Tour de France 2018

Mając w składzie takich kolarzy jak Bodnar, Burghardt, Oss czy Sagan, na pewno Bora będzie stosunkowo wysoko w TTT. Jeśli Majka będzie się trzymał takiego pociągu na płaskich etapach i brukach, to nie zginie. Taką ekipę na ten etap do Roubaix będzie miał pewnie tylko Quick-Step. Wiadomo, że dla Sagana, ale Majka może na tym zyskać.

No ale w górach będzie sam. Nie wierzę, że Muhlberger i Poljański będą w stanie utrzymać się np. w 30-osobowej grupie najmocniejszych górali. Taki Buchmann byłby dużym wzmocnieniem, ale myślę, że Niemiec zasłużył na rolę lidera na Vuelcie. A że Konrad i Formolo są po intensywnym Giro, to wyszło jak wyszło. Jednak ostatecznie jak nie będzie dobrej formy to nic nie pomoże w uzyskaniu dobrego wyniku.

Bora ma ciekawy skład, którego sam nie doceniałem. Wydawało mi się, że poza Majką na góry nikogo nie ma, skoro Konig nie może się zupełnie pozbierać. A Formolo to jeszcze melodia przyszłości, a poza tym - Majka w jego wieku miał już 6 i 5 miejsce w Giro i jako 25latek podium VaE zaliczył).

A tymczasem Bora radzi sobie bardzo dobrze.
Na Giro wysłali skład, który zgarnął 3 etapy i zajął 2 miejsca w top10.
Na TdF skład z potencjałem na kilka etapów (Sagan, Majka, a może i Bodnar) + miejsce w top 10
I wydaje się, że na VaE jest szykowany właśnie Buchmann, żeby zająć miejsce w top 10 + pewnie Bennett ponownie powalczy o etapy na płaskim.
Nie wiem, czy Konrad i Formolo po Giro byliby dobrymi pomocnikami.
Buchmann i pewnie Konig są chyba szykowani na VaE
Jedynym pomocnikiem, który mógłby coś w górach zdziałać (tyle , co Poljan, czy Mulhberger, a może ciut więcej), a nie jedzie jest Grossschartner - przy okazji lepszy od Poljana czasowiec.
Myślałem, że może Felixa na krajowe podwórko wyślą, ale zdaje się, że Bora-Hansgrohe na Tour of Austria nie jedzie.
A może Austriak po GdI też się nie zregenerował?

1 polubienie

Jeśli Majka będzie do końca walczył w generalce to etapu raczej nie wygra.

Z czterech najsilniejszych górali w Borze (Formolo, Konrad, Buchman, Muhlberger) do pomocy Majce na najważniejszy wyścig sezonu jedzie jeden. To jednak mówi mnóstwo o pozycji Rafała w zespole i nadziejach jakie z nim wiążę drużyna.

Sky ciągle nie ogłasza składu. Ciekawi mnie czy z powodu problemu z Froomem. Z pewnością muszą być różne naciski.

Jak oceniacie szanse Urana na TOP3. W tym roku nie miał mega wyników, ale z kariery wynika, że może być dobrze przygotowany do tego wyścigu, bo 3 razy stał na pudle wielkich tourów, a co śmieszniejsze nigdy nie wygrał GC wyścigu kilkudniowego, a 8 razy zajmował 2 miejsce w GC.

Ja oceniam wysoko :stuck_out_tongue: Tzn, po prostu chciałbym żeby wygrał. Podoba mi się że dyrektor stawia jasno sprawę. Bo to oznacza że nie będzie żadnego udawania, czajenia się tylko po prostu walka na maksa.
Jedyne co mnie niepokoi to kolorystyka ich strojów. Jest beznadziejna, odpychająca, złe feng shui. Mam nadzieję że Uran jakoś to przeskoczy…

1 polubienie

Jest już dostępna książka wyścigu?

Nie feng szuj, po prostu FUJ :wink:

Książka jest już dostępna

Van Baarle i Thomas mistrzami krajowymi w ITT, wcześniej Castroviejo. Skład niebiańskich biorąc pod uwagę czasówkę drużynową będzie pewnie imponujący, BMC poważnie zagrożone, tym bardziej że bez Denisa.

Masz może link, bo nie umiem znaleźć.

A Van Baarle się łapie do składu tam? Froome i Kwiatkowski też jeszcze super jezdzą na czas a i Kirijenka

Wasyl chyba nie załapie się do składu

Fakt poza czasówką już ma niewiele do zaoferowania, kiedyś był niezły w górach, potem na płaskim, a teraz już wszędzie słabo

Na forum cn jest “przeciek” że prawdopodobny skład to Froome, Thomas, Kwiatek, Moscon, Poels, Van Baarle, Castroviejo, Bernal.
PS. Choć wczoraj La Gazzetta puściła nie potwierdzone info że zamiast Van Baarle jednak Luke Rowe. Dla mnie Holender lepszy, szczególnie na czas ale Rowe sprawdzony i może Froome jednak woli jego w składzie. Na razie to tylko plotki i trzeba jednak czekać na oficjalne info

1 polubienie

Ja książkę ściągnąłem z linka umieszczonego na TT, przez google jak wpisałem adres wyskakuje błąd

Wszystko wskazuje na pojedynek Froome’a z Quintaną. Czy ktos sie jeszcze może włączyć? Pewnie tak ale: Nibali - najlepsze już chyba za nim. Porte - dojedzie do mety?, Bardet - mam wrażenie, że on już osiągnał sufit swoich możliwości i wyżej po prostu nie podskoczy.
Zapomniałem o Dumoulinie, szkoda że sie skusił na to Giro.

Thomas mówi, że nie będzie pomocnikiem Froome’a i będzie drugim liderem Sky. Czyli tak jak można było się spodziewać. Wszystko na Froome’a to zbyt duże ryzyko.

Jakby postawienie na Thomasa nie było ryzykiem. :grin:

Cavendish, Boasson Hagen, Renshaw - szybki pociąg do mety.
A jeszcze Slagter i Janse van Rensburg.

Ciekawe, czy wystarczy Dimension Data by etap zgarnąć.