Inne wyścigi - jesień 2018

… wygra jutro Giro di Lombardia :wink:

2 polubienia

Brawo Richeze i brawo Haas.
Katiusza może mieć tu całkiem niespodziewany zastrzyk punktów WT, właściwie już ma.

Ale ładne to dzisiejsze zwycięstwo Bennetta. Zaatakował półtora kilometra przed metą, a ostatnie 500 metrów już świętował. :slight_smile:

Niezłe też ostatnie dwa etapy Sajnoka. Jestem ciekaw, co byłby w stanie osiągnąć, gdyby miał choć jednego pomocnika, który wyprowadziłby go na jakąś sensowną pozycję. Bo pociąg CCC rozpoczynał pracę na siedem kilometrów przed metą, a rozpadał się na pięć. Szkoda że dziś Szymon nie poprawił po Stybarze, bo wyglądało na to, że można tam było jeszcze dołożyć. No i jeszcze to wypięcie z pedałów… No ale nie jest źle.

No i trzeba docenić Pradesa. Kapitalny ma ten sezon. Na PCS widnieje informacja, że jest jeszcze bez drużyny na następny rok. Co jest trochę szokujące, bo z takimi wynikami powinien mieć pewne miejsce w World Tourze. I na pewno dzisiejszy awans na pozycję lidera to nie była “ogromna sensacja”, jak to określili komentatorzy.

Ale najbardziej mi się podobało obliczanie pozycji w generalce przez pana Probosza. :wink: Zarówno wczoraj, jak i dzisiaj. Bardzo mnie rozbawiło, że potrzebował kalkulatora, gdy już gołym okiem było widać, które wartości dają większą sumę. No ale pewnie się czepiam. Nie każdy musi być orłem z matematyki.

W Chrono des Nations jak rok temu, Toft Madsen przed Bjergiem, ale już z przewagą tylko 7 sekund.
Za rok młody Duńczyk powinien już wygrać :wink:
Dziś też ściganie w Hammer Series w Hong Kongu. Wygrana Mitchelton-Scott. Obsada wyścigu niczego sobie, organizacyjnie też sprzed ekranu wygląda to dobrze (choć dziś Lefevere miał jakieś tam wątpliwości), widać że Velon się przykłada, jest też zainteresowanie zawodników i ekip takim ściganiem, mimo to jakoś mnie nie przekonuję takie ściganie, emocji w tym niewiele więcej niż w drużynowej jeździe na czas, skomplikowane reguły i mimo łopatologicznego wyjaśniania zasad to wciąż mam wrażenie że większość i tak pewnie czuje się zagubiona przy oglądaniu. Wydaję mi się że to nie chwyci tak jak jest to teraz rozgrywane.

Tak z ciekawości się zapytam. Ten chiński tour który kończy sezon to z jakiego powodu nie ma kolejny raz transmisji tv?

Bez jaj :slight_smile: To po co przedłużyłem sobie ES Playera o kolejny miesiąc…

Ten temat został automatycznie zamknięty 31 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.