordine_di_Partenza.pdf

Jutro realny zwycięzca czasówki to Roglić czy będzie niespodzianka według was?

Czuję że wygra Dumoulin albo czarny koń typu Simon Yates

1 polubienie