Polskie Kolarstwo

Ja nie uważam zeby to byl jakiś super sezon Majki, ale jednak wygrał etap. Natomiast Kwiato ktory przecież ma dużo więcej zwyciestw w karierze nie wygrał nic.

Za kulisami PRbX i ostatni wyścig M Gołasia.

Powoli kruszy się Polska Sekcja. No cóż, “Krew, Pot i Łzy” tymczasowo zostały zastąpione innym i hasłami.

Grzegorz Botwina nowym prezesem PZK.

2 polubienia

Nie mogłem się powstrzymać :wink:

1 polubienie

Ciekawie w Mazowszu chłopaki pomagają Ukrainie, ale tak szeroki skład, z tyloma młodymi zawodnikami jeszcze nie rozpoczął sezonu. Mnie to niepokoi. Miało być tyle jazdy w tym sezonie…

Tym bardziej jest to dziwne, że z tego co pamiętam mieli zacząć sezon już miesiąc temu w Turcji. Było już kilka wyścigów, w których polskie drużyny zazwyczaj startują, zresztą Voster i Wibatech (który uznaję za w połowie polski zespół) mają już parę wyścigów za sobą. Podobno Mazowsze ma za 2 dni zacząć sezon w holenderskiej jednodniówce, ale takie opóźnienie nie napawa optymizmem co do kalendarza na ten rok

Z tego co wiem, od początku planowali rozpocząć sezon w połowie marca. Potem dostali zaproszenie na Tour of Antalya i nie odmówili - jednak musieli się wycofać ze względu zakażenia covidowe.
Ja bym się raczej nie martwił o kalendarz. Te tureckie wyścigi 1.2 mają tak słabą obsadę, że na pewno Mazowsze dostałoby tam zaproszenie, gdyby chciało. Najwyraźniej inaczej zaplanowali ten sezon.
Przypominam, że wystartują m.in. w młodzieżowym Giro.

1 polubienie

Przeglądam sobie listę startową Dunkierki i patrzę, a startuje ekipa Nantes Atlantique, w której swego czasu przystań znalazł Przemysław Kasperkiewicz. Na PCS jest skład tej drużyny na sezon 2022, ale nie ma go tam. Ktoś wie, czy i gdzie on teraz jeździ?

Nie jeździ już wcale

1 polubienie

Szkoda tej ucieczki na TdP 2014, gdy Vakoc wygrał etap. Może trochę lepiej potoczyłaby się jego kariera

Albo gdyby po tym stażu w Quick Stepie jednak tam mógł zostać, a nie poszedł do Delko.

Czy istnieją jakieś ograniczenia regulaminowe czy tak po prostu na polskie ogórki przyjeżdża 3 garnitur zespołowy?

Muszę przyznać, że na papierze Tour of Małopolska jest na prawdę fajnie skomponowany i aż się prosi o jakiegoś deva czy to FDJ z perspektywicznymi góralami, czy to Jumbo z mistrzem świata juniorów czy zwyczajnie niedalekiego (od naszej granicy przecież) DSM. Chciałbym zobaczyć, jak chłopaczki pokazują naszej, już nie takiej przyszłościowej, ekipie miejsce w szeregu, bo na Giro nie będzie ku temu okazji. :stuck_out_tongue:

Lepiej się nie kompromitować, więc dobrze startować na tle ogórków w ogórkowym wyścigu, prawda, panie Banaszek? :sweat_smile:

Mnie tam trochę denerwuje, że trasa tego wyścigu jest aż o tyle lepsza, niż Tour de Pologne. :stuck_out_tongue:

2 polubienia

Yyyyyyy…A zdradzisz tę tajemnicę, z jakiego to powodu poczujesz tę wielką satysfakcję z faktu, że ktoś pokaże im to miejsce w szeregu, które notabene i tak wszystkim, znającym choć trochę realia polskiego kolarstwa, od dawna jest raczej znane? :upside_down_face:

Bo ci będący w nim (“działaczowsko”, prowadząc drużyny etc.) udają, że wszystko w porządeczku jest :slight_smile: Co nie jest nieuzasadnione, skoro wygrywają. Sami sobie stworzyli warunki do poklepywania się po plecach i ciężko to ruszyć.

No i gdzie ja coś o wielkiej satysfakcji napisałem? :thinking:

Pierwszy etap, jeden Polak w dziesiatce, no słabo to wygląda. Zobaczymy jak dalej. Edit, dwóch w dziesiątce.

LIVE z Tour of Malopolska.

Stypa jak zawsze. Eh.

A co myślimy o szansach Stosza na MP?

No chyba terwz jest głównym faworytem, tak pół na pół z Marcelim? Szkoda, że koszul będzie jeździł po Bośni i tym podobnych, ale cóż :face_with_hand_over_mouth:

1 polubienie