Tour de France 2018

Od wożenia bidonów jest Poljanski.

No to dowiedzieliśmy się jaki stosunek mają włodarze Bory do Rafała Majki.
Cud, że jest tym liderem na TdF.
Poljański i Muhlberger na Pętle…

Jezu, nie kapuję tego narzekania na Borę. Ja tam jestem w ogóle szczęśliwy że Majka może jechać na generalkę TdF. Że jest Poljański. Że jest Bodnar. Czego wy jeszcze chcecie? Jakie niby Rafał dał podstawy żeby mu dawać więcej? Na to trzeba sobie dopiero zapracować. A będąc szefem Bory oglądając co Majka tworzył w zeszłym roku w Kalifornii czy TdP głęboko bym się zastanowił czy w ogóle go chcieć w zespole…
Zamiast tego dają mu kolejną szansę, w największym wyścigu świata, a tu ludzie kręcą nosem. Masakra. Niech Majka wreszcie się wykaże. Że potrafi przetrwać bruki, wiatry, nie odpadnie na zjazdach i będzie w czołówce w górach. Wtedy z pewnością zasłuży sobie na swoich pomocników.

3 polubienia

Skład Movistaru wygląda super na góry, ale zanim tam dojadą mogą już mieć trochę strat, brakuje tam kogoś kto poharuje na TTT a i na Roubaix też nie jest najlepiej, o ile Valverde zapewne tam sobie poradzi, to pozostałych liderów nie ma kto holować na brukach.

Wydaje mi się, że w TTT się wybronią i stracą coś koło minuty, a bruki to loteria; defekty, pogoda, kraksy, samo nastawienie kolarzy do etapu, za dużo czynników żeby cokolwiek przewidzieć.
Też trzeba sobie powiedzieć, że Rojas, Erviti i Bennatti to doświadczeni pomocnicy i gdyby mieli tylko jednego lidera do upilnowania to nie byłoby problemu, z dwójką (zakładam, że Valverde sam o siebie zadba) może być gorzej.

Dziwie sie że nie wzięli Oliveiry w miejsce Benattiego, ale największa strata to zdecydowanie odejście Castroviejo do Sky. Swietny czasowiec, a do tego niezły góral

Bennatti chyba właśnie ze względu na bruki i doświadczenie. Oliveira też w tym sezonie nie błyszczy i ma sporo pecha, aczkolwiek też myślałem, że wezmą jego albo Sutherlina ze względu na TTT.

Skład Movistaru wygląda naprawdę super, ale boję się, że po brukach liderem na generalke może zostać Valverde. Rafał musi w tym roku coś pokazać, bo jak nie to może już nie dostać szansy na bycie liderem podczas TdF! Skład Bory jest podporządkowany Saganowi, ale paradoksalnie Majka może coś ugrać na etapie kończącym się w Roubaix.

a na druzynową czasówkę jak wypada Bora?

Mają lokomotywę Bodnara, a Sagan i Oss też nieźle jeżdżą.

Plany związane z Buchmanem dały miejsce Poljańskiemu, inaczej nie jestem w stanie sobie tego wytłumaczyć (no można by też dodać że z ewentualnych jego rywali, Kennaugh to jak na razie pomyłka ,a König już raczej stracony od dawna).

Ewentualnie Formolo i Konrad mogli dostać dużo wolnego po Giro i jeszcze wolne na początku Tour De France (tzn. że jechaliby na spokojnie w grupetto) i może daliby rade w gorach popracować i tak lepiej niz Polański mimo zmęczenia Giro

Fakt, przypomniałem sobie jak Oss był zawsze w mistrzowskich składach BMc :stuck_out_tongue:

Obaj jechali Giro na GC i wylądowali w 10, jeden ma 25 lat drugi 26, nie każdy ma taką wydolność by robić dublet (Giro, TdF) i do tego wydaję mi się bardzo wątpliwe by Formolo chciał się zajeżdżać dla Majki na TdF, podobnie chyba Konrad. Majka to jednak nie Contador dla którego był po Giro w 2014 w składzie do pomocy…

Rafał pojedzie generalkę w stylu ekonomicznym, bez stacji przekaźnikowych, szaleńczo ambitnych ataków i kasowania ucieczek. Drużyna jest pod Sagana i ma chronić Majkę na płaskich i technicznych (bruki, szutry tp.) etapach. W górskich etapach będzie miał do pomocy góra dwóch zawodników i to ma wystarczyć i wystarczy. Wszystko w nogach i głowie Rafała, a jeżeli będzie szansa walczyć w końcowej fazie o podium to Peter będzie nawet pierwszym pomocnikiem…
Drużynówka wbrew pozorom też jest ustawiona pod Rafała, chodzi o sekundy zysku nad innymi góralami i zaliczkę dla Rafała przed ITT!

Rafał nic jeszcze w Borze nie pokazał, ale to nie oznacza, że Bora nie ma dać mu pomocników, jeżeli mu nie ufają to niech nie ustanawiają go liderem. Albo są poważnym zespołem albo bawią się. Jadą na Sagana a Rafał jest dodatkiem, możliwym miłym zaskoczeniem.
Rozumiem że ma dwóch pomocników, ale nikt mi nie powie że Poljański i Muhlberger pomogą jak Rafał musiałby gonić czołówkę, co się napewno stanie bo Rafał będzie miał kryzys.

Ale liderem jest Sagan. Majka jest dodatkiem na GC, jak Jungels w QS. Oczywiście u nas w mediach z czysto marketingowych względów będzie się pompować balona pt. Rafał liderem ekipy Bora na TdF pomijając trochę rolę Sagana, a jest tak jak napisał w komentarzu Grzdylu, gwiazdą jest Sagan i jeśli dobrze pojadą na czas w drużynie to głównie z myślą o tym by Sagan założył żółtą koszulkę (może po brukach). Dla Bora czy np. QS najważniejsza jest ta pierwsza część wyścigu.

1 polubienie

To co piszesz to prawda. Ale taki Formolo byłby ciekawszą opcją dla Majki.

Pierwsza część wyścigu z tymi brukami może być naprawdę ciekawa, oby poszło kilka mocnych ucieczek.

Ale Sagan w jakiej druzynie by nie był i tak będzie gwiazdą numer jeden, moze ewentualnie poza Sky. Natomiast co do Majki to nie był bym taki pewien, że nie ma nim żadnej presji. Jeśli, odpukać, nie ukończyłby tego Touru albo skończył poza dziesiątką to jego liderowanie w Borze moze sie skończyć.

Czy ja wiem czy drużynówka pod Rafała, Buchmann to jednak dużo lepszy czasowiec od kilku jadących tu zawodników Bory jeśli dobrze kojarze, a Bodnar i Oss to móże być jednak mało