Tour de Pologne 2015

Ja to rozumiem tak, że P-R przy tej samej liczbie godzin transmisji miałoby podobną oglądalność do TdP.

tak czy siak, sukces niesamowity i b.zaskakujący.
szczerze mówiąc - ciężko mi to jakoś wytłumaczyć. godziny finiszu?

Też od razu o tym pomyślałem. W tym kontekście ciekawe jaka jest oglądalność TDP na non-spoiler mode na steephill :wink:

Dla niektórych kibiców kolarstwa w Polsce pewnie P-R jest ważniejszy i chętniej go oglądają od TdP. Ale dla przeciętnego kibica? Wsród moich znajomych interesujących się sportem, 80% w ogóle o nim nie słyszało, a prawie nikt go nie oglądał. Za to o TdP wiedzą prawie wszyscy, a ponad połowa śledziła zmagania kolarzy. Żadnych klasyków nie ma w otwartej telewizji, a TdP jest przez cały tydzień po parę godzin. Jaki jest poziom transmisji to inna sprawa, ale kilka milionow ludzi ma okazję wyścig oglądać. Stąd zapewne taka oglądalność. Przy drogach ludzie też stoją tłumnie, bo nie mają innych atrakcji.

Poczekajmy z komentarzam, aż dowiemy się skąd pochodzą te dane i w jaki sposób zostały uzyskane i opracowane. Na razie nic nie wiadomo. Nic podobnego nie znajduje się na stronach UCI, nie chwali się tym też Tour de Pologne.

Może po prostu otwarta telewizja i sukcesy Majki ?

Był ostatnio na Sport.pl artykuł o oglądalności piłki nożnej. Wrzucam link, bo jest w tym tekście kilka interesujących informacji o tworzeniu podobnych statystyk: m.sport.pl/pilka/1,117873,173946 … rami_.html .

RAI też jest dla Włochów otwarte.

Co do Majki to wątpię. Po pierwsze, zaistniał on dopiero w ostatnich 3 dniach. A po drugie, tu raczej chodzi o zasięg ogólny. Z tego 3,2 mln, Majka przyciągnął może te 0,2.

Co do etapu w Nowym Sączu ro po wstępnych oględzinach stawiam na ten podjazd: altimetr.pl/podjazd-nowysaczchruslice.html

Z kolei na etapie w Zakopcu podjeżdżana będzie prawdopodobnie Gubałówka od strony Poronina genetyk.com/podjazdy/gubalowka4.html

Trasa może w tym roku być naprawdę ciekawa, a 3 wymagające pagórkowate etapy wydają się bilansować dość długą jak na wyścigi tygodniowe ITT.

A skąd wiadomo, że etap w Sączu będzie się kończyl na podjeździe? Tam nie ma miejsca na metę. Konćówka będzie raczej na szerokiej alei przy stadionie Sandecji / płasko /, lub nieco dalej po skręcie w prawo na minimalnym podjeździe za Zajazdem. Dużo miejsca, szeroko, 2 nitki drogi.
Co do Zakopanego, to do Kośćieliska będą zjeżdżać z Gubałówki. Podjazd będzie od Poronina do Zębu, tu skręt w lewo i pasmem Gubałówki / wąsko / przez cały grzbiet w kierunku Butorowego i stąd zjazd do Kościeliska.

Według zapowiedzi z końca lutego:

Opis pasuje do Laskowej z Galicja Road Maraton.

Tam w ogóle asfalt jest ? Pytam się, bo nie wiem. Poza tym cytat podany przez Ciebie Greek prawdopodobnie pochodzi od Pana Czesława, co skłania mnie raczej na spoglądanie na nachylenie maksymalne, a nie średnie :wink:

Jest asfalt. altimetr.pl/podjazd-laskowa.html
Co do rewelacji Langa to też dokładnie to samo pomyślałem, gdy to pierwszy raz przeczytałem, ale akurat tak mi się skojarzyło z tym podjazdem, bo nachylenie akurat się zgadza :slight_smile: Ale jeśli chodzi o Czesia to rzeczywiście pewnie byłby skłonny potraktować nierówność na asfalcie jako punktowe maksymalne nachylenie :smiley:

Ja myślałem o mecie w Sączu. Z Laskowej do Sącza jest jeszcze ponad 20 km. Ta droga w Laskowej jest chyba ślepa, kończy się w przysiółku Wierzchowina, nie ma zjazdu na południową stronę Pasma Łososińskiego.

Znalazłem informację, że omawiany wyżej etap przejedzie przez takie miejscowości jak: Chrzanów, Zator, Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska, Myślenice i Limanowa. Meta w Nowym Sączu.

Ja z kolei właśnie wyczytałem, że radni gminy Bukowina zablokowali dotację dla wyścigu w wysokości 200 tysięcy złotych.
Jakie to będzie mieć przełożenie na organizację - nie mam pojęcia, ale nie wydaje się, by była to szczególnie istotna kwota. Poza tym, z ich strony, można oceniać tę decyzję jako słuszną - w końcu tyle lat etap na rundach w Bukowinie jest wizytówką TdP że w ramach “podziękowania” mógłby zostać uwolniony od takich obciążeń, tym bardziej, że zapewne gros kasy wykłada Bukovina Terma Hotel SPA :wink:

Hmm, ja się domyślam - więcej baloooonów :smiley:

Przepisując z zaproszenia na jutrzejsza prezentację:

I 2.08 - Warszawa - Warszawa
II 3.08 - Częstochowa - Dąbrowa Górnicza
III 4.08 - Zawiercie - Katowice
IV 5.08 - Jaworzno - Nowy Sącz
V 6.08 - Nowy Sącz - Zakopane
VI 7.08 - Bukovina Terma Hotel Spa - Bukowina Tatrzańska
VII 8.08 - Kraków - Kraków

m.onet.pl/sport/kolarstwo,pb230t

Wychodziło by na to, że w tym roku Czesław Lang doczeka się Michała, pewnie w zastępstwie Majki :slight_smile: