Nowa Szosa

Mnie się starsza wersja bardziej podobała, była na swój sposób oryginalna. No i można było komentować, a tu póki co nie widzę takiej możliwości.

Chciałoby się rzec “nowa, stara szosa”. Przyjemny powiew świeżości będący jednocześnie powrotem do korzeni (vide linki wrzucone przez KubęWintera - aż się łezka w oku zakręciła! :wink: i swoją drogą sam też jeszcze kiedyś miałem gdzieś linka do “starego” forum przykrytego “czarnym kurzem”, ale… no właśnie - kiedyś… miałem…). Podoba się, choć wymaga odrobiny przetarcia i przyzwyczajenia się. Więcej zdjęć, grafik, ogólnie bardziej kolorowo, choć jednak z umiarem - i całe szczęście.
Żeby nie powtarzać tego co już zostało napisane to mam w zasadzie jedną uwagę/komentarz, w nawiązaniu do sugestii sebkiii i odpowiedzi Baldwina nt. felietonów. Nie wiem czy podzielicie moje zdanie, ale dla mnie rowery.org to portal, którego największą siłę stanowią “zwykli” użytkownicy, czyli nasze dyskusje, opinie, komentarze, a także teksty Redaktorów wyrastających z naszego “plemienia”. I byłbym niezmiernie szczęśliwy gdyby tak pozostało. Tzn. wolę czytać dyskusje “zwykłych” użytkowników/forumowiczów i widzieć jak z szeregu zróżnicowanych przemyśleń stopniowo klarują się ciekawe i czasem zaskakujące “zbiorowe opinie” niż być świadkiem wielkiego oczekiwania na “słowo Natchnionych” (czyli m.in. Panów wymienionych przez sebkę, przy całym szacunku do nich), po którym pojawiałyby się odpowiedzi “naznaczone” piętnem ww. felietonów/felietonistów (tj. albo głosy “z prądem” albo zupełnie “pod prąd”, innymi słowy: o zgodnych lub przeciwnych zwrotach, ale jednak w tym samym kierunku). Po prostu wg mnie bardziej wartościowe są dyskusje między forumowiczami niż dyskusje forumowiczów z zasłużonymi felietonistami (co staje się szczególnie jałowe kiedy felietoniści nie biorą udziału w powstałej dyskusji).
Oczywiście od czasu do czasu jakiś felieton wywołanych przez sebkę Panów: Marszałka, Jarońskiego czy Wyrzykowskiego to nic złego, byle nie przekroczyć pewnej wąskiej granicy, kiedy owe felietony staną się “integralne i charakterystyczne” dla rowery.org.
Mam nadzieję, że pomimo później pory udało mi się możliwie jasno przekazać sedno sprawy :wink:

zgadza się

Tompoz

Elegancka ta zmiana, naprawdę. Nowa szata graficzna rzeczywiście ładniutka, nie można mieć zastrzeżeń. Miło się na to wszystko patrzy i co nie zdarza sie często w unowocześnianych portalach ostatnimi czasy, tutaj jest wszystko przejrzyste.

Wiadomo, do starego wyglądu czytelnicy mają sentyment i byli przyzwyczajeni, ale nikomu jeszcze powiew świeżości nie zaszkodził. Świat idzie do przodu, to i nasz portal też :slight_smile:

A propos forum. Czy planujecie też jakoś zmienić wygląd forum, czy pozostanie taki jak dotychczas? Z czystej ciekawości pytam.

Wiecie co jedna mnie rzecz ciekawi od kiedy na się tu pojawiłem czy ktoś może to sprawdzić . Inna rzecz zaużmy że aktywny dostep do internetu mam od 2002 roku. ale z początków mi się mojej internetowej przxygody sportowej kojarzy www.kolarstwo.net a nie kojarzę Szosy od początku .

Tompoz

Na forum jako Tompoz dołączyłeś: Pon 12 Maj, 2008 12:05. Od kiedy czytasz Szosę - trudno sprawdzić :wink:

ciekawe dlaczego 5 lat mi zajęło trafienie na tą stronę ? chyba wtedy bardziej miałem focus na medotyke treningu niż na kibocowska zajawkę i bardziej mnie wciągała www.bieganie.pl gdzie swego czasu było dużo merytoryki o fizjologii

Tompoz

Forum zostanie przeniesione na inny silnik. Jest to po części związane z migracją portalu, a po części chęć unowocześnienia samego forum. Jak przeniosę forum to ustawię też możliwość komentowania artykułów. I dodam parę innych, nowych funkcjonalności.

Dajcie mi jednak na to wszystko chwilę czasu - mówimy o kilku gigabajtach danych w bazie, kilkunastu tysiącach tematów, itd. To wszystko musi chwilę potrwać, taki jest po prostu stan rzeczy.

Wygląd jak wygląd - rzecz gustu. Na pewno stary design był wyjątkowy, bo portal dałoby się przyjemnie czytać i na Lynxie :wink: Wygodna była też dobra integracja z forum, ma nadzieję, że to się nie zmieni, bo teraz forum sprawa wrażenie oderwanego (link w nowym oknie, brak “skrótowych” linków na głównej). Wiem, że to ficzersy phpBB, ale może tu też tak się da?

Czy przewidziana jest jakaś większa integracja “społecznościowa”? Konta fejsowe, udostępnianie itepe?

Zawsze byliśmy otwarci na współpracę z naszymi użytkownikami i liczyliśmy na ich wkład w forum. Wszyscy Redaktorzy wywodzą się przecież z użytkowników portalu i forum :wink: Wraz z nową Szosą chcielibyśmy położyć na to jeszcze większy nacisk. Jeżeli ktoś z Was chciałby coś napisać, nie ważne czy jednorazowo, czy mniej lub bardziej regularnie, to zapraszamy go do współpracy! Wraz z Czytelnią powstało nowe miejsce, w którym możecie przekazać swoje przemyślenia i pomysły dotyczące kolarstwa.

to znaczy?

Generalnie jestem na “tak” za takimi zmianami. W smartfonie stronka ładnie się wyświetla, a ten “spartański” wygląd dawnej strony głównej pewnie miał i swoje zalety, ale ja tam chyba nie będę tęsknił. Co do możliwości komentowania pod artykułami: z jednej strony bywały artykuły, które swojego wątku na forum nie miały, a jako tako były ważne, na czasie i i sporo komentarzy sie pojawiało, z drugiej strony część wątków dot. np. wielkich wyścigów miała nieco rozbitą część komentarzy na forum i artykuły na stronie głównej. Może dałoby się to jakoś pogodzić i pod artykułami (dot. np. tylko GT czy ważniejszych wyścigów) zrobić jakiś odnośnik do dyskusji na forum, ale nie wiem czy to nie za dużo zachodu dla redaktorów.

Chociażby komentowanie artykułów jako użytkownik facebooka (niekoniecznie użytkownik forum, ale przynajmniej nie jako anonim), czy generalnie połączenie konta forumowego z facebookiem czy czymkolwiek innym.

Ja tu ceniłem sobie najbardziej dyskusje pod artykułami pojawiającymi się na stronie głównej. Same artykuły były dla mnie tylko rozpoczęciem kolejnej dyskusji… To komentarze były dla mnie zawsze najciekawsze. Nie wyobrażam sobie tego serwisu bez komenatrzy pod aktualnościami, wygląd strony może się zmienić, ale niech komentarze zostaną.

Nie jestem też fanem kafelków - po co to komu? Normalna lista aktualności jest najlepsza, na górze najnowszy nius i potem leci reszta. Po co ten pierwszy ma być taki wielki? Która aktualność jest kolejna? Nie wiadomo, zwłaszcza, że nie mają one dat (5 pierwszych).

Na starej stronie teksty zagajające były dłuższe - to mi też bardziej odpowiadało.

W szczegółach aktualności styl cytatów powoduje, że cały tekst jest nieczytelny - źle się to czyta.

trudno się nie zgodzić, no i trzeba zaznaczyć ze była spora liczba użytkowników którzy tylko wypowiadali się pod artykułami a bardzo rzadko na forum bądź w ogóle.

Zanim coś napiszecie, to przeczytajcie najpierw wcześniejsze posty :slight_smile: Naczelny napisał, ze komentarze pod artykułami wrócą -nie ma sensu ciagle pisać o tym, ze ich brak, to wada nowej strony :wink: Wszystko będzie po staremu tylko w nowej szacie :slight_smile:

Co do pomysłu Sebastiana, ja jestem jak najbardziej za! :slight_smile: To byłoby super! Szczególnie piękna sprawa byłoby moc czytać felietony Daniela Marszałka, Krzysztofa Wyrzykowskiego i Tomasza Jaronskiego. Warto wykorzystać ogromna wiedzę i potencjał tych ludzi. Poza tym, nie oszukujmy się-masa internautow trafiłaby na nasze rowery.org tylko za sprawa tych ludzi.

Ktoś już wspomniał o tym- warto byłoby bardziej wyeksponować wejście na forum. Podobnie i “fotogalerie” i “redaktorów”. Trochę to “ginie w tłumie” i nowym czytelnikom może zając trochę czasu nim trafia na forum.

Poprzednia strona główna była bardzo klarowna, lecz mnie strasznie brakowało tego co jest teraz-pięknych dużych zdjeć w artykułach! Jeszcze raz BRAWO! I fajnie, ze powstał dział “czytelnia” :slight_smile:

I po raz kolejny błagam- nie oszpecajmy naszego forum fajsbukowymi lajkami!!! Gdyby przyszło Wam to do głowy- nie róbcie tego!!!

nachalnego zapraszania do lajkowania nie będzie, tego możecie być pewni. Szanujemy czytelników.

Przyznam, że stary design bardziej mi odpowiadał, nie lubię takiej pstrokacizny jak teraz, co zrobić;). Jest mniej przejrzyście(stara wersja była idealna:)) ale myślę że to kwestia przyzwyczajenia. Mam nadzieję, ze utrzymacie dotychczasowy wysoki poziom bo inne moje ulubione strony niestety po zmianach schodziły na psy ale myślę, że wam to nie grozi.
Będę wylewał łzy po starym forum ale skoro większosci się podoba to myślę, że i ja się w końcu przekonam;).

Z dobrych rad to może spróbujcie bardziej wyeksponować wejście na forum bo ciężko je znaleźć było no i oczywiście czekam niecierpliwie na powrót komentarzy:)

I bardzo dobrze! :slight_smile: już kiedyś była dyskusja i ankieta nt fajsbuba- [Ocenianie postów.) i zdecydowana większość opowiedziała się za tym, by z forum nie robić społecznościowego ustrojstwa :slight_smile:

Nie można przesadzi w obie strony, bo jak przyjdzie tu hołota z wp,Onetu itp to bede zasmucony…