Nowe forum... a to nie koniec w tym roku!

Ooo, suwak super, nie zaużyłem, że tam jest. Dzięki

1 polubienie

Kurcze, tego chyba autorzy softu nie przewidzieli…

Musze troche na nowym forum"popracowac" aby je ocenic. Lekki szok byl z rana , ale taki jest juz nasz swiat : pedzi do przodu nieublaganie i kto stoi w miejscu to sie tak naprawde cofa …

1 polubienie

Jednak suwak dużo pomaga, jest ok

Suwak to chyba jedna z głównych funkcji tego softu :wink:

Moze to laickie ale co to jest za teyb strony jako aplikacji? W operze mobilnej można to zrobić? Mi pasuje nowe forum. Mam wrazenie ze jest jakby szybsze.

A sugerowane tematy osobiście wydaja sie zbędne.

A przy ciemnym motywie ligo rowery.org jest niewidoczne.

To się nazywa PWA i jest to rozwiązanie mocno promowane przez Google - pozwala pewnym, poprawnie skonfigurowanym stronom działać trochę jak aplikacja… choć nie do końca. Jednak z drugiej strony dużo aplikacji na iOS i Android to tak naprawdę… strony internetowe, choć przeciętny użytkownik o tym nie wie.

A czy wspiera ten tryb Opera po prostu nie wiem - nie używam ustrojstwa, nie znam go…

A autorzy softu nie przewidzieli wyłączenia tego i jeszcze się chwalą tą funkcją…
Popatrzę, ale nie obiecuję.

Tak, wiem. Nie od razu Rzym zbudowali…

Według mnie domyślne włączenie wysyłki maila z podsumowaniem dziennej aktywności na forum, jeśli nie było się zalogowanym, jest nietrafionym pomysłem.
Choć w sumie napisałem pierwszy post od lat, więc może efekt został osiągnięty :wink:

No patrz… może jednak cel został osiągnięty :wink:

Jeśli się sobie ustawi stronę startową na ‘kategorie’ to nawet nie jest tak źle. Jest jakieś poczucie ładu :wink: Myślę że da coś z tego jeszcze wycisnąć. No i stare emotki były fajniejsze :stuck_out_tongue: Np ta z wywalonym językiem…

Każdemu według potrzeb, łatwo to zmienić…

Myślę, że spłaszczę trochę kategorie, teraz jest ich za dużo a w niektórych ledwie kilka wątków…

Po pierwszym szoku, dochodzę do siebie:wink:
Trochę mnie denerwuje informacja o czasie napisania ostatniego posta(Była data, jest obecnie czas od napisania)

Jak dla mnie solidne 4, początkowo miałem problem ze stroną wizualną ale już się przyzwyczaiłem. Dużo lepiej się czyta na telefonie, ale u mnie nie wyskakuje powiadomienie o możliwości zainstalowania jako apki (na innych portalach to działa ).
Fajna opcja czatu, zapewne przyda się przy komentowaniu na żywo.
Jeżeli wróciłoby jeszcze komentowanie niusów z poziomu forum byłoby idealnie.

U mnie w Chrome, ta opcja nazywała się dodaj do ekranu głównego. Forum działa świetnie, a ciemny styl na telefonie prezentuje się naprawdę nieźle

u mnie to się w ogóle nie pojawia, a na innych portalach jest.

Na operze działa. Po dodaniu do ekranu głównego.

1 polubienie

Mi się podoba. Bardziej przejrzyste od starego. Jak narazie jest ok.

1 polubienie

Ale dziś pokochałem nowe forum… bo mogę go używać bez myszki. Tak, wiem, jestem mega-oldskullowy i w ogóle… ale sorry, mała rzecz a cieszy :smiley:

W mojej ocenie, w myśl zasady, że lepsze jest wrogiem dobrego, oceniam zmiany jako bezsensowne. Ale co tam mój głos, nie jestem właścicielem ani administratorem forum, więc mogę tylko ponarzekać.

Wiadomo, co już niejednokrotnie podkreślałem, informatycy się nudzą i niezależnie czy istnieje potrzeba czy też nie, muszą coś zmieniać, gmatwać, przestawiać, itp.
Wiem coś o tym, bo mam w domu trzech informatyków (syn, córka i zięć) i wiecznie coś ich w tyłek gryzie, ciągle coś by zmieniali, dla samych zmian by to nawet robili (choćby wygląd/organizację ekranu, nawet co drugi dzień), co powoduje, że z daleka ich trzymam od moich laptopów i tabletu.

Po ww. wstępie, przejdę do meritum. Jako człowiek dorosły, uporządkowany, i precyzyjny w myśleniu i postępowaniu, ceniący swój czas, uważam, że w przypadku forum powinna obowiązywać stara i prosta zasada: od ogółu do szczegółu.
Czyli najpierw prezentacja kategorii tematów, które po rozwinięciu pokazują tematy, a te z kolei po otwarciu dopiero specyfikują wątki/posty. Prosto i logicznie w poruszaniu się i czytaniu tego co mnie interesuje.

A co teraz mamy? Mamy MISZ MASZ. Na jednym ekranie jest wszystko, groch z kapustą: jeśli utworzę wg kategorii, ekran wyświetla się niby wg zasady od ogółu do szczegółu. Ale po co w takim razie mały bałaganik specyfikujący AKTUALNE wątki? Dla mnie jest to zbytecznie zajmujące stronę, I bez tego dotrę do tego co mnie interesuje.
Dramat się robi jeżeli miast otworzyć w danej kategorii wątek, otworzę daną kategorię, np. SZOSA. Chciałbym zobaczyć po lewej stronie kolejno specyfikowane tematy, a po prawej wątki w temacie. A co widzę? Od lewej strony ekranu priorytetem są dziesiątki tematów i teraz by coś znaleźć w danej kategorii muszę bawić się w przewijanie ekranu, bo kategorie są pomieszane i np. wyścigi są i na początku ekranu, jak i za kilka ekranów. Ponadto nie wiem po co się wyświetlają ikonki użytkowników (mnie akurat nie interesuje, czy dany user jest aktywny w temacie czy też nie), dalej są niepotrzebne mi (myślę, że innym też) statystyki dotyczące ilości odpowiedzi i odsłon, a także aktywność. Te statystyki są może przydatne adminowi, ale zwykłemu użytkownikowi po co one są, to nie próbuję się nawet domyślać. Mógłbym te nielogiczności wymieniać bez końca.

Reasumując, już po poprzedniej zmianie wyglądu ograniczyłem zaglądanie na forum. Po tej zmianie forum jeszcze bardziej przestanie mnie zajmować. Nie mam zamiaru marnować czasu na zabawę w poznawanie nowej organizacji i obsługi forum.

Pocieszające jest to, że jest to kolejne forum poddane modyfikacjom, przez co zyskuję więcej wolnego czasu, nie musząc poznawać i eksplorować mutantów.
Pozdrawiam lucjan

1 polubienie

Po 2 dniach użytkowania stwierdzam, że jest lepsze niż stare (choć jeszcze np. nie zamieszczałem grafiki).
no i musszę zrobić porządek w telefonach, bo wciąż nie działa.

1 polubienie