Tour de Romandie

A to ogladanie jest za free, czy trza wykupić tam jakiś abonament ??

Za free :slight_smile:

Za free i płatne. Płatny jest kanał Premium gdzie jest podobno lepsza jakość obrazu no i więcej wyścigów. Cena to chyba 20 Euro, ale nie pamiętam za jaki okres czasu.

Tych, którzy nie mają DSF bądź nie mogą odbierac cycling.tv zapraszamy na pc.prh.pl/index.php, gdzie redaktor Sagrol przeprowadzi relację live :slight_smile:

No i jak Wam się podobał nasz il grandę scalatore? Szczerze powiedziawszy mnie niczym nie zaskoczył. Na przedostatniej premii górskiej byl w dziesiątce, później było też dobrze. Na mecie bodajże 11-ty, w generalce 13-ty ze stratą 34 sek. Ciekawe co będzie jutro.

Brawo dla Sylwasa, wspaniały etap, ciągnął 2 grupkę i dołączył do drugiej kilka km przed
metą. Savoldelli przez krótki czas pokazał kto jest królem zjazdów (świetna forma przed
Giro). Kierownictwo Davitamon narzekało na brak zwycięstw, a tu proszę 2 zwycięstwa
etapowe pod rząd w wyścigu PT. Ten Amerykanin może jeszcze jutro narozrabiać i zgarnąć
cały wyścig. Valverde i Savoldelli kontrolują wyścig.
Jeszcze raz brawa dla Sylwka i nie zgodzę się z tym, że nic nadzwyczajnego nie pokazał,
bzdura to chyba jakaś prowokacja, skoro w czołowej silnej, że aż strach grupce nie było
tego, którym się tak wszyscy zachwycali po prologu czyli Słoweńca Valjaveca.
Bravo :astonished:

Jutro może jeszcze będzie lepiej :slight_smile:

Tylko, że dzięki “wspaniałej” taktyce wymyślonej przez Dyrektora Sportowego zdązył na prologu stracić pół minuty. Przy skali trudności takiego wyścigu to bardzo dużo i ciężko mu będzie powalczyć o pierwszą dziesiątkę.
Wykorzystują te nasze polskie “niedobitki proturowe” do granic możliwości, nie dając możliwości na odniesienie sukcesu indywidualnego. :imp:

Dali by temu Szmydowi raz wolną rękę na jakimś wyścigu, to by może ugrał se jakiś etap, bo żal chłopa, że tak haruje, a bez zwycięstwa ciągle jako pro. Należy mu się w końcu! :stuck_out_tongue:

Szmyd nie potrafi finiszowac, wiec musialby gdzies odjechac na solo.

Kol. miguel, jeżeli ta wzmianka o prowokacji dotyczy mojej wypowiedzi to po prostu źle mnie zrozumiałeś. Szmyd mnie nie zaskoczył, bo byłem przekonany, że pojedzie tak jak pojechał, tzn. b. dobrze. Nie twiedziłem także, że nic nadzwyczajnego nie pokazał. To jest już Twoja nadinterpretacja.
Pozdrawiam.

No tak, źle zrozumiałem Twoją wypowiedź, chodziło Tobie pewnie, że byłeś pewny formy
Sylwestra i nie była to niespodzianka.
Przepraszam :unamused:

Ale ja nie pisałem nic o finiszu.

miguel,OK, nic się nie stało.

Sylwek ładnie, ale mogło być nieco lepiej :wink: Sokół nadal dla mnie głównym kandydatem do wygrania wyścigu. Mój czarny koń na Giro, Dario Cioni szósty w generalce :slight_smile: Paco w GC 19 :mrgreen: , a Jan 117 :cry: …Zubeldia 15 :arrow_right: też nienajgorzej :slight_smile:

Dziś wygra Sylwek, zobaczycie :slight_smile:

Tak jak wczoraj zapraszam na relację Live z trrzeciego etapu - pc.prh.pl/index.php - Dla nielubiących miec otwartych dużo okienek, będe też napominał, co dzieje się na Grodach, na podstawie relacji z live.rowery.org (jeśli coś będzie podawane, bo ostatnio było godzine temu)

Brawo dla Sylwka w 1 dziesiątce na etapie i 10 w generalce. Kontrolował cały czas wyścig
i nakręcał tempo. Najsilniejszy był Contador, który zaatakował kilka km przed metą i wygrał
etap. Jest też nowym liderem wyścigu.

Sylwek jechał dzisiaj jak ktoś obdarzony nadludzką mocą - kasował większość akcji do 3/4 podjazdu. Widać jednak, że rzadko bywał wcześniej w czołówce na dużym wyścigu. Fajnie, że był widoczny, ale gdyby pojechał trochę ‘sprytniej’ (bardziej sie oszczędzając na pierwszych kilku km podjazdu) to kto wie co by się wydarzyło. Mimo wszystko bardzo fajnie się oglada etap/wyścig, na którym Polak jest w czołówce - myślałem, że przyjdzie nam na to czekać aż do TdP :slight_smile:

Sylwek już ma taki jakby odruch gregario - nadaje tempo na początku podjazdu i goni wszystkie ucieczki :smiley:

Prowizoryczna, za… mną samym i moją relacją live :slight_smile:

1 Alberto Contador (Spa) Liberty Seguros 4.03.41
2 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne 0.24
3 Cadel Evans (Aus) Davitamon-Lotto
4 Jorg Jaksche (Ger) Liberty Seguros 0.26
5 Sergio Ghisalberti (Ita) Milram 0.30
6 Miguel Angel Maritn Perdiguero (Spa) Phonak 0.32
7 Andrea Noe (Ita) Liquigas
8 Oscar Sevilla (Spa) T-Mobile
9 Andrey Kashechkin (Kaz) Liberty Seguros
10 Sylwester Szmyd (Pol) Lampre 0.42
11 Patrice Halgand (Fra) Credit Agricole 1.01
12 Dario David Cioni (Ita) Liquigas 1.05
13 John Gadret (Fra) Ag2R Prevoyance 1.06
14 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi
15 Chris Horner (Usa) Davitamon-Lotto
16 Francisco Mancebo (Spa) Ag2R Prevoyance 1.16
17 Eddy Mazzoleni (Ita) T-Mobile 1.19
18 Alexandre Moos (Swi) Phonak
19 Jose Antonio Redondo (Spa) Liberty Seguros 1.27
20 Andrea Peron (Ita) Team CSC 1.29
21 Steve Zampieri (Swi) Phonak
22 Paolo Savoldelli (Ita) Discovery Channel 1.32

Fajnie, że Szmyd został doceniony :slight_smile:

A great Sylwester Szmyd (in photo) is still the best Lampre-Fondital cyclists at Tour of Romandia. The Polish runner finished 10th in the 3rd stage (Bienne-Leysin of 164,4 kms), with a gap of 32” from the winner Alberto Contador (also new leader of the race): very good race by Szmyd (now 10th in overall standing at 1’07”), who covered the last climb in the restrict bunch of the best athletes.
“Today Szmyd raced in a great way – confirmed sport director Guido Bontempi – He was always with the best cyclists: a very good signal for the Giro, where he will be next to Cunego. I’m satisfied also for the race of the other cyclists of the team”.

Nareszcie na stronie Lampre zaczęli doceniać Sylwestra. Wcześniej, zaglądając na tę stronę czasami się zżymałem, np. wtedy gdy jednym zdaniem skwitowano jego doskonałą jazdę podczas drugiego etapu Vuelta a Murcia. Coś się jednak zmienia, skoro włoscy komentatorzy telewizyjni nazywają go “il grande scalatore” / wielki wspinacz /. Nie ukrywam, że bardzo jemu kibicuję.
Ciekaw jestem jednak, jak dalej potoczą się jego losy w wyścigu. Czy będzie walczył o klasyfikację generalną, czy też pozostałą część wyścigu potraktuje treningowo, bo przecież ciągle się powtarza, że Giro jest dla grupy najważniejsze.