Tour down Under 2024

Już niedługo początek sezonu, a wraz z nim Tour down Under.
Trasa:






Lista startowa:

1 polubienie

Dla sprinterów są co najmniej 3 etapy (1,3 i 4).
Na 2 etapie może być różnie.

Na liście startowej jest kilku sprinterów.
Hodeg, Ewan, Bauhaus, Girmay, E.Viviani, Welsford, Kanter, Pithie, McLay, Allegaert, Fretin.

finisz kryterium
https://x.com/tourdownunder/status/1746127308132360425?s=20

5 polubień

Moje gwiazdki bardzo podobne do tych ze zdjęcia.

Dokładnie sprawdziłem profil i raczej będzie finisz kolarzy typu Narvaez, Alaphilippe, Strong, Simmons, Scaroni.

Nie sądze. Spodziewam się, że Ewan lub inni sprinterzy mogą tam wygrać.

Moje gwiazdki:
:star: :star: :star: :star: :star: S.Yates
:star: :star: :star: :star: Ganna, Haig
:star: :star: :star: Ulisi, Vader, Zwiehoff
:star: :star: Onley, Howson, Storer, Berthet
:star: Plapp, Harper, Narvaez, Traeen, Alaphilippe

albo mi się wydaje, albo wyjątkowo przeciętna obsada faworytów.

trochę wyżej dałbym Onleya i Guerreiro, ale to początek sezonu, więc nigdy nie wiadomo.
Simon Yates faktycznie z szansami na wygranie 3. etapówki WT, jesli nawet nie jest przygotowany na 100%.

ciekawi mnie dlaczego z Vismy stawia się na Vadera, a nie np. na Bouwmana, ale moze inni wiedzą więcej.

no a Narvaez?
wygrał kryterium i Austrię czy Tydzień Coppiego i Bartalego to dlaczego nie tutaj?

4 polubienia

Ponieważ wygrał Tour of Guanxgi na koniec zeszłego sezonu.

2 polubienia

Sam w Typerku dałem Yatesa na 1 plac ale trochę za nazwisko. Na pewno mocni będą lokalsi z tej części świata.

To jest wyścig gdzie często trzecie noże mogą się pokazać a tutaj paleta jest tak szeroka, że nie sposób przewidzieć. A skoro tak, to się typuje papierowych pewniaków. Co innego jakby Richie Porte jechał. :wink:

Albo Daryl Impey. :wink:

1 polubienie

Welsford miał idealne rozprowadzenie.

https://x.com/tourdownunder/status/1747112072700158050?s=20

To prawda, na tacy mu wyłożyli ten etap.

Ale ogólnie nigdy jakoś nie lubiłem tego ścigania w Australii, podobnie jak w USA. W ogóle mnie nie kręci.

Pytanie do @Dobry, będzie coś pozytywnego z tem Ewanem w tym sezonie?

Dodatkowo na Wielerflits jest dostępna rozmowa z dyrektorem Visma, z której można pośrednio wnioskować, że liderem jest Vader.

Niby “pretekst”, że nie miał siły na sprint, jest. Przegrzał się parę dni temu na treningu :smiley: i upał go zniszczył.
Może jest w tym coś na serio, bo pewnie w nowym środowisku chciał solidnie się przygotować, “nie odstawiał nogi” i słoneczko z odwodnieniem faktycznie może zrobić człowiekowi kuku, ale ile razy tego typu problem może być wytłumaczeniem? W następnych dniach ma być podobno chłodniej…
Plus jest taki, że dobrze się ustawił, żeby nie powiedzieć, że perfekcyjnie, a to też bywało dla niego poważnym problemem.

4 polubienia

Girmay miał niezłą prędkość. Przy lepszym ustawieniu może powalczyć. Ciekawe, czy lepszy sezon w jego wykonaniu.

Mam wrażenie, że można napisać tak o dużej części sprintów Girmaya - ma prędkość, być może najwyższą ze wszystkich, ale albo jest ustawiony trochę za daleko, albo gdzieś go przyblokują rywale.

prawda, to często złudzenie związane z tym, że ci z tyłu idą tunelem aerodynamicznym.

e:
teraz dopiero zoczyłem, ze @Wosiu07 napisał “sprintów” a nie “sprinterów” :stuck_out_tongue:

Welsford miał być “objawieniem” TdF i wygrać etap czy dwa, ale prawda taka, ze wtedy nie miał jeszcze na koncie zwycięstwa w WT. teraz ma 2; Benelux i TDU.

Narvaez ewidentnie liderem Ineos.

Można to przypiąć każdemu sprinterowi, który idzie tunelem…
ale mam wrażenie, że np. u Girmaya bardzo widać tę prędkość (np. pamiętam, że na Giro 2022 był bardzo szybki na płaskich naleśnikach, ale etap wygrał dopiero z okrojonego peletonu).

Pociąg z Mullenem i Van Poppelem naprawdę może chodzić.
W zeszłym roku Bennett był mistrzem w marnowaniu dobrego jak nie nawet perfekcyjnego rozprowadzenia tej dwójki… ale pierwszy sprint też wygrał (na San Juan), więc potwierdzenie formy Welsforda zobaczymy na kolejnych etapach i wyścigach.

Ciekawe, czy Van Poppela dostanie też chyba ulubiony przez Ciebie Meeus. Jak na to, że wygrał sprint na Polach Elizejskich to wyszedł trochę… pokrzywdzony? - maksymalnie co dostanie to Vuelte, gdzie są może z 4 szanse dla sprinterów.

sprint na Polach Elizejskich się “skończył” w okolicach 2016 :stuck_out_tongue:

Del Toro wygrał 2 etap.
Drugi Strong, trzeci Williams.

https://x.com/Eurosport_ES/status/1747477080571363675?s=20

2 polubienia