Vuelta a Espana 2020

Ja widzę 4 sprinterskie + 10 etap gdzie ta końcówka się wznosi i w sumie nie wiem dla kogo ten etap. Z kolei na Giro są 3 całkiem płaskie i 3 takie z różnymi hopkami i jeden z dużą góra w połowie, gdzie Sunweb dla Matthewsa może narzucić tempo i sprinterów pourywać. Więc nie koniecznie ta Vuelta taka zła dla Ackermanna.

odsyłam do Vuelty 2008.

Przyjrzałem się tej czasówce do Mirador de Ézaro i wiekszośc trasy to droga wijąca się wzdłuż oceanu (praktycznie nad samym brzegiem), coś jak w MSR, tylko na wybrzeżu Galicji wiatry o wiele silniejsze. Biorąc pod uwagę że to początek listopada to może wcale nie być tak łatwo na tej płaskiej części czasówki.

Beznadziejny pomysł na czasówkę :stuck_out_tongue:
Przebija tę dzisiejszą.

Pytanie kto z GC contenders jedzie Vueltę. Froome. Buchmann mi się gdzieś rzucił w oczy. De la Parte nie liczę :rofl:

Dumoulin na pewno też jedzie.

Dumoulin, Pinot, Carapaz, Buchmann tylu na razie + nie wiadomo co z Bernalem i prawdopodobnie kilku z Touru też pojedzie (Mas, Valverde, Lopez)

1 polubienie

Vuelta tak naprawdę za niecały miesiąc. Niby ma być dla Frooma ale czy zdoła się odbudować literalnie z niczego do walczenia w GC?
Nie sądzę.

I teraz ciekawi mnie, po przedwczesnym zakończeniu TdF, wyślą Bernala?

Bardziej spodziewam się Carapaza.

Carapaz + Bernal ? Co Wy na to?

Ineos być może rozliczy sobie sezon dzięki Giro, ale Giro kończy się już w trakcie Vuelty więc nie ma gdybania. Trzeba robić “opcje” :slight_smile:

Nie wierzę w Thomasa za grosz :wink:

Carapaz potwierdza że jedzie Vuelte i podzieli liderowanie z Froome. Nic o Bernalu, także wątpliwe by miał jechać.

1 polubienie

Ok czyli można powiedzieć, że Bernal zakończył już swój sezon praktycznie.

1 polubienie

Jak Bernal gdzieś pojedzie to jako pomocnik dla Thomasa na Giro.

Co do obsady Vuelty to na tą chwilę to wygląda tak:

Pewniaki: Valverde, Mas, Carapaz, Froome, Kuss
Raczej pojadą: Dumoulin, Pinot, Buchmann, Landa, Martin, Roglic
Nie pojadą: Pogacar, Lopez
Nie wiadomo: Uran, Yates, Porte, Quintana, Chaves

Jednak Roglic podobno jedzie Vuelte (według hiszpańskiej gazety AS)

Ciekawe czy w ramach “odpracowania” i pomocy tym razem Tomowi czy jednak nadal na niego postawią aby ewentualnie coś sobie wygrał na pocieszenie :stuck_out_tongue:

2 polubienia

Coś czuję że Roglic oklapnie w 3 tygodniu i wypadnie z 10 :yum:

Na razie nic nigdzie nie ma o roli Roglica w ekipie na Vuelte tylko jakieś spekulacje (oficjalnego info jeszcze nie ma), ale mnie się wydaję że rola jego będzie tak jak Dumoulina przed startem w TdF czyli być może jako drugi lider. Trzeba pamiętać że Roglic jedzie jeszcze MŚ, Strzałę Walońską i LBL, to trochę ciężki zestaw.

Start Roglica może bardzo zmienić dynamikę wyścigu.
To bardzo zła wiadomość dla Dumoulina ponieważ jeśli nie przystąpi do wyścigu w najwyższej formie to po tygodniu będzie tracił do Roglica minutę. Trasa dużo bardziej faworyzuje Słoweńca nawet jeśli nie będzie on tak mocny jak rok temu. W dodatku Kuss będzie kontrolował etapy górskie co będzie idealne dla obrońcy tytułu.

Jeśli Dumoulin nie będzie w najwyższej formie, to czy będzie Roglic czy nie, to nie będzie miał szans na wygranie Vuelty, a to chyba go tyko interesuję.