Transfery drużyn Pro Tour!

Tymczasem do kobiecego CCC dołączyła Ashleigh Moolman. I to już jest bardzo mocny skład, a męski zespół to w ogóle biją na głowę.

Moolman, Stuliens, Vos, ciekawa ekipa się szykuje, z naszych były plotki o Plichcie i Pawłowskiej

Co z tego ze skład Kobiecy mocny, jak mocnych Polek brak. Wolałbym całkowicie Polską drużynę zawodową z polskim składem przynajmniej zawodniczki miałyby się gdzie rozwijać, tak niby coś jest ale bez żadnego efektu dla Polski

I co one by miały wygrywać w world tourze? I skąd jakiekolwiek znaleźć, jedna jest w Moviestarze, druga jest liderką swojego zespołu a jeszcze inna ostatnio zmieniła reprezentacje.

Ostatnio powstał też kobiecy Trek ze Longo Borghini, Deignan, Lepisto i Van Dijk.

Chodzi o młodzież kontakt z najlepszymi to jest jedyna szansa rozwoju: MAT ATOM Deweloper i TKK Pacific Nestle Fitness to potwierdza ze z roku na rok żadna zawodniczka postępu nie robi.

Po drugie co im ze zwycięstw w WT z nie polskim składem skoro kolarstwo Kobiet jest tak mało popularne ze nikogo nie interesuje, ani pieniędzy z tego ani nic więc jak już coś budować to pod swoje zawodniczki.

A my nic więcej zawodniczek z Holandii niż Polek więc kogo my promujemy?

Ja uważam ze mamy młodzież wśród Kobiet na wysokim poziomie tylko wszystko marnujemy, a trzy lata i nasze zawodniczki byłyby wstanie walczyć o wygrane na wyścigach WT

Przestań naśladować Baranowskiego z tym “Moviestarem”. Drużyna nazywa się Movistar.

tak, tylko zwróć uwagę, o czym chyba zapomniałeś, że to jest grupa zawodowa, sponsorowana z prywatnych pieniędzy, a nie Reprezentacja Polski czy jakis inny Grom :wink:
w męskim CCC też jeździ wielku stranieri i jakos nie jest to dla nikogo zaskoczenie

Oczywiście może i też bym wolał grupę w składzie Vos, Niewiadoma, Jasińska, Plichta i młode zawodniczki np z MAT, ale jestem realistą i wiem że raczej jest to nierealne

No i dlatego nie ma co się podniecać projektem Kobiecej ekipy CCC - bo będzie to normalna grupa jak była która z Polską będzie miała tyle wspólnego co Virtu Cycling, Boels czy Experza.

Czyli nadal pozostajemy na dnie Kobiecego kolarstwa bez grupy zawodowej ściągając do niej pewnie te zawodniczki które i tak by w tych zawodowych grupach się ścigały jak Plichta czy Pawłowska.

Sponsorowana z prywatnych pieniędzy polskiego sponsora ciężko jednak znaleźć grupę w której mniejszością będą zawodniczki z kraju sponsora.

Jak wywnioskowales że p.Baranowski mówi Moviestar a nie Movistar? Tego przecież nie słychać,

niestety nie spodziewam się cudów, bo ustalmy że marketingowo to kolarstwo kobiet to jest cały czas bardzo ciężki underground.
Dopóki to się nie zmieni, to jakiejś rewolucji się nie spodziewam

1 polubienie

Ha ha :slight_smile: Właśnie chodzi o to, że słychać :slight_smile: Też na to zwróciłem uwagę już dawno :slight_smile: Jest to tym bardziej dziwne, że p. Darek parę ładnych lat jeździł w hiszpańskich zespołach.

Ventoso kolejnym już 16 zawodnikiem w CCC Team :wink:

na forum cyclingnews ktoś “stwierdził”, że Wiśniowski (nieoficjalnie było wiadomo) no i Bernas też dołączą do BMCCCC

Kolego @BlackCruzer, zalecamy wizytę u laryngologa. :smiley: Słychać, słychać :smiley:

To napisz mi transkrypcję tego słowa żebym zauważył ten wydźwięk.
Te “e” w środku w nazwie oczywiście zmieni losy świata, cnie?

Co się tak napinasz :slight_smile:
Zwracamy uwagę na zabawną sprawę, która nic nie znaczy. I tyle. Mowie w ustach Dariusza Baranowskiego pojawia się bardzo często, więc nie jest to przejęzyczenie, tylko jakaś przedziwna pomyłka. Tak jak było z Uranem i wariacją nt. jego imienia. Już jej nie ma :wink: Może z czasem z gwiazdami filmowymi też odpuści :slight_smile:
Aha, jest jeszcze sprawa z paskudnym imieniem Guillaume. Nie jest w końcu oczywiste, że to się mówi Gijom. Więc pojawia się Żulię.

Z tym że to chyba nie do końca jest takie proste. Ja słyszałem to nie tylko od Darka, ale także od Hiszpanów. Co prawda jakimś ekspertem od hiszpańskiego nie jestem, bo znam ledwie kilka zwrotów, ale dzisiaj to żaden problem znaleźć w Internecie prawidłową wymowę. I niektórzy Hiszpanie też mówią “Mowiestar”. Wiadomo, nie do końca przez takie polskie “e”, ale dużo bliżej do tego niż do “Mowistar”. I moja teoria jest taka, że jest to wymowa katalońska. Wiadomo, że ciężko byłoby mi ustalić skąd pochodzi człowiek wymawiający tę nazwę na oficjalnym kanale Youtube Movistaru (operatora komórkowego), jeśli widzę go pierwszy raz w życiu. Ale można w Internecie znaleźć jedną wymowę podpisaną jako katalońska i brzmi ona właśnie “Mowiestar”. To oznacza, że na pewno Darek sam sobie tego nie wymyślił, a może po prostu ścigając się częściej trafiał na Katalończyków i tak mu zostało. Inną sprawą jest to, że zespół chyba nie pochodzi z Katalonii(?), więc wymowa i tak jest błędna.

Mam nadzieję, że ktoś znający tę języki napisze mi, czy jestem w błędzie, czy nie.

Tak to jest, jak się hiszpańskiego uczy z Narcos :wink:
W sumie, trop może być dobry, bo Ryba w Lloret de Mar w czasach kariery mieszkał. Przez sporo lat.

[moβisˈtaɾ]

(β to jeden z licznych powodów, dlaczego nie uczę się hiszpańskiego)

oj słychać słychać i to bardzo często :slight_smile: