Tour de France 2020

Chaine des Puys stało się być może moim ulubionym rejonem świata, gdy pierwszy raz przeczytałem o tym, jak młode są te wulkany. :smiley:

1 polubienie

Za stare czasy. Za to pamiętam TdF 1988 i opisy etapów (chyba dobrze pamiętam?) w katowickim Sporcie. Musiała popracować wyobraźnia wtedy jak to mogło być (pierwsza satelita u mnie dopiero w latach 90- tych i brytyjski ES). Moi bohaterowie wtedy to gwiazdy PDM czyli Rooks i Theunisse, bardzo chciałem by ograli Delgado :slightly_smiling_face:
Teraz to można już zobaczyć.

1 polubienie

Dobre jak peleton jechał cała ławą na początku podjazdu, a potem po prostu Parra zaatakował i się porwało, bez pociągów, itd., a jego kolega z ucieczki (którego właśnie peleton doganiał) kompletnie nieprzydatny :wink:

Chozas, nikt się nim nie przejął :wink:

Koszulki Z i PDM też klasyka, podobają mi się do dziś. Szkoda że współcześnie taka nuda w tym temacie.
Jest tam moment (na tym filmiku) kiedy Chozas jedzie z Eddym Planckaertem i widać jak wyrasta przed nimi Puy de Dome i robi to wrażenie mimo archaicznej transmisji. Nie dziwię się że ASO chciało by tam wrócić.

Za nami seria wyścigów przygotowujących do TdF. Można już zatem układać swoje listy faworytów.
Oto moja:

***** Roglic, Bernal
**** Pinot, Dumoulin, Pogacar
*** Quintana, Buchmann, Lopez, Landa
** Martinez, Thomas, Sivakov, Kruijswijk, Yates, Bardet

Buchmanna daje z 3 gwiazdkami bo po prostu nie widzę go zwycięskiego w wielkiej pętli(przynajmniej w tym roku). Jeśli jednak chodzi o kandydatów do podium to Niemiec jest dla mnie większym pewniakiem niż Dumoulin, Pogacar czy nawet Pinot. Pytanie też o zdrowie takich zawodników jak Kruijswijk, Roglic czy Quintana. Trzeba czekać na najbliższe aktualizacje w ich sprawie.

I buchmann bo też upadł

Steven Kruijswijk nie pojedzie na obóz wysokościowy w Tignes. To by znaczyło że jego występ w TdF jest pod znakiem zapytania. Roglic mimo obrażeń będzie na tym obozie. Oprócz niego będą George Bennett, Sepp Kuss, Robert Gesink i Tom Dumoulin.
Wout van Aert pojedzie w mistrzostwach Belgi ITT, a Tony Martin planowany wypoczynek w Szwajcarii.

1 polubienie

To chyba będzie pierwszy rok od lat kiedy Ineos nie ogoli generalki, przydało by się i patrząc na poprzednie lata to teraz jest pierwszy rok w którym nie wystąpią w roli głównego faworyta, macie podobne przemyslenia

Nie wiem- mnie Roglic nie przekonuje w kontekście 3 tygodni, prędzej Tom. Za Ineos stoi doświadczenie i koncentracja na głównym celu… chyba że faktycznie nie dojada z formą… No ale Bernal na słabego nie wyglądał… dla mnie nadal Ineos nad Jumbo :slight_smile: Delfinat mocny w wykonaniu Jumbo, ale mam wrażenie ze Ineos tam nie odkręcił wszystkiego co ma

2 polubienia

Może masz rację, ale trzeba pamiętać, że na Delfinacie JV nie wystawili Bennetta, a Ineos jechali teoretycznie wszystkimi najmocniejszymi w górach, którzy są brani pod uwagę przed TdF.

Dla mnie Jumbo wygląda mocniej od Ineos i to zdecydowanie. Roglic, Dumoulin, Kruijswijk, Bennett i Kuss to wszystko zawodnicy, których w obecnej formie można sobie wyobrazić w absolutnej czołówce jeśli nie w całym wyścigu, to przynajmniej na pojedynczych etapach. W Ineos? Na chwilę obecną tylko Bernal i Siwakow (z tych, którzy brani są pod uwagę na TdF). Froome i Thomas mają masę roboty do nadgonienia z formą, biorąc pod uwagę jak niewiele czasu zostało do TdF, to jestem sceptyczny, szczególnie w przypadku Froome’a, który myślę, że już nigdy do poprzedniego poziomu nie powróci po kontuzji. Do tego Jumbo ma jeszcze tego genialnego Van Aerta, który wydaje się na chwilę obecną być w lepszej formie, niż ktokolwiek w całym Ineosie i dzięki temu pewnie nie raz zrobi różnicę zanim elita górali przystąpi do dzieła.

Nie będę zszokowany, gdy Bernal okaże się jednak wystarczająco dobry, żeby wygrać mimo wszystko, ale drużynowo, o ile nie posypią się zdrowotnie, zdecydowanie stawiam na Jumbo.

1 polubienie

Dokładnie choc wydaje mi się ze Tomas tym razem będzie silniejszy i to on powalczy z duetem Roglic Froome a nie Bernal ale to czysto subiektywne opinie. Jumbo bedzie dominować i to zdecydowanie, aczkolwiek gdyby był Carapaz to myślę że to kolarz w tej chwili najsilniejszy z ineos no ale to kolejna subiektywna opinia. Zobaczymy jak będzie na tdf tym bardziej że to trasa ktora bedzie preferowac górali choc i tak taki Roglic i Dumoline nadrobią conajmniej półtorej minuty na czasówce plus forma roglica w górach dlatego Thomas wydaje się mocniejszym kandydatem jak bernal

Na cyclingnews forum piszą, że La Gazzetta donosi, że Ineos jest na tyle niepewne swoich szans w starciu z Jumbo, że rozważają, by Carapaz pojechał TdF zamiast Giro.

3 polubienia

Mimo bycia na liście startowej Giro Dell Emilia Carapaz nie pojawił się na starcie. Czyżby to oznaczało ta szybką zmianę planów i dołączenie go do grupy jadącej na TdF?

2 polubienia

Jumbo, może faktycznie wzbudziło niepokój u Brytyjczyków…

Nie mogę znaleźć tego artykułu w La Gazzetta ale na innych stronach napisali (w oparciu o info z La Gazzetty) że to Bernal ma problemy i Carapaz nie tyle jako wsparcie ale jako lider za Bernala.


3 polubienia

Pytanie czy kierownictwo JV ma to coś i jest w stanie pogodzić ego Roglica, Dumoulina i Kruijswijka?
Może być ciekawie jak poczują krew Ineos i każdy z nich pomyśli to jest moja szansa na przejście do historii. De facto dla JV może się okazać, że niedyspozycja Kruijswijka to bardziej błogosławieństwo niż problem. Lepszy Kruijswijk gotowy na 95%, który w górach pomoże, niż Kruijswijka na 100% który będzie czuł szanse na wygranie TdF.

Czemu piszesz Kruijswijka zamiast Kruijswijk :joy:

Ponieważ jestem noga z języka polskiego i nie wiem, czy i jak należy odmieniać przez przypadki nazwiska holenderskie w języku polskim.

Np. wiem, że nazwiska angielskie/francuskie zakończone na spółgłoskę powinno się odmieniać ale bez apostrofa. Podejrzewam, że zasady co do nazwisk holenderskich aż tak bardzo nie różnią się od nazwisk francuskich. Z kolei bez apostrofa jakoś tak dziwnie wygląda, więc dla bezpieczeństwa wolę nim zaznaczyć, że jest odmiana przez przypadki. Jednak jeśli ten apostrof tak bardzo koli cię w oczy, to z przyjemnością usuwam.

Ederowi chyba chodziło o to, że w tym zdaniu:

raczej należału użyć nazwiska “Kruijswijk” w mianowniku. :slight_smile:

Co do niego, to myślę, że raczej pogodzi się z miejscem w hierarchii, ale potrafię sobie wyobrazić, że Dumoulin będzie poirytowany, jeśli forma będzie dobra, a wyścig zacznie się taktycznie układać nie po jego myśli.

2 polubienia