Polskie ligi piłkarskie

Dyskusje o Polskiej lidze tylko tutaj proszę. Jeśli temat odbiega od polskich lig można rozważać nowy temat.

1 polubienie

Czesław Michniewicz został zwolniony z Legii.

Ciekawe kogo Legia weźmie na trenera. Wśród kandydatów są: Brzęczek, Papszun i Berg.
Legia bardzo chce Papszuna, ale nie sądzę że odejdzie on z Rakowa.

1 polubienie

Niech odchodzi. Legia już i tak MP nie zostanie, a jego odejście z Rakowa tylko ułatwi sprawę Lechowi.

1 polubienie

Dla mnie to dramat Michniewicz to obecnie najlepszy polski szkoleniowiec a jak nie najlepszy to jeden z 3 najlepszych. Nie zapominajmy ze na koniec to piłkarze wychodzą na boisko i to oni graja a nie trener. Tak patrząc jak przebiegały transfery kiedy Michniewicz budował zespół to i ta sukces ze tak zadłużona Legia weszła do ligi Europy do grupy śmierci i na półmetku jest liderem to już jest ogromny sukces a to ze piłkarze są odsuwani za picie bo trener to profesionalista i prowadzi zespół twarda ręką to chyba dobra cechą. No i co mamy kolejne błędne koło gdzie się zwalnia Bogu ducha winnego trenera a wystarczy pojechać do Częstochowy i popatrzeć ile lat pracuje trener i jakie są tego efekty.

Michniewicz jest bardzo przereklamowanym trenerem. On umie ustawić ekipę w tyłach i grać z kontry (najprostszy sposób ataku). Dlatego w pucharach mu idzie nieźle, bo tam zostaje cała drużyna na własnej połowie, rywale wychodzą do nich wysoko i potem mogą kontrować. A w Polsce to oddają piłkę Legii i się okazuje, że oni nic nie potrafią skonstruować… Po roku pracy trenera… I tak cała kariera trenerska. No i epizod z Fryzjerem jeszcze :wink: Stanowski się z nim kumpluje i widać, że Weszło go bardzo oszczędza i uważają, że wszystko jest winą Mioduskiego, a to Michniewicz nadzoruje tę padakę, bez kreatywności i pomysłów. Nie rozumiem jego fenomenu, bo jak na trenera to jego CV nie jest imponujące. Przeciętny nawet jak na polskie warunki.

Mają czekać aż CM711 wymyśli jak się atakuje? Próbują od początku sezonu. Zwolnienie jest koniecznością. I nie rozumiem argumentów, że powinno się dać więcej czasu Michniewiczowi… Co za tym stoi? Że ogólnie za szybko się zwalnia trenerów? Wszędzie się szybko zmienia trenerów. Taka praca. Jak trener dobrze rokuje to mimo słabych wyników można go trzymać. Ale czy Michniewicz w Legii rokował dobrze? Raczej przeciwnie - jest coraz gorzej. Więc zmiana jest konieczna i wyjdzie Legii na dobre. Tkwienie w takim układzie dalej tylko szkodzi. Ba, gdyby go od razu po Lechu zwolnili to może nie byłoby blamażu z Piastem.

3 polubienia

Skąd to przekonanie?
Raz: uzasadnienie przydomku 711 samo w sobie powinno mu zakończyć karierę.
Dwa: on nie ma pół sukcesu w piłce klubowej.
Trzy: to jak gra Legia pokazuje, że Czesław nie umie wypracować ćwierć schematu w ofensywie innego niż laga albo wrzutka, nawet sensownej organizacji kontr nie uświadczysz, podobnie było w młodzieżówce - z głębokiej obrony dawali radę ukłuć, jak trzeba było coś skonstruować z Wyspami Owczymi to było niedasie.
Cztery: materiał ludzki w tym sezonie miał całkiem niezły, to czemu upierał się, żeby grać w ośmiu i pół (Pekhart, Skibicki i pół Mladenovicia)?
Pięć: kompletnie nie umie wydobyć potencjału z tych których nie kocha/rozumie: Jasur z zepchniętego do rezerw stał się podstawowym napastnikiem uczestnika LM po odejściu, jakoś mnie nie zdziwi jak podobnie będzie z Rose, Abu Hanną czy Ribeiro.

2 polubienia

No rzeczywiście przereklamowany trener prowadząc kadre U-21 w elimacjach do mistrzostw Europy pokonał min Portugalie dostał sie na turniej gdzie trafił do grupy smierci Gdzie ograł Belgie i Włochy i na koniec przegrał z Hiszpanami. Dwukrotny mistrz Polski, Dwukrotny zdobywca Superpucharu Polski, raz Wygrał puchar Polski. Wydobył Legie z kryzysu która jest bardzo mocno zadłużona, wprowadził ją do Europy ze sredniej klasy piłkarzami gdzie piłkarze przychodzili pod koniec okna transferowego gdzie zespół juz był po przygotowaniach przedsezonowych w Europie ograł min Slavie,Spartaka czy Leicester gdzie sam budzet tego zespołu jest wiekszy jak wszystkich klubów razem wzietych w Polsce. nie doceniesz kunsztu trenerskiego to spoko ale przereklamowany to jest twój post. grając z reprrezentacją czy Legia ogrywał największych mając średnich piłkarzy to świadczy o jego mądrości, a jego wielkim atutem własnie jest umiejętność dostosowania zespołu do rywala nie zamyka sie na jeden system tylko potrafi wykorzystać różne ustawienia a przede wszystkim potrafi budować piłkarzy, rozwijać ich, a słuchając tego jak potrafi rozmawiac inteligentnie o piłce to nic tylko chylić czapki z głów i trzymać za trenera kciuki bo drugiego takiego to ze świecą szukać w Polsce. Wiadomo początki miał trudne i róznie bywało ale mimo wszystko to wysminity trener jak na nasze Polskie warunki.

Czesiu jest jaki jest i co do stylu gry to zgoda. Ma też swoich ulubieńców i tych, z którymi się kłóci i przez to odstawia. Ale sama umiejętność ustawienia zespołu z tyłu to już w polskich realiach jest jak widać coś. Te pół sukcesu to można mu już zaliczyć za samo utrzymanie Podbeskidzia kilka lat temu. Oczywiście o ile uznajemy, że tam nie było kolejnych 711 połączeń do odpowiednich ludzi :wink:

Ostatni sukces w klubie (poza zeszłoroczną Legią) jest sprzed 15 lat i to z czasów Fryzjera chyba jeszcze. Później wylatywał z każdego klubu po kilku miesiącach typowo i to zwykle skłócony ze wszystkimi. Aż go przygarnęli do młodzieżówki z którą koniec końców zaliczył kilka blamaży i jeden nie do końca sukces. Świetny trener w rzeczy samej, idealny przedstawiciel polskiej myśli szkoleniowej.

No dobra, pół mu warunkowo zaliczam :wink:

No właśnie zamyka. On zna jeden styl gry - defensywa.

Co do zwycięstw z Włochami i Belgią… Hiszpania pokazała jak bardzo to była ograniczona ekipa. Oni oddali jeden celny strzał z Włochami bodajże i to dało wymęczone 1:0. Dla Ciebie może “styl” nie ma w piłce znaczenia, ale on ustawiał reprezentację jak Brzęczek - módlmy się o zero z tyłu, a z przodu może coś wpadnie… Przecież to musiało walnąć i walnęło - z Hiszpanią.

Ograł Belgię i Włochy, a nie potrafił ograć Wysp Owczych swoją drogą :rofl:

Wręcz FRYZJERSKIE :rofl:

Pięknie mówi? To niech do studia idzie telewizyjnego, bo na ławce to mu idzie “jako tako”. A co do sukcesów klubowych… Zdobył jedno mistrzostwo z Zagłębiem i za to plus, ale to z Legią? No jak miał nie zdobyć jak został trenerem najlepszego klubu? W międzyczasie był w kilku klubach i tam bywało to różnie. Nic co by go wyróżniało na tle Probierzów, Stokowców czy Lenczyków. Przyzwoite wyniki, ale żaden top.

2 polubienia

Fryzjer już wtedy był oskarżony z tego co pamiętam. Ciężko jednak oczekiwać, że nagle sprzedawanie i kupowanie wygasło, bo to by trzeba być człowiekiem ogromnej wiary. Część byłych właścicieli klubów twierdzi, że tuż po wprowadzeniu kar za korupcję proceder nieco wyhamował. Bo prędzej to nie było żadnych ograniczeń.

Sezon 06/07 pamiętam dość dobrze i był to sezon dziwny. Wisła była chyba liderem po 13 kolejkach, a skończyła ósma, wygrywając później chyba 4 z 17 meczów. Bełchatów Lenczyka zaskoczył. Pamiętam o teoriach, że “dziwność” była spowodowana końcem ustawiania spotkań. Jeszcze na ekstraklasowy stadion miałem 2 km od domu. Toteż interesowałem się Ekstraklasą jak nigdy później.

Już trochę więcej kojarzę. Dobrze pamiętam, że jeszcze w 70 minucie Bełchatów miał mistrzostwo, ale Lubin w końcu wygrał na wyjeździe z Legią?

Specialnie wspomniałem o tym jak pieknie mówi o piłce i byłem przekonany ze sie do tego odniesiesz ehhh. Nie porównuj go do Brzeczka bo ja oglądam piłkę i to sporo meczy i to nie ma nic wspólnego z tym co proponował Brzeczek, proponuje obejrzeć chociaż 10 meczy aby zrozumieć ten sport troche lepiej. na ławce to mu akurat idzie dobrze do momentu kiedy nie przyszedł kryzys z piłkarzami, trzeba być ewidentnie slepym zeby nie widziec problemu jaki ma Michniewicz z piłkarzami to jedno a drugie fakt kiedy nie ma czasu jak sie gra co 3 dni na lepsze rozpracowanie rywali poprzez treningi na boisku ewidentnie Michniewiczowi nie idzie ale to nie jedyny trener który nie potrafi pogodzić ligi z pucharami. mimo wszystko wliczając te porazki z ligi to czesio i tak ma ponad 1,8 ptk na mecz a miał ponad dwa, cieżko idzie w lidze ale w pucharach sobie radzi i dla mnie to zdecydowanie za wcześniej na zwalnianie trenera, ale to wasz pogląd czas da odpowiedz a ja wam powiem ze nawet jak Guardiola albo Conti przyjdą do Legii to temu klubowi nie pomogą bo problem leży gdzie indziej, a ci co sie znają odrobine na piłce dobrze wiedzą gdzie jest ten problem i kazdy kolejny trener inny trener nie pomoże wspomnicie moje słowa.

Rok wczesniej byłem na meczu Sprzedanym Arka : MKS Mława karny z kapelusza ale nie tylko ten mecz było wiele innych z widoku trybun wyglądało to komicznie momentami

Dobrze mu szło dopóki nie przyszedł kryzys z piłkarzami… A kto jest odpowiedzialny za kryzys piłkarski jak nie trener? Sprzątaczka?

Rozumiem ten sport dobrze. Argumentum ad personam w twoim wydaniu nie robią na mnie wrażenia, poza śmiechem :slight_smile: Sugerujesz, że znasz ten sport lepiej ode mnie, bo oglądasz mecze, co jest brednią, bo po pierwsze - nie wiesz ile ja oglądam i czy się znam. A po drugie to czy oglądanie meczów daje każdemu taką samą wiedzę? Też nie. No i po trzecie - uważasz, że nie znam się na piłce, bo mam inne zdanie niż Ty, co jest niskim zagraniem, ale typowym dla ludzi bez argumentów :wink:

Ale ten fragment to perełka i muszę go jeszcze raz wyśmiać :rofl:

Kwintesencja twojej logiki :rofl: Idzie mu dobrze, dopóki idzie mu dobrze :rofl:

Dlatego stosując twój sposób logiki - nie znasz się na piłce, a ja się znam. Obejrzyj mecz z Lechem i Piastem, a zobaczysz jak bardzo Michniewicz zawalał :slight_smile: A jak tego nie dostrzeżesz to znaczy, że nie tylko się nie znasz, ale i nie masz szans na to, by kiedykolwiek dorównać mi poziomem wiedzy :wink: Miło jak się tak pisze? :slight_smile:

Argumenty przedstawiłem powyżej na które odpowiedziałeś że oddali jeden strzał badz ze ich Hiszpanie obnażyli. Przypomnij mi kiedy nasza młodzieżówka grała na Mistrzostwach Europy albo który trener walczył w grupie śmierci jak równy z równym w reprezentacji czy w jakiejkolwiek lidze typu liga mistrzów czy liga Europy stąd mój post późniejszy i tyle a jak ktoś jest ślepy na takie argumenty i mówi o marnym stylu porównując go do stylu Brzęczka to chyba oglądamy inny futbol. Żeby noe było byłem pierwszy który chciał zwolnić Brzęczka za styl gry ale nasz narodowa reprezentacja ma potencjał na to by nie grać zabetonowanego futbolu a Legia juz niekoniecznie poza tym nie przypominam sobie aby Legia zagrała choc raz w połowie tak źle jak kadra za Brzęczka w meczu z Austria Holandia czy Włochami. Michniewicz Legie ustawił po prostu mądrze na puchary gdzie nie grali złego futbolu.

Tak, gola na wagę mistrzostwa strzelił wtedy Stasiak. Stasiak w tym Zagłębiu wyglądał bardzo dobrze. Pamiętam to, bo po jego transferze do Grodziska w 2004 roku były z nim wiązane duże nadzieje. Sam transfer był chyba też robiony na szybko, bo Stasiak był pokłócony w Widzewie. Wyszło tak, że po pół zniknął z klubu. Potencjał pokazał chyba dopiero w Zagłębiu.

Komu kibicujecie jeśli mogę wiedzieć?

A Arka w swoim stylu w doliczonym czasie gry zdobywa bramkę na wagę zwycięstwa, skład rezerwowy co prawda ale całkiem nieźle sobie w pucharach radzimy.

2 polubienia