Transfery drużyn Pro Tour!

Anglik mówiący tę nazwę raczej wypowie to tak samo jak z tym “e”. Więc różnicy nie zauważysz. Możliwe że nazwa Moviestar mogła się rozpowszechnić przez autokorektę ze złączenia Movie i Star.

Darek przeczytał … przy Nelsonie powiedział że z zespołu Movistar :smiley:

Powiem wam ze jestem daleki zawsze do krytykowania polskiego kolarstwa, polskich kolarzy itp ale to jak zaznaczam jak na razie to ten zespół jest jakiś nijaki. brakuje mi konkretnych nazwisk, jest jedno Van Avermaet pewnie został bo albo kontrakt go jeszcze obowiązywał albo wyczuł ze zespół nie ma gwiazd.Z całym szacunkiem do np Owsiana który jest z CCC to taki np Paterski był by lepszy, nie wiem zamiast Ventoso mogli na rok wziąć przemka Niemca. Na duzy plus zasługuje zatrudnienie szymona Sajnoka brawo. z młodzięzy brakuje mi Kamila Małeckiego, nie wiem Filipa Maciejuka, Alana Banaszka. Naprawdę jest szansa zbudować fajną ekipę z kilkoma polskimi młodymi talentami a w niedalekiej przyszłości nie wyobrażam sobie aby nie miał w tej ekipie być Michał Kwiatkowski i Rafał Majka.zobaczymy jak bedzie wyglądać skład na przyszły rok ale jak na pierwszy rok mogli się bardziej postarać tym bardziej ze dostali schede po naprawdę silnej ekipie.

Kibice w Polsce chcieliby, żeby polscy kolarzy jeździli w polskiej drużynie. A ja pewny jestem, że Kwiatkowski czy Majka nigdy nie trafią do CCC. No, może jak będą mieć po 37-38 lat na zakończenie kariery jak już ich nikt nie będzie chciał. CCC nigdy nie będzie tak atrakcyjne ani finansowo, ani organizacyjnie jak czołowe drużyny zachodnie. W innych krajach nie ma z tym żadnego problemu, czołowi kolarze nie jeżdżą w “narodowych” drużynach i nikt z kibiców się nie dziwi. Prosty przykład Hiszpanów: Contador 10 lat jeździł w niehiszpańskich ekipach, Flecha 9 lat, a Freire aż 12. Teraz jest podobnie w większości krajów, wystarczy tylko przejrzeć składy ekip.

1 polubienie

Chciałbym się mylić, ale mam przeczucie, że Mareczko może być jednym z największych niewypałów transferowych tej ekipy. Szczerze mówiąc, kompletnie nie rozumiem fascynacji niektórych kibiców tym zawodnikiem, szczególnie w kontekście WT.

Mogę jeszcze dodać, że hiszpańskie “v” czyta się jako coś pomiędzy “b” a “w”. Czyli zarówno możemy czytać jako Mowistar, lub Mobistar (ta opcja bliższa prawdy)

I wschodnie też. :slight_smile:
To finansowo, a organizacyjnie można dużo poprawić robiąc małą czystkę. Pieniądze CCC są fajne, ale niektórzy ludzie tam chyba się troszkę zasiedzieli.

1 polubienie

chyba chodzi o to że niektórzy traktują go nadal jako (prawie)polską nadzieję na dobre wyniki na etapach sprinterskich.
Innego wytłumaczenia nie widzę

Pytanie, czy taki Rafał Majka będzie atrakcyjny dla tych topowych drużyn z wiekszym budżetem. Albo tak atrakcyjny, jak się tego spodziewa.
Czy dostanie kontrakt lidera?
W Sky jako góral byłby numerem 4 w najlpeszym razie, w Movistar pewnie też, QuickStep nastawia się na klasyki, a do GT ma “młodych zdolnych”: Jungelsa, Alaphilippa, Masa a może i De Plusa i nie będzie płaciło gwiazdorskiego kontraktu Majce.
Michelton-Scott ma Yatesów i Chaveza.
Lotto Jumbo: Kruijswijka i Roglica (a i jeszcze Bennetta)
Sunweb: Dumoulin, Keldermann

Bora-Hansgrohe - nowy kontrakt tutaj, to byc może ostatnia szansa Majki na liderowanie w tej ekipie, a potem?
Czy Rafał swoją postawą w czasie wypełniania kolejnego kontraktu z Borą zapracuje na kontrakt “lidera” w jakiejś topowej grupie? Chciałbym. Bardzo chciałbym, ale wątpię.

I teraz pytanie, czy te bogatsze zespoły bedą chciały wydać na kontrakt dla zawodnika numer 4-5 w ekipie tyle, co być może CCC na lidera?
Zwłaszcza, że RM jest dość ograniczony, jeśli chodzi o specjalizację. Ani na czas, ani z finiszu… To nie Kwiatkowski, który odnajdzie się na brukach w E3, na ściankach ardeńskich, na szutrach Strade Bianche, w uciecze na M-SR, na prologu i jeszcze w górach pomoże.

Marc Hirschi i Casper Pedersen w Sunwebie (oficjalnie).
Z plotek, Riccardo Zoidl łączony jest z nowym CCC. Dobry zawodnik w górach, doświadczony, niezłe wyniki w tym roku, z drugiej strony 30 lat i po 3 latach w Treku trafił do niższej ligi.
Ja odnoszę wrażenie, że z nowym CCC w plotkach co do transferów, wiąże się przeważnie zawodników doświadczonych i wiekowych (minimum 30 na karku), co by świadczyło że być może w światku zawodników pro nowe CCC jawi się jako dobra przystań dla takich nie najmłodszych już kolarzy…

Czy Quick-Step planuje zakontraktować kogoś nowego poza Evenepoelem?

Nie wiem, czy to odpowiedź na Twoje pytanie, ale mają dwóch stażystów - Duńczyka Honorego i Madziara Peaka. Dawno nie było Węgra w przyzwoitym peletonie. Pan tani, Bo drogi - ktoś pamięta takiego forumowicza? :wink:

Almeida, ewentualnie Philipsen.

Mareczko oficjalnie w CCC. Niezbyt trafiony moment, bo aktualnie dostaje baty w swoich ukochanych Chinach. :wink:

1 polubienie

Mareczko ma specyfikę takiego jednostronnego kolarza nastawionego tylko i wyłącznie na sprint po 150km płaskiego. Śmialiśmy się, że zostaję na wiaduktach, ale tak trochę jest. Może zbyt go przeceniamy( w tym ja), ale 2. miejsca na Giro były dużym sukcesem, jak dla ,Azjatyckiego" kolarza.

Guerciotti w przyszłym roku będzie dostawcą rowerów drużynie Bardiani.

(i nagle mój rower stracił 20 % swojej wartości w Polsce)

Dunbar w SKY wiec nici na pozyskanie go do CCC po Aqua

Natomiast Larry Warbasse w Ag2r

Nie satysfakcjonuje mnie ta odpowiedź :stuck_out_tongue:
Natomiast dziś, w Szczyrbskim Plesie na mecie w tym samym czasie co Alaphilippe, Hermans i Tratnik zameldował się Węgier Attila Valter, rocznik 1998, mistrz Węgier U23 na czas i ze startu wspólnego, może też dobry?

Sergio Henao do Emiratów.

Pomału tracę nadzieję na to, że Pauwels nie będzie najlepszym góralem w ekipie CCC.