MŚ Ponferrada 2014

szkoda, że tego nie komentował super duet J&W

pomyślałem o tym samym, na pewno to będzie największa luka w ich cv. podczas vuelty zresztą wyrazili na antenie swoje niezadowolenie tym, że mistrzostwa nie są w eurosporcie, jakby czuli to w kościach :slight_smile:

no właśnie, ja wciąż nie mogę temu nadziwić, znakomita sprawa. i te uściski na mecie, coś nie z tej ziemi, coś zupełnie obcego w moim pojmowaniu polskiego kolarstwa.

jak ktoś będzie miał urywki z Polsatu to chętnie obejrzę (wyścig oglądałem na RAI, gdzie byli trochę przygnębieni od momentu, w którym na lidera ekipy został mianowany Colbrelli)

a co polsatu to cóż, może zatem niech pokazują jak najwięcej zmagań Polaków :slight_smile:

Ale ta babka i facet ze streamu UCI byli ok. Nawet ciągle wymieniali Kwiatka w gronie faworytów.

A Cancellara znów bez tęczy w starcie wspólnym :cry:

Brawoo. Gardło zdarte. Zrobił to tak jak myślałem, że zrobi…i postawiłem na niego zakład :):):):). Brawooo

Dzięki Michał. Jesteś wielki! Wypiję Twoje zdrowie!

efortuna.pl/pl/strona_glown … &kind=MAIN

Jestem pełen podziwu.
Nie tylko że Kwiatek został mistrzem ale że zrobił to po mistrzowsku :smiley:
Wszyscy wiedzieli że kluczowe było znaleźć się na szczycie pierwszym. Myślę że wielu chciało zaatakować w stylu Kwiatka ale czekali na początek podjazdu czy też dojście ucieczki. Natomiast Kwiatek nie czekał, wszystkich uprzedził. Zanim reszta doszła do siebie było po ptakach :slight_smile:

Nie wiem, czym się bardziej zachwycać. Stylem godnego największych mistrzów czy wkładem drużyny, która w pełni poświęciła się Kwiatkowi i od początku do końca wierzyła w sukces.

Piękna sprawa.

Największy sukces w historii polskiego kolarstwa, nie mam wątpliwości.

Co ten Michał… Historia polskiego kolarstwa rodzi się na naszych oczach.
Każdy z naszych reprezentantów miał swój wkład w ten złoty medal. Świetna praca, Paterski genialny. Teraz możemy to powiedzieć - mamy MISTRZA ŚWIATA!
PS. Fatum tęczowej koszulki? No cóż, ktoś musi w końcu pokazać, że to nieprawda. :wink:

Dla mnie odkryciem wyścigu ten Michael Valgren Andersen. Nie kojarzyłem go wcześniej, teraz już będę.

Przydałby się ktoś, kto w końcówce uspokoiłby widzów czymś w stylu “a teraz spokojnie, tu pada śnieg, tu słonko świeci”, bo groziło wieloma zawałami. Ale i na komentarz w Polsacie nie można narzekać. Zwłaszcza na Baranowskiego.

A dla mnie triplet z Polsatu zrobił to nie gorzej niż J&W.

Ostatnie 10 km z polsatu:
http://www.youtube.com/watch?v=MIIVQs8OcV0

Dla tych którzy chcą jeszcze raz to zobaczyć :smiley:
Ostatnie km
Niesamowity sukces Michała, to co robili dziś Gołaś i Paterski to była na prawdę świetna robota, wielkie brawa dla nich. Paterski gdyby nie musiał dziś Michałowi pomagać to by chyba na top10 pojechał :smiley:

przy bardzo sprzyjających okolicznościach może jeszcze powalczyć za rok, ale dla Valverde to już chyba naprawdę pożegnanie.
No cóż, Zabel czy Jalabert też nie byli mistrzami świata, o S.Kellym nie wspominając.

Brawo dla Michała. Nasi w ogóle bardzo dobra jazda, mimo jojczenia na forum wyszło, że była to dobra taktyka. A już Paterski to dla mnie rewelacja tego wyścigu, tak na dwa miesiące powinien mu Michał koszulkę oddać :mrgreen: . No i po takim wyścigu powinien wrócić do WT. Choć z drugiej stron ten sezon jest jego najlepszym - zrobił postęp u cycków, to może jednak lepiej zostać w CCC?

No tak na spokojnie to rzeczywiście wielkiie ukłony dla Paterskiego i Gołego, bo walnie się do tego przyczynili. A Pater jeszcze wysoko skończył, zasłużył sobie na powrót do Pro Touru.
Co do Polsatu, to było ok, choć jak dla mnie to panowie za szybko odlecieli mówiąc już o pewnej “tęczy” przy 7-8 sekundach przewagi, ja tam nawet na ostatnich metrach “przeklinałem” w myślach Michała że wyczynia jakies cuda z koszulką zamiast skupić się na dojeździe do mety, dodatkow ten finisz na MŚ był pokazywany z takiej perspektywy, że wyglądało to jakby Michał wjechał na metę pół roweru przed Gerransem :wink:

Wrzuciłem ostatnie kilometry jakby co: youtube.com/watch?v=_pmHu4P … e=youtu.be

Miałem nie nagrywać (bo wtedy sam oglądam w niższej jakości - ogólnie 10 lat temu kupowałem wypasiony sprzęt z kartą telewizyjną, ale w obecnych czasach to już rupieć :mrgreen: ), ale tak Goły przesunął Kwiatka na czoło to wiedziałem że na 2 km przed metą Kwiatek na pewno będzie pierwszy, co do finiszu to jednak nie byłem pewny ale wielkie emocje były gwarantowane. :wink:

P.S. Widzę, że już ktoś wrzucił. Polsat chyba nie ściga tak szybko jak ASO i TVN więc jakość może słaba, ale przynajmniej płynnie chodzi i bez reklam :mrgreen:

Wow mega szacun dla trio z Polsatu, zrobili to o wiele lepiej niż duet J&W