Transfery drużyn Pro Tour!

Widać nikt go już nie chciał

Ja nie widzę za bardzo drużyn WT, które mogłyby być zainteresowane niezbyt już perspektywicznym sprinterem. Greipel to w tej chwili mniej więcej 10 sprinter świata, czyli połowa drużyn już ma lepszych, a część jak Astana, Movistar czy Sky po prostu nie są takim zainteresowane. Poza tym jakichś dodatkowych “mocy” w stylu dobra umiejętność pokonywania pagórków też nie ma, no może nie najgorzej jeździ po brukach, ale raczej też nie sprawdzi się jako lider w danej ekipie. Biorąc pod uwagę, że w GT zmiejszyły się składy, zaczyna brakować moim zdaniem miejsca dla sprintera, który już za wiele nie gwarantuje. Jedyne drużyny w jakich ewentualnie widziałbym Greipela to EF i CCC, ale EF ma trochę młodszego Modolo, który ma ważny kontrakt, a CCC być może nie ma zamiaru skupiać się na sprintach.
Co do programu, to jednak bruki i TdF to zawsze były najważniejsze części kalendarza Andre, a co do pociągu, to jest tam np. dość szybki Vachon, może będzie w stanie się poświęcić, ponadto sezon transferowy dopiero się zaczął.

nie jest powiedziany, że każda drużyna musi mieć 1 sprintera, patrz Quick-Step.
np. skoro Kittel jest tak chimeryczny to mógłby się z Greipelem jakoś uzupełniać.
Modolo to już w ogóle nie jest typ na Tour de France.

z CCC na razie wszyscy odchodzą i to chyba duży problem. zaraz Francuzi im łykną miejsce w WT.

To już by był kabaret, jakby CCC spadło do PCT :smile: Chyba Miłek wie, co robi

haha fakt, niezłe jajca by były. tzw. status quo :rofl:

CCC nie spadnie do drugiej dywizji, BMC jest za wysoko w rankingu. Pierwsze do odstrzału jest DDD.

I już sprowadzili Valgrena, który punktów nazbierał sporo. Jakoś mi w ogóle nie pasuje Duńczyk do tej ekipy, ale oby sobie radził przynajmniej tak dobrze jak teraz.

2 polubienia

Na cyclingfever jest dużo plotek odnośnie potencjalnych transferów do CCC.

De Gendt, Pozzato, Sieberg, Gijs van Hoecke.

Do tego Philipsen (jeden z najciekawszych młodych sprinterów/klasykowców) i Schlegel z obecnego CCC.

Mimo wszystko mogą okazać się zdecydowanie najsłabszą ekipą WT, jeśli Greg nie będzie miał bardzo dobrego sezonu.

EDIT: dopiero teraz zauważyłem, że nie chodzi o Thomasa De Gendta, tylko Aime De Gendta ze Sport Vlaanderen - Baloise. Rzeczywiście lista kolarzy łączonych z CCC nie powala.

1 polubienie

Po co im Pozzato… nic już nie osiąga :frowning: a pewnie drogi jak na to co jeździ

A Porte jest już pewny w Treku czy jest jeszcze jakaś szansa że zostanie?

Sezon ogórkowy.

Ha! I tyle było z tych plotek. Soler w Movistarze do 2021. :slight_smile:

Sosa do Treka…

Wadecki potwierdza w wywiadzie z onetem, że Thomas dostał ofertę od CCC i czekają na odpowiedź.

1 polubienie

No jakby tak Thomas w CCC jezdzil to dopiero byla by bomba i moze nie gwizdali by na niego na TDF i my bysmy mieli komu kibicowac :slight_smile:

Ale niestety to malo realne SKY mu zaplaci taka forse ze nie ma szans aby odszedl z tej druzyny.
Kwiatkowskiemu zaplacili 3x niz w QickStepie wiec poszedl za kasa to i Thomasowi jako Brytyjczykowi moga zaplacic i 5 razy to co w CCC

Ale jakto CCC mialo nie szukac lidera na GT a skladaja oferty takim tuzom jak G :)?

Tylko czy Thomas zgodzi się być dalej rezerwowym liderem w SKY?

Ja myślę, że to niekoniecznie musi być sprawa forsy. Jakoś trudno mi sobie po prostu wyobrazić, że CCC uzbiera wystarczająco atrakcyjną paczkę na pomoc Thomasowi w górach. Zbudowanie od zera teamu godnego pomocy obrońcy tytułu TdF wymagałoby wyłożenia sporego budżetu, z którego już pewnie i tak spore pieniądze idą na pensję Van Avermaeta.

rezerwowym za Froome’a czy za Bernala? :wink:

A no tu masz racje to tez wazna kwestia .

W SKY ma ekipe gdzie 6 bedzie go prowadzic pod gore a w CCC ? Podobnie jak w Bora ze Majka lider jedzie sam na 40 km do mety bo co jak co ale gorali w CCC narazie zadnych solidnych nie ma.

Fajna sprawa z tym G i pochwala tu dla CCC ale Thomas raczej nie odejdzie ze SKY .Froome sie powoli konczy i jak tylko G bedzie w formie nikt mu nie bedzie kazal byc pomocnikiem.
A jeszcze jedna rzecz to “magia SKY” gdzie caly sklad zaczyna fruwac po gorach w lipcu i kto wie czy Thomas po odejscu nagle "przestanie umiec jezdzic "

W przyszłym roku jeszcze za Frooma, Bernal dostanie Giro, ale już w 2020 Bernal będzie numerem 1 albo zmieni zespół.