Piwo :)

Ja tam sie potrafie delektowac dobrym pilsnerem …

Dobrym też potrafię, ale dobrego pilsnera w polskich sklepach trudno kupić. Tylko jakieś syfiaste żywce, tyskie, lechy itp.

No bez przesady . Sa przeciez oryginalne czeskie , slowackie , i niemieckie piwa w polskich sklepach !

Mi się widocznie zawsze te gorsze trafiają :slight_smile: .

Dla mnie polskie piwa są najlepsze tylko że mniejszych browarów. Np. Amber, AleBrowar, Kormoran, Pinta. Tylko że piwo kosztuje! Dobra IPA od 7 złotych w górę, dobry Pils to jakieś 6zł. Nie mogę sobie teraz przypomnieć z ale któryś z tych browarów miał takiego fajnusiego pilsa że ślinka cieknie. Ale nie widziałem go już jakiś czas no i bazuję na IPAch :wink:

Mnie slina zaczyna cieknac , jak jestem na Slowacji i wiem , ze za chwile wejde do miejscowej “zulowni” !!! Srodowisko i towarzystwo raczej srednie , ale piwo w takich miejscach jest bezdyskusyjnie NAJLEPSZE ( co potwierdza moj tesc ktory w zyciu troche zlocistego napoju wypil :wink:) !
W koncu tam przesiaduja “zawodowcy” i byle czego ( i byle jak ) sobie nalac nie dadza …

Kwaremont w jesiennej, bocznej wersji. Zdrówko całej kolarskiej Braci!

3 polubienia

Nie mogę wstawić zdjęcia z androida!!! Kupiłem dzisiaj wino musujące Astoria TourdePologne!:grin: Produkcja włoska! Kosztował ktoś tego specyfiku!:wink:

1 polubienie

Wskazane wino jest sprzedawane na rynku włoskim jako Prosecco Galie Treviso DOC. Wyrabiane ze szczepu glera metodą tradycyjną ( tzn. taką jak w przypadku szampanów ). Rozlewają je zwycięzcy Giro i TdP z butelek o pojemności 3 l.

1 polubienie

a przez komputer? :stuck_out_tongue:

Szczerze! Nie chce mi się!:wink:

2 polubienia


Malutkie suweniry z wizyty w ojczyźnie :wink: zdrówko!

Malutkie łupy z dzisiejszej rodzinnej wyprawy w Ardeny. Tym razem malownicze miasteczko Durbuy, polecam!

2 polubienia

Jaką to ma pojemność? Bo wygląda dość żałośnie… Oburza piwo w czymś mniejszym niż 0,5l. :stuck_out_tongue:

wyślij jedną butelczynę na spróbowanie :stuck_out_tongue:

@zulu, 0.33l jak większość belgijskich piw. Holenderskich też.
Uwierz mi ze przekonałem się do takiego kalibru i bardzo mi teraz pasuje. Zgrabne, poręczne, nie męczysz za długo, bomba.

@Eder, to tylko do prywatnego użytku, nie kupuje na hurtową skale

1 polubienie

Kiedyś w takich butelkach było Gdańskie, ładnie wyglądało. O smaku nic nie mogę powiedzieć, bo byłem za mały. :slight_smile:

Myślę że w dobie totalnego szału na piwo, taki rozmiar będzie coraz bardziej popularny. Wiadomo że jakieś Tyskie, Żubry czy inne giganty rynku będą lane do 0.5 czy nawet 0.66, ale mniejsze browary myślę że będą preferowały 0.33l

1 polubienie

Dawniej u nas też takie były! butelka-butelki-piwie-2rp-prl-etykieta-mazowieckie-503324716|666x500,50%