Inne wyścigi 2020

Niewiadoma awansowała na drugie miejsce w Giro wyprzedzając Van den Breggen. Podium wydaje się coraz realniejsze, tylko przetrwać 8 etap.

Jakiś cyrk w Luksemburgu

Jutro rozpoczyna się Małopolski Wyścig Górski. Jutro prolog o długości 1,36 km na Ostrą Górę na obrzeżach Krakowa. W piątek pierwszy etap na Górę Chełm niedaleko Myślenic (4,4 km; 6 %). @Inaki wiesz coś obecnie na temat tej góry ? W sobotę drugi etap do Nowego Targu i w niedzielę trzeci z finałem na Przehybie (10,1 km; 7,5 %).

2 polubienia

Podjeżdżałem na Chełm parę razy, nachylenie jest bardzo zmienne. Najstromszy odcinek w ok. 2/3 trasy w rejonie dolnej stacji wyciagu, jakieś 400 m 10-12%.
Czasówka w MWG jest w Lasku Wolskim, podjazd od strony Bielan. Start zaraz za serpentynami w Alei Wędrowników. Poczatek stromy, 300 m 11-12%, potem wypłaszczenie i poprawka najstromsze 200 m 13-14%. Meta przy kazamacie. Jakby ktoś chciał zobaczyć kolarzy, to start pierwszego zawodnika do czasówki o godz. 16.30, meta ostatniego zwodnika 17.50.
Link do szczegółów całego wyścigu:
https://tourofmalopolska.eu/

Degenkolb wygrał dzisiaj etap w Luksemburgu. Nie było przypadkiem takiego przepisu, wg. którego zawodnik wycofany/wykluczony z jednego wyścigu nie może wziąć udział w następnym, dopóki ten pierwszy (tutaj: Tour de France) się nie skończy? Czy coś mi się przywidziało? Albo może to już nie obowiązuje?

Z tego co pamiętam, to obowiązuje, ale UCI może udzielić dyspensy :wink:
Degenkolb wycofał się ze względu na przekroczenie limitu czasu na skutek kraksy, a nie dlatego, bo chciał sobie wystartować w innym wyścigu. Moim zdaniem nie ma tu mowy o żadnym nadużyciu.

1 polubienie
  1. można się starać o ulgi
  2. Degenkolb nie wycofał się z TdF; przyjechał na metę poza limitem
  3. nie wiem jak to obecnie wygląda, ale przy covidowej organizacji kalendarza zniósłbym tę zasadę
1 polubienie

Na Słowacji Mazowsze Serce Polski zaliczyło jakąś wielką wtopę. Może upadek czy zatrucie?
Pół składu nie ukończyło 2 etapu, Alan Banaszek (mniej dziwne, w Caja Rural nie kończył wyścigów) Bernas i Kaczmarek.

1 polubienie

Na facebooku piszą, że Kaczmarek od jakiegoś czasu chorował, Banaszek też się gorzej poczuł, a Bernas ma coś z kostką. Szkoda, nie wiem czy będą jeszcze mieli okazję się sprawdzić na wyścigu z lepszą obsadą w tym roku

To po co w ogóle wystartowali? Chorzy powinni zostać w domu.

W Małopolsce w zasadzie niewielką rywalizacja.
Brożyna z Aniołkowskim.
Ostatni etap faworyzuje Piotra

Ale że tam nie ma żadnego górala, który by mógł wygrać na takim podjeździe. 4 km i 6 % to jest co jechać. W każdym razie brawa dla Staszka.

4 polubienia

No właśnie, może by przetrwał rundy na MŚ

1 polubienie

W Luksemburgu ciężarówka na zjeździe na zakręcie.
Czekamy na dalsze info

Heh a nie dalej jak na 2 etapie cały peleton się zbuntował i zatrzymał. Powodem była zbyt niebezpieczan trasa a dokładniej różne miejskie przeszkody a przede wszystkim “wszędobylskie” samochody przy drodze. A tu taki kwiatek teraz…

A ja mam pytanie trochę z innej beczki. Wczoraj Małopolski Wyścig Górski kończył się na Górze Chełm w Myślenicach. Wie ktoś jak daleko położony jest tam teraz asfalt? Bo jeszcze kilka lat temu jak tam wjeżdżałem to nie było asfaltu do samej stacji kolejki, tylko kończył się w lesie powyżej przysiółka Chełm. Ktoś coś wie? Wielkie dzięki za ewentualną odpowiedź. Pomocny byłby też ewentualny filmik z mety. :wink:

Do końca, czyli do górnej stacji wyciągu. Tyle, że ostatni kilometr jest płaski praktycznie.

Choć metę wczoraj zrobili wcześniej, przy kościele.

To trochę szkoda. Bo w lesie rzeczywiscie sie wyplaszcza, ale od przysiółka jeszcze jest z 500 metrów całkiem konkretnego pojazdu. Chociaz mety się tam nie da zrobić. Rzeczywiscie dopiero przy stacji.
Wielkie dzięki za odpowiedź. Musze się tam przejechać następnym razem jak będę w myslenicach. :wink:

Dzisiaj w MWG 3 był niejaki Adam Żuber z Mazowsza. W grudniu skończy 41 lat. Nigdy wcześniej nie słyszałem o takim kolarzu. Czyżby to jakiś mocny amator z kasą, który nagle zabrał się za ściganie???

To jakiś przełajowiec podobno