Tirreno-Adriatico 2013

Dzisiejszy etap wiele zmienia. Jeszcze wczoraj głównym rywalem dla Froome był Evans, Contador. Dzisiaj jest nim Michał Kwiatkowski.

Sky ma wiele możliwości i środków, aby napsuć Michałowi krwi. W obwodzie z niewielką stratą jest Uran x 2.

Obawiam się, że nie może liczyć na wsparcie drużyny w kluczowych momentach niedzielnego etapu.

Oczywiście, można sobie wróżyć z fusów jaki przebieg będzie miał etap, ale wydaje mi się, że kluczowe będzie zachowanie 1-2 pomocników po pierwszym z tych dwóch krótkich finałowych podjazdów.

Po tym co pokazało Sky, to niewiele ekip będzie chciało bawić się z nimi w przeciąganie liny, a myślę, że byłoby to korzystne dla Michała. Być może Rodriguez będzie chciał się zrehabilitować, a w teorii etap jest dla niego.

Ściskam kciuki za Michała, wyzwanie przed nim ogromne, dość już ma tych żółtych koszulek, pora na zwycięstwa. I jeśli ma wygrać, to niech o te 2 sekundy, które wywalczył na lotnych premiach…

liczę, że Kwiatkowski obroni się przed Contadorem i Nibalim, no ale z Froomem może być problem. Nie tylko dlatego, że jest najbliżej, ale chociażby z tego powodu, że jest brązowym medalistą olimpijskim.
pytanie też czy obroni się przed Froomem jutro. ale myślę, że tak. Zawodnik Sky nie jest taki znowu eksplozywny, a ta koncowka w Chieti - z tego co pamiętam - pod koniec się wypłaszcza.
forma u Kwiatkowskiego niewątpliwie wysoka. także ITT, co pokazał na Algarve.
po cichu się zastanawiałem czy nie będzie Cameronem Meyerem tej edycji, ale nie śmiałem tego wypowiadać na głos, no a to co zobaczyłem przeszło najśmielsze oczekiwania.

spodziewam się jutro próby wyskoku Contadora po kilka sekund (oby nie za dużo), no i tradycyjnie Nibalego. Rodriguez? Postawiłbym, że nie wygra. Wszyscy pamiętamy Montalcino, ale od kiedy Rodriguez jest “twardym graczem”, początek marca to nie jego czas. Z drugiej strony, wygrał w Omanie, więc bądź tu mądry. Z kolejnej jednak strony, odpuszcza Giro i w tym roku jego program wiosny i rozkład formy w tymże okresie może być trochę inny.

Także stawiam na Sagana, który wygrał tu rok temu. Podstawowym warunkiem jest jednak przetrzymanie Lanciano. No a jeśli nie Purito to może Moreno? Swoje 3 grosze powinien dorzucić Poels.

Dzisiaj pokazali odpadającego Sagana, 44 zwycięstwa w profesjonalnej karierze. Szybko zleciało.

Trochę zawiódł mnie dzisiaj Intxausti. Ale jeśli potem ma dobrze śmigać w GT to oczywiście nie mam nic przeciwko. Na Kraj Basków też zresztą powinien być gotowy.

A Sky niesamowite. Świetni na 2 fronty, a Wiggins w domu.
Cataldo, Kirijenka. Świetni kolarze, z papierami na liderowanie w przysłowiowych francuskich drużynach, indywidualnie w tym sezonie raczej nie za dużo nie zapunktują.

Teraz juz wszyscy wiemy w jakim kierunku Lefevre prowadzi michała etapówki i Grand toury a co najlepsze do wierzy w niego jak Riis w rafała, potencjał jest ogromny u naszej dwójki, może nadejdzie Małyszomania w kolarstwie! tylko nie krytykujcie nie ze za wcześniej o tym pisać, ale jak patrze na progres Kwiatkowskiego i Majki to naprawdę może sie z tego coś urodzić na wielkie wygrywanie.

P.S

A Froome nas utwierdza w tym ze to on bedzie numerem jeden na TDF w SKY biedny bradley.

btw

nie uważacie ze to SKY śmierdzi na kilometr dopingiem, kto tam nie przychodzi to nagle zaczyna sobie nieźle poczynać w górach…

No i Niibali wygląda jak patyk ale go odchudzili

o, czyli nie tylko mi się tak wydaje.

Wiggins nas sam w tym utwierdził decyzją o starcie w Giro :wink:

oby, oby. na razie im wyszło po etapie (mam na myśli góry, bo Kwiatkowski to generalnie szerszy wątek), zobaczymy jak dalej.

No właśnie, Sagan może być pewną pomocą dla Michała, jeśli będzie chciał zgarnąć kolejną wygraną. Wtedy Cannondale może nie dopuścić do żadnych niebezpiecznych dla nas akcji. W poniedziałek już nieco łatwiej. Michał jednak pewnie mówi o swoich szansach, co w przypadku naszych słyszymy bardzo rzadko. Mocno przepracowana zima, dwie koszulki i dzisiejsza mocna jazda… Jest nadzieja :slight_smile:

o ile - jeszcze pozwolę sobie powtórzyć - przetrzyma Lanciano. ale stawiam, że tak. poza tym, mogą jeszcze skreślić Lanciano jak rok temu :stuck_out_tongue:

Włosi byli tak podnieceni jazdą Santambrogio i Contadorem (którym zawsze się podniecają), że nazwisko Kwiatkowskiego chyba tylko ze 3 razy wspomnieli, i to tak raczej dość spokojnie.

macie czasy wjazdu na metę z tego i zeszłego roku ?

Tegoroczny wjazd był szybszy niż w zeszłym roku.

1. Chris Froome 38:22 | 2013
2. Mauro Santambrogio 38:28 | 2013
3. Vincenzo Nibali 38:33 | 2013
4. Michał Kwiatkowski 38:35 | 2013
5. Chris Horner | 38:37 | 2013
6. Alberto Contador | 38:37 | 2013
7. Rigoberto Uran | 38:42 | 2013

8. Danilo Di Luca | 38:43 | 2012
9. Vincenzo Nibali| 38:58 | 2012
[b]10. Wout Poels | 39:05 | 2013

  1. Joaquim Rodriguez | 39:05 | 2013[/b]
  2. Roman Kreuziger | 39:14 | 2012
  3. Chris Horner | 39:14 | 2012
  4. Johnny Hoogerland | 39:16 | 2012
  5. Michele Scarponi | 39:16 | 2012
  6. Domenico Pozzovivo| 39:16 | 2012
    [b]17. Roman Kreuziger | 39:20 | 2013
  7. Daniel Moreno | 39:20 | 2013[/b]
  8. Rinaldo Nocentini | 39:21 | 2012
    20. Jonathan Castroviejo | 39:26 | 2013

Mimo tych kurtuazyjnych wypowiedzi o formie Kwiatka, Froome wie, że odrobi te 4 sekundy na czasówce. Jego prawdziwym rywalem jest Contador - to psychologiczna przedtourowa wojna. Pokonując go zdobędzie przewagę i jednocześnie wzmocni pozycję we własnej ekipie.
I to Księgowy jest teraz “na musiku”, jeżeli nie zgubi Frome’a, przegra. Zaatakuje też Nibali, co wynika zarówno z jego charakteru, “obowiązków gospodarza”, jak i tego, że w jego przypadku czekanie na czasówkę jest bez sensu.
Kwiatek nie powinien bronić koszulki za wszelką cenę. Nie ma wsparcia, a jak się wda w szarpaną jazdę i skakanie za odjazdami, to się wykończy. Jedyna taktyka, to taka jak wczoraj - równa jazda za pociagiem Sky. Niech go doholują jak najbliżej mety.

A co on tak pomykał :smiley: ? Jakiś defekt? Przyznam, że nie pamiętam.

poza Benedettim, dość bezbarwny jak na razie występ NetAppu. Szkoda, bo lepszych zaprszeń raczej w tym roku nie dostaną.

na którym kanale jest Rai Sport?:d

transmisja na RAI 3, spróbuję dać stream, ale u siebie musisz sam znaleźć ten program :smiley:

dla tych, którzy chcą wiedzieć czemu Sky jeździ tak dobrze: Millar poszedł do ich ciężarówki i sprawdził. No i tak…

244 na Cyfrowym Polsacie:D

a to nie ma już Rai Sport 1 i 2?

a Paris Nicea wiadomo gdzie leci ?

PN na RaiSport 2 od 16:25 chyba. Czyli zobaczysz tylko jak Porte jedzie.

CZyli TA oglądamy:)

Tutaj można zobaczyć większość wyścigów steephill.tv/tirreno-adriatico/

Znaleźliście jakiś aktywny stream z dzisiejszego etapu Tirreno? Na Rai 3 jakieś śpiewy uskuteczniają…

za 20 min będzie relacja.

88.80.15.211/b00ha/20130305/vv51 … 36940.html a tu stream z RAI 3 jak ktoś nie ma.

De Stefano informuje, ze relacja rozpocznie się za chwilę. O już jest.

Przemek w grupie Kwiatka, oby miał siły na końcówkę:)

Kwiatkowski spadł na czwarte miejsce w generalce.