Transfery drużyn Pro Tour!

O, w mordeczkę. Taki wybitnie niezrealizowany talent, choć sukcesów w karierze trochę miał.
Ciekwe, o co to chodzi. Ostatnio odkryte “słoweńskie metody”? Kolaps Katiuszy? (ten sprzed kilku sezonów, kiedy zdelegalizowano modanfil i ekipa “nie nawiązała” do wcześniejszych wyników, choć też sprawa nie jest taka prosta, bo też i nazwisk brakło).
A może jeszcze co innego, a nie zdrożnego?

Też mi właśnie to zamieszanie ze “słoweńskimi metodami” przyszło do głowy. Miał 33 lata, trochę wcześnie na kończenie kariery po w sumie całkiem niezłym sezonie.

tym bardziej, że miał przejść do Bahrajnu.

Też mi się wydaje, że Spilak nie do końca spełniony.
Jako neo-pro był 8 we Flandrii (co prawda na starej, łatwiejszej trasie, gdzie w TOPie bywało więcej przypadkowych kolarzy, ale zawsze), a miesiąc wcześniej fajnie jechał pod Mont Ventoux na Paryż-Nicea. Jako orlik też się świetnie zapowiadał, choć nie pamiętam już jego wyników z tamtego okresu.
Dobrze dla niego, że osiągnął to co osiągnął, na pewno nie był postacią anonimową.

To akurat podobno była plota nie mająca pokrycia w rzeczywistości. Co prawda negocjacje z Bahrainem były, ale we wcześniejszej fazie sezonu i porozumienia nigdy nie osiągnięto.

Obstawiałem jego transfer do CCC a nie Kochetkova ale sie pomyliłem.

Jedna z najdziwniejszych karier w ostatnich latach. W sumie nie kojarze nikogo innego kto w ciągu ośmiu kolejnych sezonów w WT przejechał jeden GT

Jak się okazuje niejaki Stijn Vandenbergh jedzie już 9 sezon w WT bez GT, ale w jego przypadku można to przynajmniej uzasadnić specjalizacją pod wyścigi klasyczne i inną charakterystyką fizyczną.

Norman Vahtra w Israel Cycling Academy.

Pello Bilbao w Bahrain.

Chodzą jakieś plotki na temat przyszłości Szymona Rekity? W tym roku zrobił jedyne zwycięstwo i najlepszy wynik w wyścigu HC spośród kolarzy Leoparda, a wiek wskazuje już na konieczność awansu do wyższej dywizji.

1 polubienie

Rekita prawdopodobnie zostanie w Leopardzie. Ciekawe gdzie Kasperkiewicz w przyszłym sezonie?

Niby Ineos prowadzi w wyścigu o Dennisa.
Tak sobie myślę, że jeśli Australijczyk podpisałby kontrakt na 1 rok, mógłby to być dla niego niezły układ.
W 2020 priorytetem są dla niego IO, nie ma ciśnienia, żeby jechał TdF w takiej ekipie (+ wobec braku klasycznej czasówki), natomiast może jechać Giro z 3 czasówkami i pomagać tam ich liderowi. No i sprzętowo na pewno są do przodu.

Kristoffer Halvorsen przechodzi do EF

Kto dokładnie śledził temat, to już to wie od miesiąca. :wink: (post numer 2912 jakby co)

1 polubienie

A skąd wiadomo, że na Giro będą 3 czasówki?
Sorry za offtop

Z plotek.

  1. Budapeszt
  2. Conegliano - Valdobiaddene
  3. Mediolan
    Z czego z Mediolanu ma jednak nie być i zostaną 2. Zobaczymy we wtorek.

e:
dziś znów mówią o 3 czasówkach

Davide Rebellin w Epower Factory Team! Drugą “gwiazdą” węgierskiego zespołu będzie Darwin Atapuma, a w składzie m.in. jeszcze Federico Zurlo. To właśnie ten węgierski zespół ma dostać dziką kartę na Giro.

1 polubienie

Ciekawe, nie zgłaszali się do uzyskania licencji PCT więc oznaczałoby udział drużyny CT w wielkim tourze:)

My się zachwycamy Valverde a tymczasem jeszcze trochę i będziemy mieli 50 letniego zawodowca

A to nie jest tak, że w wyścigu klasy WT nie może startować CT?

Nie jestem pewien ale chyba właśnie nie stąd tak napisałem właśnie z przekąsem :slight_smile: