Ostrzeżenia!!!

Wszystko jest dla mnie zrozumiałe…po za jednym. Wydawało mi się ze jeśli się zakłada taki portal to ze chce sie miec jak największą liczbę userów :smiley: Dzieki tyle. Pozdrawiam :smiley:

Może być tak, że inaczej rozumiemy pojęcie “user”…

No tak…ale Tompoz wcale tak głupio nie pisał. Przepraszam ze pytam…pewnie gdzies to jest napisane ale czasu nie mam cyztać…czy ostrzezenia po jakims czasie wygasają ?? Bo jakis jeden user…nie pamietam ktory mówił ze ma kilka a pod avatarem nic nie było :stuck_out_tongue:

Tompoz mógł pisać nawet powieść życia, ale forma i zaczepność wypowiedzi dyskwalifikują taką prozę.

A co do ostrzeżeń - tak, wygasają - po 60 dniach.

Rozumiem twój punkt widzenia. ALe staram się równiez zrozumieć Tompoza który wszedł w konflikt z twoim kolegą(wersja tompoza). Musimy się wzajemnie szanować bo w Polsce jest tak nie wielu fanów kolarstwa ze to aż przykre ;/ 38 milionowy kraj. Lecz to już inna baja :smiley:

To mógł to załatwiać w sposób nieco bardziej kulturalny. Poza tym prosiłem już wcześniej, aby nie pisać zaczepnych newsów, bo to się źle skończy. No i masz babo placek…
3 punkty karne ze metodę - nie za intencje czy nastawienie.

No ale idąc dalej tym tropem…chciał chyba wam coś udowodnić albo dopiec…nie wiem.A ze nie jest nikim ważnym tutaj to zrobił to w jedyny sposób jaki mógł. I nie powiem…bo troche udało mu się wasz autorytet nadszarpnąc…a do tego zauważalne jest oziębieni i nizsza częstotliosc ciekawych dyskusji.

W naturze każdego (niemal) Polaka leży nieposłuszeństwo i brak pokory. Chłopaki, godząc się na rolę moderatorów, wiedzieli świetnie, na co się piszą. Taka robota, brudna i nieprzyjemna, ale ktoś ją musi wykonać.

W końcu Policji Polacy nie lubią, ale bez niej żyć nie chcą…

Postuluje oficjalnie do światle nam panujących władz Rowery.org o wywalenie Tompoza na zbity nick za robienie niekoniecznie pozytywnej reklamy naszemu forum w innym podobnym miejscu.

ALe staram się równiez zrozumieć Tompoza który wszedł w konflikt z twoim kolegą(wersja tompoza)

To było o mnie??? Jeżeli tak, to nie przypominam sobie konfliktu z Tompozem. Owszem, kiedyś dostał ostrzeżenie, ale to było 8. lipca. Czyli ponad miesiąc temu i nic się nie działo. Teraz najwyraźniej nie spodobało mu się, że:

  • aktulanie (z powodu malej ilości czasu) wypowiadam się sporadycznie, a swoją aktywność ograniczyłem w zasadzie do czytania i moderacji,
  • że ostatnio nakładam pewnie najwięcej ostrzeżeń
    przy czym wyraził to jedynie w poście w tym temacie (wczesniej nie zgłaszał tego problemu).

Kolego Tompoz,

Bardzo ciekawe podejście. Dostałeś blokadę konta za zachowania już napiętnowane, ale nadal zgłaszasz moderatorom posty. Ciekawe podejście, zgłosiłeś posty odpowiednio:

To ciekawe, zaprawdę. Bo idąc po kolei:

  • Jürgen wyjaśnia powód, z którego - według jego opinii - doszło do całej sytuacji. Nie robi tego w sposób obraźliwy ani nie odnosi się do całej sytuacji. Jedynym bezpośrednim zwrotem, który mógłby budzić kontrowersje na poziomie pism dyplomatycznych czy temu podobnych to: “Teraz najwyraźniej nie spodobało mu się”. Fakt, trochę bezosobowe i bez odpowiednich zwrotów grzecznościowych.
  • Ja, czyli Naczelny, odpisuję innemu forumowiczowi na pewne stwierdzenie. W ramach samokrytyki i obserwacji stwierdzam fakt, który psychologowie i historycy zauważyli już dawno - nasz naród od czasów zaborów ma głęboko zakorzenione nieposłuszeństwo i niepokorność wobec władzy. Nasz brak poszanowania dla przepisów, nakazów i zaleceń jest słynny w całej Europie. Jego żniwo, czyli tysiące zabitych osób w zdarzeniach drogowych w ciągu roku to wymowny sposób na zaakcentowanie naszej nietypowości i… głupoty. A ostatnimi laty ludzie, szczególnie młodzi, zrobili z tego sport i sztukę zarazem - brakiem szacunku, arogancją i zacietrzewieniem w zderzeniu z autorytetami oraz przedstawicielami władzy wykazują totalne chamstwo i buractwem osiągają absolut niezaprzeczalnego braku sensowności swojego istnienia.
  • Pęgos w dość dowcipnej formie zwrócił uwagę na to, że jeśli ktoś już stara się być mąciwodą i w ten sposób spełnia się w życiu zawodowym czy prywatnym, to nie ograniczy się do jednego miejsca i będzie szukał sprzymierzeńców wszędzie gdzie popadnie.

Kolego Tompoz, skoro nie potrafisz uszanować sankcjonowanych przez nas zasad, to załóż własne forum i postępuj zgodnie ze swoim sumieniem. Nie oczekuj jednak tam wizyt moich czy (moim zdaniem) większości osób udzielających się na tym forum, albowiem te zasady, które w ostateczności ostrzeżeniami staramy Ci się wpoić, przyciągają nas tutaj. Pisz uważnie, czytelnie i bez obrzucania się błotem, a wszyscy będą szczęśliwi. Nie chcesz, to nie pisz - pewnie nie każdy z czytelników, ale spora część, też będzie z tego powodu szczęśliwa.

Na koniec dodam, że strasznie mnie to zamieszanie rozbawiło.
SaunierDuval - nie uważam, aby kolega Tompoz nadszarpnął czyjąkolwiek, poza swoją, pozycją. Raczej to on dał się poznać z prawdziwej strony tym samym przypominając mi kilka słusznych, zacz przykrych dla nas - Polaków, powiedzeń:

  • Jeden Polak - dwie opinie
  • Dajcie Polakom topory - sami się wytną w pień.

Ostrzeżenia miały dać do myślenia. I wymyśla teraz kolega Tompoz - jak tu się na nas zemścić. Cóż, każdemu według potrzeb. Choć uważam, że to kiepskie spożytkowanie energii…

Ostrzeżenia miały dać do myślenia. I wymyśla teraz kolega Tompoz - jak tu się na nas zemścić. Cóż, każdemu według potrzeb. Choć uważam, że to kiepskie spożytkowanie energii…

Tompoz nie chciał się zemścić na nikim on po prostu chciał pokazać iż każdy wypowiadający się na dany temat troszeczkę odbiegnie od tematu jest zaraz piętnowany. Ostrzeżenia dostaje się za błahe sprawy a jak się prosi o wytłumaczenie to nikt nawet nie raczy nam wytłumaczyć a takie tłumaczenie jak " Obraza Użytkownika + post nie na temat " jest dla mnie pokazaniem że ktoś wcisnął: kopiuj wklej wyślij tak jak nie miał by szacunku do mnie i do innych. Nie chcę się czepiać ale jest odrobinkę za sztywno, można podejść troszkę luźniej. Moj ojciec zawsze wpajał mi że mam być człowiekiem dla innych czyli: że mam wszystkich równo z szacunkiem traktować stąd moja reakcja na twój post. szosa.rowery jest popularnym forum rowerowym jest mnóstwo użytkowników i jeżeli zaczyna robić się nie zdrowa atmosfera jest źle widać to i każdy o tym wie i nie jest dobrze. Najgorszym rozwiązaniem jest pisanie: to moje forum, jak ci się nie podoba to do widzenia bo tu ja żądze - Nie wiem po co ktoś kiedyś obalił totalitaryzm komunizm żeby teraz do tego wracać i wprowadzać to w życie. i puenta na koniec - trzeba słuchać wszystkich nie tylko tych co się lubi.

a o co chodzi tak w skrócie? on był miły do tej pory zawsze. albo go z kimś mylę.

Tak kolega Tompoz był bardzo wporządku, ale nie spodobało mu się że Jurgen rozdaje na lewo i prawo ostrzeżenia i pisał poprostu na ten temat oficialnie na forum i jak się skończyło wszyscy wiemy.

Sebka, Tompoz dostał ode mnie ostrzeżenie bardzo konkretne. Jeśli ja je daję to zawsze podaję konkretną przyczynę lub piszę na PW za co i dlaczego. Wiem, że moderatorzy mają to samo w zwyczaju więc zakładam, że i Jürgen tak zrobił. Jeśli to była recydywa, to takie tłumaczenie było zbyteczne. I tak, to nasze forum, mój serwer i harówka. I jeśli coś nie pasuje P.T. Czytelnikom, to przecież do niczego nie zmuszamy. A poziom staramy się trzymać właśnie dla Was, bo przecież przyjemniej czyta się wątek “Vuelta a Espana”, gdzie dyskusja trzyma się “kupy” i nie lawiruje między mało istotnymi dywagacjami. Bo sama definicja słów wątek i temat zobowiązuje…

Zresztą, znowu, jeśli ktoś ma zastrzeżenia do tego, w jaki sposób opisywane są ostrzeżenia, to mógł napisać o tym właśnie. Bez dygresji czy omijania meritum. Co by osiągnął? Zwróciłby moją uwagę na problem, ja poprosiłbym Jürgena o komentarz a skutkiem końcowym byłoby wyprostowanie tego pojedynczego przypadku lub wyrobienie nowej praktyki. Bo wbrew obiegowej opinii ja naprawdę bardzo regularnie czytam posty na forum i śledzę poszczególne dywagacje.

A tak swoim, przyznasz chyba, zaczepnym i dość nieprzyjemnym postem P.T. Kompoz spowodował, że bystro odeszliśmy od tematu i zajmujemy się sprawami zupełnie nieistotnymi w świetle działania całego forum. Olga mi to uświadomiła swoim pytaniem, za co jej dziękuję.

Zatem wróćmy do sedna sprawy - Tompoz ma ostrzeżenia za sposób, formę i charakter postu (co w opisie zostało zawarte). Jürgen wyjaśnił kontekst i to wyjaśnienie przyjmuję oraz akceptuję, bo brzmi nader rozsądnie. A my skończmy dyskutować o koledze Tompozie, bo nie warto. Skupmy się na meritum, jeśli ktoś odczuwa taką potrzebę - czyli opisy ostrzeżeń i ew. komunikacja moderatorów. I niech oni sami się wypowiedzą, jeśli mogę prosić.

Przykro się robi jak się to czyta, a najgorsze jest to, że na ten temat pisałem już wcześniej, ale moderatorzy jak widać nie wyciągnęli wniosków. Założe się, że gdybym teraz skrytykował Jurgen albo innego “guru” to natychmiast dostałbym ostrzeżenie. Dlatego tego robił nie będę chociaż mam na to ochotę.

Pół Twojego posta wywaliłem. Jakiś poziom kultury obowiązuje - powody można przeczytać w zakładce ostrzeżenia. Nie uważam aby były one na tyle chwalebne, abym musiał je przepisywać dwa razy.

I nie chodzi tu o to, że czegokolwiek Wam zabraniamy. Dbamy jednak aby to forum trzymało jakiś poziom zarówno merytoryczny jak i kultury osobistej. Inaczej to forum umrze jak wiele innych z powodu osiągnięcia dna intelektualnego. Nie wydaję mi się, aby ciężko było pisać na temat, bez zbędnych inwektyw, przekleństw i wzajemnego ubliżania sobie.

Pozdrawiam

Czyżbyś Kuba nie wiedział, że Wałęsa jest Żydem? Ja jestem Polakiem, a on Żydem i tyle. Czekam na likwidacje ostrzeżenia!!!

Przekroczyłeś granice przyzwoitości. Narodowość i wyznanie religijne nie ma nic wspólnego z kolarstwem i naszym forum. Na drugi raz zastanów sie co piszesz. Zarobiłeś całkiem niezłe ostrzeżenie. Jesteś blisko autu.

Nie wiem skąd czerpiesz informacje dotyczące wyznania Lecha Wałęsy. Mi się zawsze wydawało, że jest on Katolikiem (vide spotkania z księżmi Jankowskim, Popiełuszko z Janem Pawłem II, emblemat z Matką Boską Częstochowską na marynarce). A nawet jeżeli to ja mam jakieś braki w wiedzy, to masz tam parę innych punktów, za które je dostałeś, ponadto sam ton wypowiedzi był obraźliwy dla Zydów i Wałęsy. Powyższy Twój post również jest obraźliwy - segreguje ludzi na Polaków i Zydów, tak jakby byli oni w jakiś sposób “inni”.

Nie wiem dlaczego, ale większość użytkowników forum i portalu nie ma ostrzeżeń (a tym bardziej nie uczestniczy w ciągłej recydywie). Może po prostu lepiej zachowywać się kulturalnie? Polecam pod rozwagę.

Ok bd sie zwracał tak jak prosiłes po nicku. kubowinter…jesteś przeczulony na tym punkcie chyba. Żyd jest żydem. I nim pozostanie. Nie widzę w tym nic obrazliwego.Natomiast widze obrazliwe rzeczy jak uratoawni przez Polaków zydzi w ameryce nas opluwają i kłamią w twarz. ot tyle. Zadnego rasizmu i nacjonmalizmu nie widze.

To jest forum kolarskie, nie wyznaniowe. Nie Tobie sądzić i osądzać wyznania religijne i ich wyznawców. Tutaj dyskutujemy o kolarstwie.
Skoro nie masz nic do powiedzenia na temat kolarstwa to nie zabieraj bezsensownego i nie na temat głosu.
Zarabiasz plusy w postaci ostrzeżenia