Trek x caliber 8 2021

Cześć ,
Zastanawiam się nad zakupem treka x calibera 8 2021. Była jazda próbna i chyba mi pasuje. Uważacie ,że jest to rozsądny wybór na miasto i wycieczki po lesie w cenie 5400 zł?
Jestem zakochany w treku i chciałbym go wybrać
Pozdrawiam serdecznie

Jeśli jesteś zakochany w Treku, to ciężko coś innego zaproponować. X Caliber to solidny hardtail 29", ani rewelacyjny ani zły. Dobry środek. I niezłe komponenty, w sensie nie zaskakujące pozytywnie albo negatywnie w tej grupie cenowej. Oczywiście tutaj masz SRAM, niektórzy wolą Shimano. Każdemu według upodobań, nie mam problemu ani z jednymi, ani z drugimi.

Jak dla mnie był trochę nadsterowny, miałem problem z celowaniem na bardziej technicznych ścieżkach. Ale to też i kwestia doboru komponentów, bo ja bym nieco zmienił w nim kierownicę, mostek, etc. – bardziej pod siebie. Ale jeśli miałeś przymiarkę i Tobie pasuje, to widocznie jesteś bliżej średniej, dla której rower był ustawiany…

Doinwestuj ewentualnie w sztycę dropper, bo o ile pamiętam Trek jej nie miał w zestawie. Poza tym inni producenci będą porównywalni w tej grupie cenowej. Różnić może się co najwyżej w niewielkim stopniu geometria oraz dobór bazowych ustawień. No i oczywiście estetyka…

1 polubienie

Przecież już wybrałeś. Po co pytasz? :grin: Konkretna opinia w poście wyżej.

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.forumrowerowe.org/topic/236108-4000-z%C5%82-mtb-trek-x-caliber-8-2019-czy-mo%C5%BCe-inny/&ved=2ahUKEwjas5bSs8LwAhWJtYsKHfGMDYoQFjAFegQIDxAC&usg=AOvVaw284wOfRjHokoH5ux92lCQo

To wszystko jest kwestią ceny. Oczekiwanie super komponentów i świetnej ramy w tej półce cenowej to mrzonka. Pewnie można znaleźć rower o lepszym stosunku cena-jakość, ale różnic dramatycznych nie będzie – bo wszyscy mniej więcej oferują zbliżone zestawy.

Jeśli @Mako1129 kocha Treka, to innej opcji w tej cenie nie ma. I tyle :slight_smile:

Wiem, że to starsze posty. Nie wiem czy to ty dalej sie decydujesz😁. Jest dużo w necie o tym rowerze. Co można doradzić na odległość? Najsensowniejsza opinia to przedmówcy z tych co widziałem. Trek drogi ale z tego co wiem fajnie gwarancje ogarnia.

No to chyba wybrane. Bardzo dziękuje za treściwą opinie :slight_smile: Jestem miło zaskoczony tym forum

1 polubienie

Tak. W pewnym przedziale cenowym robi się podobnie. Myślę, że już kolega wybrał tylko się utwierdza w wyborze.

Tak to wygląda, a powyżej @Mako1129 potwierdza.

W tych widełkach cenowych, moim zdaniem, żaden rower nie jest idealny i każdy można poprawić. Ale wtedy najczęściej zmieni się cena, bo drobne upgrade’y tu czy tam zaczną się szybko kumulować.

Jak pisałem – sam bym osobiście parę rzeczy podmienił na wejściu, ale to też kwestia preferencji i stylu jazdy…

Czy zaczną się szybko upgrady kumulowac? Zobaczymy. Ja też bardziej mam rowery na wyrost niż mi potrzebne. Od stylu jazdy kolegi bedzie to zależeć. Nie strasz forumowicza.:grin:N

Pamiętaj, że warto rowera w tych pienadzach przymierzyc. Moj gt karakoram nie.odpowiada mi do konca bo ma bardzo dluga rure miedzy siodelkiem a kierownica. Kazdy producent nieco inaczej kombinuje.

Nie znam tak dobrze nazewnictwa srama jak Shimano, ale napęd 1x12 brzmi już jak dość wysoka półka osprzętu

Chyba tylko campagnollo ma obecnie 13 biegowa kasetę?

Tak. To już zaczyna być standardem w mtb. Brak przedniej przerzutki. W tej cenie co kolega pokazal nie zlozysz roweru dzisiaj. Drogi jest osprzet 1x 12. Rotor cos kombinuje tez z 13 biegami i ktos tam juz 14 wymyslil. Potem wszystko sie odwroci i znowu beda trzy z przodu a 1 tylu. Od niedawna na szosie jezdze. Kolega mi powtarzał. Do szosy trzeba dorosnąć :grin::joy:

Rotor tez . Oni ida droga 1x13

1 polubienie

Nie straszę, po prostu znam to z autopsji. Nowa kierownica ileś tam złotych – jeśli sprzedasz starą, to część odzyskasz, ale nie całość. Nowy mostek. Nowa sztyca. Nowy łańcuch. Inna kaseta. Etc.

Rower to studnia bez dna :smiley:

2 polubienia

8 postów zostało podzielonych na nowy temat: Składanie i rowerowanie

Każdy to przerabiał😂

Jeszcze raz ja. Kupiłem tego x calibera i powiem wam ,że fabrycznie zepsuty amortyzator powietrzny. Panowie już wymieniają. Zdarzyło wam się cod takiego kiedyś? Normalnie powietrze ucieka do zera i amortyzator „dobija” i zostaje w pozycji dolnej. Trochę lipa ,pierwszy powietrzny i taki smuteczek.

Zawsze przykra sprawa jak sie COS kupuje i okazuje sie , ze za chwile trzeba oddac do naprawy.
Ile bedziesz czekal ?

Sklep stanął chyba na wysokości zadania i jutro będzie do odbioru. Oby tak się stało :smiley: Miały być piękne jazdy nocą po lesie od dzisiaj a tu dupcia :stuck_out_tongue: Ale cóż ,każdemu się zdarza.