Sprawa Armstronga

Grzdylu tym razem to ja nawaliłem. Źle przetłumaczyłem obawiam się. Ostatnie zdanie:

“unless such action is commenced within eight (8) years from the date the violation is asserted to have occurred”

8 lat od momentu, w którym naruszenie miało się wydarzyć. A nie od momentu stwierdzenia. Przepraszam za błąd.

Wydaje mi się, że jeśli chodzi o dowody rzeczowe, to USADA blefuje. Bo niby skąd miałyby się nagle znaleźć w jej posiadaniu, skoro Armstrong ścigał się głównie w Europie, a o kontrolach z prawdziwego zdarzenia można mówić w zasadzie tylko w odniesieniu do Francji.
Gdyby taki dowód we Francji się znalazł, musiałby zostać dostarczony do prokuratury francuskiej, bowiem doping jest we Francji ścigany prawnie z urzędu.
Jedyny rodzaj dowodu, jaki mi przychodzi w związku z tym do głowy, to jakiś zapis rozmów telefonicznych, choć na to Arm wydaje mi się po prostu za sprytny.
Zakładam, że jedyne co mają, to zeznania kilku byłych członków US Postal. Coś w nich jednak musi być takiego, czego np. obawia się Bruyneel.
On jest w gorszej sytuacji, bo o ile Arm może ich olać (z głodu na pewno nie zginie), to Belg jest poza kolarstwem nikim i life ban postawiłby go w nieporównywalnie trudniejszej sytuacji. Kto wie,czy cała gra nie będzie teraz prowadzona w kierunku złamania Bruyneela i kupienia jego zeznań za obietnicę niekaralności.

Boss, to nie są próbki, USADA ma podobno same zeznania, Tygart mówi, że udało im się zebrać materiał, którym sami byli zdumieni.

Tu można znaleźć ciekawy wywiad z Ranka w TOK FM z dr. Błachnio z Komisji ds. Zwalczania Dopingu w Sporcie (trzeba sobie znaleźć):

tok.fm/TOKFM/0,94037.html

Trochę “jak krowie na rowie” ale odnotowuję głos w sprawie.

Pamiętacie Christophe Bassonsa?

Znowu mówi o dopingu, w sumie powtarza to co mówił w 1999 roku, ale dodaje ciekawe rzeczy. Mówi, że w Festinie w zimie (czyli kiedy nie chodzili na koksie) zostawiał Virenque’a w górach i miał lepsze wyniki testów niż Zulle. To w odpowiedzi na pytanie o powszechność dopingu i sytuację, w której mówi się: wszyscy brali, więc on i tak jest mistrzem wśród nich.

Na ile to prawda, nie wiem, może facet się obudził i znowu obudziły się dawne urazy (Boss go sklął przecież w '99 roku za to, że atakuje kiedy Postalowcy nie pozwalają, potem powtórzył to publicznie i Francuz wycofał się ze ścigania). Odnotowuję, że się odezwał.

Chyba nie dlatego się wycofał, że Arm na niego nakrzyczał? Kolarze to nie primadonny. Gdyby każdy obsobaczony przez Hinaulta miał się wycofać z kolarstwa, to w latach 80-tych nie miałby kto się ścigać.

Armstrong był jednym z wielu. Nikt z nim nie chciał rozmawiać, podawać ręki. Nie dzielili się z nim z premii po wyścigach, nie przedłużyli kontraktu z FdJ. Itd…itd…

“Nikt z nim nie chciał rozmawiać, podawać ręki. Nie dzielili się z nim z premii po wyścigach, nie
przedłużyli kontraktu z FdJ. Itd…itd…”

Nie uwazacie , ze to jest ( bylo ) STRASZNE ( jesli to prawda ) ???

Szkoda , ze sportem nie ma to juz NIC wspolnego , ale o czym tu pisac , jak ponoc ( takie mnie sluchy doszly ) , ze na polskich ( i pewnie nie tylko ) maratonach , czesc jedzie na koksie !!!

Czesc AMATOROW !!!

[size=75][ Dodano: Wto 28 Sie, 2012 17:17 ][/size]
“a co dokładnie masz na myśli mówiąc że na koksie?”

Slyszalem poprostu , ze NIE WSZYSCY w naszych maratonach sa czysci !
Dziwi mnie jednak to , ze chce sie chlopakom ( moze TYLKO tym ktorzy maja na to kase i mozliwosci ) , brac "cos " aby zamiast na 33 przyjechac w maratonie na 21 miejscu…
Z calym szcunkiem , ale maratony sluza ( wiekszosci) do dobrej kolarskiej zabawy…

[size=75][ Dodano: Sro 29 Sie, 2012 21:57 ][/size]
A Ty sie z choinki urwales ??? Przeciez nie od dzisiaj wiadomo ,ze wielu jedzie NIE na Snickersach…

Wejdz w newsa z dnia 29.08 Członek duńskiego związku przyłapany na dopingu i poczytaj komentarze. To nie moje wymysly. O tym sie poprstu WIE…

a co dokładnie masz na myśli mówiąc że na koksie?

A Ty sie z choinki urwales ??? Przeciez nie od dzisiaj wiadomo ,ze wielu jedzie NIE na Snickersach…

Wejdz w newsa z dnia 29.08 Członek duńskiego związku przyłapany na dopingu i poczytaj komentarze. To nie moje wymysly. O tym sie poprstu WIE…

Panowie, a jak brzmi tytuł tego wątku?

Dziękuję.

Kulturalny człowiek nie odpowiada pytaniem na pytanie.

Tu masz kulturalnie BEZ pytania .

Przeciez nie od dzisiaj wiadomo ,ze wielu jedzie NIE na Snickersach…

Wejdz w newsa z dnia 29.08 Członek duńskiego związku przyłapany na dopingu i poczytaj komentarze. Tam wypowiadaja sie ludzie ktorzy siedza “w srodowisku” To nie moje wymysly. O tym sie poprstu WIE…

Kuba ; to byla “ostatnia” zwrotka nie na temat…

Phil Liggett o Armstrongu:

LINK

A ja powiem bardzo obrazowo:

“ktoś wrzucił g***o w wentylator, więc dostaną wszyscy”.

Liggett jest tak samo cyniczny jak Lance !
Facet siedzi posrednio w tym bagnie od lat i takie bzdury gada !

Komentarze ; BEZCENNE :mrgreen:

Mam olbrzymi wywiad z Vaughtersem o tym jak brał koks i o tym jak było. W sensie mam transkrypcję po angielsku, ale nie mam pozwolenia na publikację tłumaczenia. Chcecie tekst po angielsku czy tłumaczyć?

Jak możesz to przetłumacz :slight_smile:.

Dziś nie ma szans, znikam za niedługo. Jutro najwcześniej, wczesnym popołudniem.

Wyniki typera podliczę też jutro.

“Chcecie tekst po angielsku czy tłumaczyć?”

Jak mozesz daj link ( angielski ). Zapowiada sie PASJONUJACA lektura .

        Z gory dzieki ....