Yorkshire 2019 UCI Road World Championships (22-29.09)

No nie do końca, zamiennie można trzymać kciuki za reprezentantów jeżdżących dla CCC, GvA czy Trentin w tęczowej koszulce w CCC to byłoby coś fajnego :slight_smile:

Zobaczywszy rezygnację Michała, postanowił to samo uczynić Vincenzo Nibali. Szkoda, liczyłem na emocjonującą walkę z Majką o premię górską.

2 polubienia

Ze startu w mistrzostwach prawdopodobnie zrezygnuje także Geraint Thomas, w jego przypadku z ITT oczywiście. Byłby trzecim kolarzem Ineosu (po Kwiatku i Bernalu) który dobrowolnie zrezygnuje.

1 polubienie

Niby czym się w tym sezonie Geraint tak przemęczył? A Bernal? Też przecież nie jest specjalnie wyeksploatowanym kolarzem.
To, wsparte wspaniałymi wynikami Ineosu po Tourze, karze snuć teorie, iż udoskonalono być może metodę na wykrywanie “marginal gains”… No bo o co chodzi, gdy najlepsza ekipa na świecie zaczyna mieć porównywalne wyniki z CCC…

5 polubień

Przy takim składzie Polaków, lepiej pooglądać w sobotę wyścig kobiet, skład:
Małgorzata Jasińska , Marta Lach , Aurela Nerlo, Katarzyna Niewiadoma Anna Plichta, Agnieszka Skalniak, Katarzyna Wilkos
Tu szansę na pewno są na medal, dziewczyny muszą pilnować Holenderek, bo zapewne na rundach będą próbowały ataku, aby zgarnąć min. 2 medale.
A w niedzielę ściskać kciuki za Grega.

1 polubienie

Na razie jest on we Włoszech, wczoraj podjechał Oropę, i ma pełny kalendarz startów: Giro di Toscana, Coppa Sabatini, Memorial Pantani w tym tygodniu, a po MŚ będzie Emilia, Beghelli, Tre Valli Varesine, Milano - Torino i Lombardia.

Teraz to już jest potwierdzone, że rezygnuje.

Troszkę nie rozumiem, czemu Sajnok nie jedzie elity, a U23. Wydaje mi się, że występ w seniorach mógłby zaowocować bardziej w przyszłości.

Kiedyś napisałem tutaj że Bodnar nie ma nadmiernych ambicji, za co zostałem co nieco skrytykowany. Ale czy nie mógłby spróbować tutaj? Skoro Bora go tak odstawiła to może podszedłby do tego ambicjonalnie i spróbował coś pokazać nie będąc zmęczony sezonem. Czy też faktycznie jest na to za słaby?

Faktycznie, dziewczyny wydają się być ciekawsze. No i taktyka prosta: rozdzielić role do pilnowania Holenderek.

Mnie najbardziej będzie ciekawiła czasówka.
Bodnar - tym razem nie ma w nogach Vuelty.
Gradek - wicemistrz Polski - bardzo mnie ciekawi, jak to sie przekłada na konkurencję światową - w sensie 4 dziesiątka, czy moze przy dobrych wiatrach koniec drugiej?
a poza tym:
Bevin - ładnie pojechał czasówkę na VaE - czy pojedzie na MŚ i czy może po medal?

Czy to dobrze czy źle?

Najgorsze dla mnie jest to, że chyba nie będę mógł obejrzeć któregoś z tych wyścigów live, bo wyjazdy mam.
A jak wrócę to muszę uważać na spoilery, na Playerze czasami obok wideo z wyścigu jest taki chamski spoiler, w postaci minutowego podsumowania.

Czasówki są w tygodniu, może uda się ostatnich 10. zawodników obejrzeć.

Raczej dobrze, bo Bodnar ma jechać jeszcze wyścig na Słowacji, który kończy się 4 dni przed czasówką, a to już nie wiem czy to jest najlepszy pomysł.

Tak z ciekawości, z ostatnich 10 lat, 7 mistrzów świata w jeździe na czas jechało Vueltę (niekoniecznie dokończyło), a trzech nie.

1 polubienie

Nie znam kariery Cancellary, ale z kończeniem GT było mu naprawdę nie po drodze.

Sprawdziłem, że 10 ostatnich mistrzów świata w wyścigu wspólnym, 5-krotnie jechało Vuelte, a 5. nie jechało. Czyli to może nie mieć żadnego znaczenia, bo istotny jest cały sezon do Vuelty.

Najlepszy wynik Bodnara na MŚ: 4 miejsce w Katarze - zaliczył, jak nie jechał VaE.
Wcześniej w Richmond ( po VaE) był 8.
Później był upadek w Bergen (i końcówka pod górę) i Innsbruck z 5kilometrowym całkiem stromym podjazdem.

Pisałem na przerwie w pracy i zdawało mi się, że jest dobrze :smiley: . Jakbym się pomylił przy Bodnarze, to ktoś by jeszcze zapytał czy aby brat nie wznowił kariery :laughing: .

Edit: Piszecie że ciekawszy z polskiego punktu widzenia będzie kobiecy wyścig, a chcący go obejrzeć w szerszym wymiarze, trzeba będzie chyba zaglądnąć do internetu, bo Eurosport na swoim głównym kanale w rozpisce na ten dzień ma MŚ w lekkoatletyce, a drugi kanał pokazuje snooker i wyścigi samochodowe. Czyli na żywo nie poleci ani minuta z kolarstwa. Natomiast TVP Sport będzie miał przerywaną transmisję i poleci ona w godzinach 12:35 - 13:00, 13:55 - 15:15 i 16:20 - 16:45.

Nie no, Bernal sporo jeździł na wynik w tym sezonie, a jest jeszcze przecież bardzo młody.
Mogli go wystawić do Orlików :wink:
Inna sprawa, że prawdziwy powód jego wycofania jest dokładnie taki sam jak Nibalego, czyli jak najlepsze przygotowanie do Il Lombardia.
Już się cieszę na ich pojedynek.

Thomas chyba po prostu tak funkcjonuje, że wszystko co po TdF/IO w danym sezonie to już nie dla niego.
Miałem nadzieję, że powalczy o 2 medale, ale jeśli nie to - jak na niego - i tak spoko by było, gdyby przyłożył się do startu w ITT.

Co do ITT,
mam wrażenie, że w tym roku kompletnie nic nie wiemy odnośnie szans poszczególnych kolarzy i jak to się ma do tych teoretycznie półkę niżej, czyli np. Ganna czy Bevin.
Roglić zmęczony po Vuelcie, Thomas 2 miesiące po swoim normalnym sezonie, Dennis nie jeździł i nie wiadomo jaki będzie miał rower do dyspozycji, van Aert nie startuje, Campenaerts niby się spina na imprezy mistrzowskie, ale od rekordu godzinnego niczego wielkiego nie zaprezentował… Szczerze mówiąc nie zdziwię się jakoś wielce jak Bodnar zostanie mistrzem świata :wink:

Między Vainsteinsem (2000) a R.Costą (2013) wszyscy jechali Vueltę :wink:

Duńska ekipa mocna. Ciekaw jestem holenderskiej.
Niedawno w innym temacie byli wymieniani reprezentanci Belgii - ilu to świetnych zawodników - i pytanie czy jakiś kraj miał kiedy równie mocną paczkę.
Zastanawiam się czy sąsiedzi z Holandii nie mogliby konkurować.
Wśród najszybszych sprinterów trzeba wymieniać Holendrów: Groenewegen, Teunissen, Jakobsen, Cees Bol, a jeszcze Danny van Poppel 3 lata temu się na bardzo dobrego sprintera zapowiadał.
Są Grandtourowcy: Dumoulin, Kruijswijk, Mollema, Keldermann i świetni pomocnicy (mogący też liderować) jak Poels czy Oomen.
Z klasykowców Terpstra ma słabszy sezon, van Baarle udaje górala, ale Van der Poel swoje robi!
Paczka mocna i zdecydowanie bardziej różnorodna niż mają Belgowie

Ile jest przewyzszenia na dystansie Elity?