Transfery drużyn Pro Tour!

Najbardziej znanym serbskim kolarzem w Polsce był chyba Aleksandar Zoric, który w 1948 roku wygrał Wyścig Pokoju z Pragi do Warszawy. W tamtych latach reprezentował oczywiście Jugosławię.

2 polubienia

Roglicz przedłuża umowę z TJV do 2023r

Heh, a dopiero co wczoraj się pojawiły plotki, że patrzą na to jak się dogadać z UAE i wykupić jego kontrakt z Jumbo. :smiley:

To TJV niewątpliwie najsilniejszym zespołem po Ineos, zwłaszcza w kontekście GT. A jeszcze dziś rano pojawiały się plotki o odejściu Rogli do UAE. Ciekawe jak pogodzą role z Dumoulinem. Jeżeli jednak Roglic wygra Vueltę, to moim zdaniem, nawet biorąc pod uwagę narodowość zespołu, będzie głównym rozdającym karty w tym zespole.
Naprawdę potencjał tego zespołu wygląda niemiłosiernie dobrze. Sponsor też chyba pieniędzy nie żałuje, bo zatrzymać wszystkie gwiazdy i gwiazdeczki i dołożyć do tego Toma to nie jest łatwe wyzwanie finansowe. Co więcej, wszystkie największe gwiazdy mają kontrakt do 2021 r. Pozostaje zadbać właśnie o dobrą atmosferę w zespole, chociaż patrząc na brak odejść z zespołu i na postawę i współpracę na TdF wygląda ona w tej chwili wzorowo.

PRawdopodobnie Roglic będzie liderem na Giro, a następnie wspomoże Dumo na Tour de France przeciw Inios. Na Vuelte liderem w zależności od wyniku i sił Dumo lub Kruijswijk

Według mnie to skład na 2020 mają mocniejszy od Ineos. O ile jeszcze właśnie w kontekście GT się można spierać (dużo zależy od tego, czy Froome i Dumoulin będą wstanie wrócić na dobry poziom po problemach zdrowotnych i zmarnowanym sezonie), to Groenewegen i Van Aert przeważają szalę ogólnej siły składu jak dla mnie. :wink: I ja już wcześniej chyba pisałem, że na moje oko to będą mieli na papierze najsilniejszy zespół jaki był w kolarstwie szosowym od kiedy się nim interesuję, czyli 2008/2009.

1 polubienie

A George’owi Bennettowi jeszcze rok temu mogło się wydawać, że przynajmniej jeden GT w sezonie zrobi jako lider ekipy… CCC czeka :smiley:

3 polubienia

Takie pytanie z innej beczki, Poels do Bahrainu potwierdzony czy to była tylko plotka?

1 polubienie

Nie było jeszcze potwierdzenia.

coś mi się wydaje, że problemy zdrowotne Dumoulina to jedna z największym ściem ostatnich lat w kolarstwie zawodowym :wink:

Do UAE ma za to trafić nie kto inny jak Carlos Betancur.

Oldani oficjalnie w Lotto.
Kolejny kolarz Komety (Lopez, Ries), który przechodzi do WT.
Mówi się, że również Gazzoli ma znaleźć angaż w WT na przyszły rok.

Aranburu oficjalnie w Astanie, a spodziewałem się że pomimo tego całego konfliktu Movistaru z tym menadżerem kolarzy młody Bask trafi do ekipy z Navarry.

Unzue ma jeszcze dużo wolnych miejsc w drużynie, a wartościowych kolarzy na rynku coraz mniej

Może zrobi fuzje z CCC

A może nie zrobi

7 polubień

Kto wie …

Modolo jak na razie bez kontraktu na 2020. Miał infekcję grzybiczą w jelitach, która go osłabiała i którą niedawno wyleczył, stąd słabsze wyniki przez ostatnie 2 lata. Ma nadzieję wrócić do formy, ale zespoły póki co nie wykazują nim zainteresowania.

1 polubienie

Eekhoff i Gall w Sunwebie WT, Powless w Education First.

Tak gdzieś czułem w kościach tego Powlessa. Już w 2017 był łączony z ówczesnym Cannondale, ale pewnie przez problemy Vaughtersa ze sponsoringiem trafił wtedy do Jumbo. Gdy ogłoszono przedłużenie kontraktu z Kussem, ale nie było żadnego newsa na temat Powlessa, to zacząłem przypuszczać, że odejdzie.

W sumie szkoda, bo na Vuelcie wreszcie zaczął nawiązywać do oczekiwań wobec niego, a nie wiadomo czy w nowej ekipie wszystko pójdzie jak trzeba.

Co do fuzji Izraela z Katiuszą, 2 sprawy:

  1. Najwidoczniej D.Martin wiedział wcześniej co w trawie piszczy i jednak pozostanie w WT i jeszcze nas czymś może zachwyci :wink:
  2. Już się trochę szczerze mówiąc napaliłem, że Niels Pollitt (i Sam Bennett) trafią do Deceuninck co sprawi, że de facto będą równie mocni co w tym roku (tylko za Richeze trzeba kogoś znaleźć, ale może Bennett weźmie ze sobą przynajmniej Archbolda).

Van Baarle zostaje w Ineos…a już liczyłem na dobrego pomocnika dla GVA i myślałem o nim.