Yorkshire 2019 UCI Road World Championships (22-29.09)

Dla mnie były i polskie emocje we Florencji 2013, z Huzarem, który poddał się ostatni.

1 polubienie

To prawda legendarny Ścipiar wtedy wspaniale walczył ostatkiem sił bohatersko trzymając się przed peletonem

Kwiato dosc aktywnie. Nawet troche pogonil za Nibalim. Jak dojedzie w pierwszej grupie to odzyskam wiare :slight_smile:

Ja to mam takie tyci tyci marzenie, które pewnie jest prawdopodobne w 0,1% ale, że Kwiato w 2 i 3 tygodniu TdF jak i odpuszczenie TdP i potem turystyczna jazda w Niemczech to był ukryty plan żeby się nie ujechać w szczycie sezonu i jak najlepiej przygotować i powalczyć na MŚ :slight_smile:

1 polubienie

Ciężko powiedzieć bo nie wiemy czy to nie element przygotowań na zasadzie wszystko na MŚ ale jeśli wyniki w Kanadzie faktycznie odzwierciedlają formę Kwiatka to po 1 wyjaśnia dlaczego jeszcze nie znamy oficjalnie składu, po 2 to co się wydawało nieprawdopodobne może się spełnić i Kwiatka nie będzie w kadrze.

W Quebecu wyglądało to nawet nie najgorzej. Długo jechał z przodu, skakał, spawał i był dość aktywny. Odpadł na przedostatnim kółku. Były przebłyski. Ale dziś to nawet nie wiem, bo się na transmisję nie załapał :wink: Chyba forma jednak nie wróciła i jak ma jechać aby odpaść na 100 km przed metą, to raczej nie ma sensu. Jeszcze gdyby miał komuś pomagać to ok. Tylko komu?

Czemu UCI się tak uwzielo i nie moze zrobić w końcu normalnej druzynowki?

Affini i Ganna to dobre opcje na czasówkę.

Ciekawe co z Nibalim.
Dla mnie jest to kolarz, który jest dobry na każdą trasę i do każdej reprezentacji, ale jeśli jego rywalem do miejsca w składzie ma być Cimolai czy Cataldo to może lepiej od razu odpuścić?
Trasę mamy łatwiejszą niż w Bergen, gdzie Nibelego nie było i pamiętamy jak to zaprocentowało we włoskich wyścigach.
Z drugiej strony, MŚ to MŚ. Gdyby to miało zależeć od samego Nibalego - niełatwy dylemat.

To chyba zależy i od selekcjonera i od samego Nibalego. W Kanadzie on było ok, ale nie super. Mówią, że dziś decydują, czy startuje. A propos, wczoraj Cassani dał wstępną listę szesnastu kolarzy na wyścig ze startu wspólnego. Żadnych niespodzianek, brakowało Vivianego. W sobotę po Memorialu Pantani będzie ostateczna lista ośmiu plus dwóch rezerwowych.

1 polubienie

A dlaczego Hanna nie startuje w drużynie

Skład Kolumbii na wyścig ze startu wspólnego:
Egan Bernal, Fernando Gaviria, Nairo Quintana, Esteban Chaves, Sebastián Molano, Sebastián Henao, Dani Martínez, Alvaro Hodeg.

W mojej opinii, trochę nietrafiony. Co prawda słaba forma Gavirii i urazy Urana mocno komplikują im sytuację, ale nie do końca widzę co na takiej trasie mieliby zdziałać Hodeg czy Quintana.
Brakuje mi doświadczenia niedoszłego mistrza olimpijskiego Sergio Henao, który nawet w słabej formie mógłby się przydać w takim zestawieniu i przede wszystkim Carlosa Betancura, który jest byłby chyba najlepszą opcją na taką trasę i nie jest też w jakiejś tragicznej formie.
Także szkoda.
Kwestie charakterologiczne pewnie wzięły górę.

Higuita z kolei wystaruje w wyścigu U23.

Spośród swojego gwiazdozbioru wybrali też Belgowie:
GvA, Gilbert, Evenepoel, Lampaert, de Clercq, Naesen, Teuns i Wellens.

Na liście rezerwowej:
Stuyven, Vanmarcke, de Plus i de Vreese.

Nie ma Benoota.

Skład rzeczywiście fantastyczny, ale pytanie co pokażą jako zespół. Nie wiem czy Teuns to odpowiedni wybór na tak - mimo wszystko - prostą rundę, ale podmiana go na Stuyvena czy Benoota dużej różnicy by nie zrobiła.
Vanmarcke też byłby dobry na taką trasę, ale wydaje mi się, że mogą się obawiać jego “pecha”.

To ja uzupełnię o skład Niemców

Start wspólny - Ackermann, Arndt, Burghardt, Degenkolb, Geschke, Koch, Politt, Sütterlin
ITT - T.Martin, Politt

Chyba póki co tyle wiadomo jeśli chodzi o składy.

ps. oni widzieli profil trasy ? :grin:

A u nas cisza nie wiedzą czy Paterski czy Podlaski liderem :stuck_out_tongue:

No wlasnie a sklad Polakow kiedy ? Majka nic nie wspominal czy wogole chce jechac na MS a bez niego i Kwiatkowskiego o innego sensownego lidera z szansani chocby na top 20 bedzie ciezko.

Moze Paterski ostatnio wydaje sie byc w dobrej dyspozycji tylko on chyba tez juz z Wadeckim ma nie po drodze

No wiesz? Trochę powieje i Nairo pokaże pazurki :smiley:
A ze spraw poważniejszych - Bananito chyba rzeczywiście jako jedyny cokolwiek w kwestii klasykowej w tym momencie prezentuje z tych Kolumbijczyków.
Ale - Gaviria może coś po tej Vuelcie oddechnie i wróci to formy? Choć to raczej nie dla niego trasa. W zaistniałej sytuacji pozostaje zapytać, jakim to klasykowcem jest Bernal?

Pisałem że Majka jedzie na MŚ, czytajcie więcej :wink: .

Sezon jest długi, a pan – choć bez wygranych – ciągle w czołówce.

Słyszę i czytam dużo komentarzy. Nie wyszedł mi tu jeden dzień i nagle pojawiło się mnóstwo krytyki. Wiem, jakie to obciążające dla głowy, ale na szczęście jestem już na tyle doświadczonym kolarzem, że nie zwracam uwagi na tego typu słowa. To potrafi się błyskawicznie odwrócić, więc nie wchodzę za często do internetu. Nie chcę tego czytać.

Wszyscy tak mówią, a stawiam, że na sto procent buszuje pan po internecie. Obejrzeć zdjęcie, coś przeczytać…

No dobra, zdjęcia obejrzę. Chodzi mi o to, że nie zaglądam do komentarzy, bo to czasem potrafi dobijać człowieka. A uważam, że trwa bardzo dobry dla mnie sezon. Chciałbym skończyć Vueltę w pierwszej piątce, a może i wyżej? Później chwila odpoczynku i mistrzostwa świata. Dopiero co dzwonił do mnie selekcjoner Piotr Wadecki i śmiał się, że tak szybko odbieram telefon.

Jest pan gotowy na pozycję lidera kadry?

Powiedziałem, że nie chcę być liderem.

Zaraz się okaże, że nikt nie chce.

Trasa nie jest dla mnie dobra.

Dokładnie i wiemy też z tego wywiadu, że Bodnar i Poljański są w kadrze na 100%

Nie chce byc liderem to nie rozumiem to co to ma znaczyc to po co ma jechac jako pomocnik ?

Druga sprawa to w te wywiady Majki czy jego wyppwiedzi z fb to nie ma co wierzyc bo nie raz juz mowil jedno a bylo drugie

Ale dopytywał się Wadeckiego czy jedzie Poljan oraz Bodi i skoro usłyszał twierdzącą odpowiedź, to powiedział, że pojedzie.

Problemem naszej kadry jest to, że w takiej sytuacji nawet nie ma komu pomagać :frowning:

Jutro związek ma podać skład