Inne Wyścigi 2019

no ale też na tych wiaduktach w końcówce ścigali się jak szaleni, zwłaszcza ta sekwencja Siwakow-Nibali-Greipel :smiley:

W Bretanii pokazał się Betancur.
Zastanawiam się czy przypadkiem wobec przeciętnej formy Gavirii i urazów Urana to on nie powinien być liderem Kolumbii w Harrogate :wink:

No właśnie Nibali był w coraz lepszej formie i gdyby był choć trochę korzystniejszy teren to by ścigał się z tymi wymienionymi przeze mnie zawodnikami i naprawdę mam niedosyt bo kilku chłopaków jest cały czas w znakomitej formie i zabrakło trochę trudniejszych podjazdów. Chodzi o to że sama idea trasy z niedużymi podjazdami się sprawdza ale dziś te podjazdy były za daleko od mety (chyba ten ostatni etap zaprojektowało im ASO, te słynne etapy z TdF z konkretnym podjazdem na więcej niż 50 km przed metą :wink:)

Drużyny i dzikie karty w październiku we Włoszech:

Milano - Torino (21 drużyn): Androni Giocattoli-Sidermec, Bardiani CSF, Neri Sottoli-Selle Italia-KTM, Nippo-Vini Fantini-Faizanè i Team Arkéa-Samsic; i wszystkie WorldTeams oprócz AG2R i Dimension data.

Giro del Piemonte (18 drużyn): World team: AG2R La Mondiale, Astana Pro Team, Bahrain Merida, Bora Hansgrohe, EF Education First, Movistar Team, Team Dimension Data, Team Katusha Alpecin i UAE Team Emirates; ProConti: Androni Giocattoli-Sidermec, Bardiani CSF, Cofidis Solutions Crédits, Gazprom-RusVelo, Israel Cycling Academy, Neri Sottoli-Selle Italia-KTM, Nippo-Vini Fantini-Faizanè, Team Arkéa-Samsic i Vital Concept-B&B Hotels

I najważniejsze, Il Lombardia (25 drużyn): wszystkie 18 WorldTeam oczywiście i Androni Giocattoli-Sidermec, Bardiani CSF, Cofidis Solutions Crédits, Gazprom-RusVelo, Israel Cycling Academy, Neri Sottoli-Selle Italia-KTM i Vital Concept-B&B Hotels

1 polubienie

Ależ pięknie to Ewan rozegrał.

2 polubienia

Groenewegen dziś bez problemów wygrywa 1 etap ToB.

Dzisiaj w ToB sprint z połowy peletonu wygrał prawie “nasz” :wink: Trentin
Groenewegen finiszował nie wiem dlaczego ze stratą 3m31s w drugiej połowie peletonu.

Bouhanni. I wszystko jasne.

1 polubienie

Dość widowiskowa kraksa, cud, że nie ściął połowy grupy tym uślizgiem.

1 polubienie

Bardzo słaba obsada Turul Romanei. Niby kategoria 2.1 - ale oprócz Tvetcova i Vahtry (który pod nieobecność Kankovskiego zaczął w Polsce sprinty z większej grupy wygrywać) kojarzę tylko kolarzy Elkov i polskich grup.
Tę samą kategorię będzie miał wyścig dookoła Słowacji, a tam obsada tak ze 3 razy lepsza…
Ale pal sześć, co ja sądzę o obsadzie rumuńskiego wyścigu - ktoś kojarzy tych zawodników? Z wyścigów juniorskich czy amatorskich?

Rzeczywiście obsada słabiutka, ale jeszcze kilku znanych mi kolarzy jest. W Rumunii szybki Grosu, z Estonczykow Nommela (który w przeciwieństwie do Vathry, ma już kilka solidnych wyników w kategorii 1.1) i młody Lauk dobrze się zapowiada. W Cycling Team Friuli drugi kolarz Tour de l’avenir Aleotti i Mattia Bais, który w swojej domowej etapówce w zeszłym tygodniu przegrał tylko z Champoussin. I jest Rodolfo Torres, którego kojarzę z poprzednich sezonów w Andrioni.

1 polubienie

Nie wiem, czy było. Jest nowa etapówka w Chorwacji, spadkobierca chyba Tour of Croatia, ale z nową organizacją? Nazywa się CRO Race i będzie od 1 do 6 października. Uczestniczą cztery drużyny WorldTeam: Astana, Bahrajn, CCC i Mitchelton-Scott.

Etapy:
Osijek – Lipik
Slunj – Zadar
Okrug Gornji – Makarska
Starigrad Paklenica – Crikvenica
Rabac – Platak
Sveta Nedelja – Zagreb

(cicloweb)

2 polubienia

Jeszcze Wdowin (Vdovin) kojarzy mi się z przyzwoitą jazdą w hiszpańskich jednodniówkach, a Gaffurini z jakimiś sukcesami w niższej kategorii

To zdaje się jest właśnie dotychczasowy organizator. Termin i nazwa zostały mu zabrana, a jak to się skończyło, to wiemy.

1 polubienie

Przede wszystkim jest Laas, czyli czołowy drugoligowy sprinter :wink:
I Estończyk Jakin, który swego czasu wygrał 4 dni Dunkierki.
Obsada rzeczywiście słaba, ale trasa ładna. Ciekaw jestem co się ruszyło w tej Rumunii, że tyle wyścigów z kat. 2.1 nagle organizują.

ToB
Myślicie, że Trentin ma plan na wygranie generalki?

Jutro jeden z trudniejszych etapów i jeszcze ten etap z rundami w piątek gdzie meta na podjeździe (1,4 km 5,8%), więc stawiał bym na MVDP, ale jest jeszcze w czwartek ta 14 km czasówka po której może wskoczyć ktoś jeszcze inny. Może Teunissen? Dziś był 4 na etapie, jest 5 w GC i dobrze ostatnio pojechał czasówkę na Binck Bank Tour (choć to wtedy było 8,4 km a teraz jest 14,4 km, więc trochę za dużo dla niego)

Jansen :slight_smile: :upside_down_face:

Za słaby na czas.
Może jeszcze się liczyć Polit, który potrafi znakomicie pojechać czasówkę.

Wzorcowa trasa wyścigu z nazwą “dookoła” - Tour de France 1948. Tylko że wtedy było to prawie 5 tysięcy km, więc dało się tak trasę ułożyć, że biegła wzdłuż granic Francji. W dawnych latach było dużo takich edycji. Ale cierpiało na tym centrum.
1948_carte_tour

3 polubienia

Niesamowite depnięcie ma ten MVDP. Dziś na ToB zdeklasował rywali.

Niemal kopia pierwszego etapu w Norwegii rok temu. Tylko tu miał chyba trochę mocniejszych rywali.

Wczoraj jeszcze się powstrzymałem, żeby nie wyjść na głupka, ale dziś już napiszę. Oprócz wspomnianego już Politta, to stawiam na Moscona w kontekście generalki. Mówi, że wreszcie dobrze się czuje, dzisiaj przyjechał w pierwszej grupce, zobaczymy co z tego wyjdzie. Rok temu też dopiero we wrześniu zaczął robić wyniki.

Ciekawe jak van der Poel przejedzie tę czasówkę. Do tej pory chyba jeszcze nie jechał w seniorach nic powyżej 8 kilometrów.