Tour de Pologne 2017

No właśnie, ja bym tak kategorycznie nie skreślał Sagana. Już nie takie cuda w jego wykonaniu widziałem, a teoretycznie jest w tour de fransowej formie.
Jeszcze jako kolarz Liquigasu był 12. w Walońskiej Strzale, a tutaj znowu tak wielu ściankowych kozaków nie ma, tempo będzie wolniejsze, itd.
Trzeba mieć jednak na uwadze te 4 podjazdy przed metą, które mogą go trochę podmęczyć.

Teuns niby oczywistym kandydatem, ale pytanie czy nie jest trochę ujechany Walonią, która zakończyła się tuż przed rozpoczęciem TdP.

Najbardziej oczywistym kandydatem jest jednak Poels. Jeśli jest w formie i chce tu walczyć o generalkę, etap powinien być jego.
Dla odmiany postawię na Vallsa.

muszę przyznać że póki co i etap mi się podoba i realizacja jest całkiem ok
oby tak dalej

“… czy Nibali, który powiedział, że wygrał Tour de France, Giro i Vueltę i brakuje mu Tour de Pologne”

Czesław w formie.

Tempo jest takie, że jeszcze premię górską wygra Ewan…

Zakarin to chyba zaatakował samego siebie :smiley:

Całe szczęście, że w reprezentacji jedzie Piaskowy a nie Zieliński, bo kto wtedy pomagałby Rutkiewiczowi i Cieślikowi?

Niespodzianki nie ma, faworyt wygrywa.

Majka według mnie głównym faworytem wyścigu po tym etapie, widać że jest w formie. Bardzo cieszy też postawa Marczyńskiego.

Chłopaki z Bory pięknie poszli :smiley:

Teuns utrzymał forme. Brawo Sagan, jest moc, nie spodziewałem sie go tutaj. Majka w niezlej pozycji wyjsciowej

Jednak się myliłem 8)
Ogólnie fajna ta końcówka, typowo na wymęczenie.

Fajny etap tak w ogóle. Szybko dogoniona ucieczka i potem sporo się działo.
Zakarin jeszcze chyba nie waży tyle ile by chciał przed Vueltą.
Poels też jeszcze nie jest sobą.

Nadspodziewanie dobra sytuacja Majki w generalce po dzisiejszym etapie. Uwaga na Keldermana i mimo wszystko Teunsa.

szacun za wytypowanie czarnego konia! w życiu bym go nie zaznaczył
Bardzo ładny etap i fajna realizacja. Podobała mi się ta grafika z rozciąganiem trasy, jedyne czego mi ciut zabrakło to obrazki z helikoptera na Beskidy- w tym słońcu by to pięknie wyglądało.
To co lubię na TdP to później kończące się etapy- super opcja jak wraca się później z pracy. NIe trzeba gnać na ostatnie 5-10km :wink:
eleganckie nazwiska w top10-top20. naprawdę obsady nie trzeba się wstydzić.
Wysokie miejsce Sagana mnie ani trochę nie dziwi. czemu niby takie podjazdy jak Salmopol czy Zameczek miałyby go zmęczyć? Dobrze że Rafał tak ładnie zafiniszował., na pewno będzie liczył się w walce o zwycięstwo. Teuns nadal w gazie po Walonii.
Podsumowując- moim zdaniem super dzień

Rutkiewicz jeszcze powalczył, z 2. grupy przegrał tylko z LL Sanchezem i niewiele stracił, może jeszcze coś na tym wyścigu pokaże. Cieślik za to bardzo słabo, a z nim wiązałem większe nadzieje na dobrą jazdę niż z Rutkiem. Zawsze przy okazji TdP bardziej mnie interesuje jazda kolarzy z reprezentacji niż innych Polaków, bo dla nich to jedyna szansa na sprawdzenie się na tle światowej czołówki (bo w tym roku śmiało można tak o obsadzie naszego wyścigu powiedzieć).

Fajna ta końcówka, jednak można zlaeźć w Polsce ciekawe miejsca na wyścig, które obronią się i sportowo i marketingowo. Nie obrażę się jeśli meta w tym miejscu będzie się powtarzać w kolejnych latach.

Szkoda, że Sagan nie przepuścił Majki, gdy już wiedział że nie wygra :wink: Na TdP liczy się każda sekunda

Chyba będziemy mieli najciekawszy TdP w langowych czasach.

Gdyby go przepuścił, to zrobiłaby się luka za Teunsem, zaliczyliby pewnie 2 sekundy i wyszłoby na to samo. Poza tym to “przepuszczenie” też nie było takie oczywiste, bo był jeszcze Kelderman.

Pewnie tak, ale widać było że nawet się nie zastanawiał nad tym. Całą końcówkę jechał na siebie, co pokazuje, że niekoniecznie Rafał jest jedynym liderem, nie ma pełnego wsparcia drużyny, bo jednak coś tam kombinują z Saganem.

Po etapie był wywiad z Saganem i Peter mówił, że na kolejnych etapach będą jechać na Rafała :slight_smile:

moim skromnym zdaniem zdecydowanie. Chyba najfajniejsza trasa, bardzo dobra obsada, dobra realizacja, pogoda póki co świetna, dużo kibiców, naprawdę nie ma się o co przyczepić. Jeśli nie stanie się nic niespodziewanego a jeszcze wygra Rafał i np pokona Nibalego a Sagan zgarnie jeszcze z 1-2 etapy to jest moim zdaniem pełnia szczęścia dla wszystkich a szczególnie organizatora :wink: