Tour de France 2020

Wtedy zanim zaczął Movistar, ostro ciągnęli chłopaki od Vaughtersa, żeby odjechać po etap, bodajże Hesjedal mocno rwał się do przodu. Może dziś powtórzą dla Martineza?

Herrada już w pierwszym odjeździe. Konkurencja mocna, ale podtrzymuje, że to jego dzień :wink:

Kwiato w ucieczce… będzie pracował i się ujedzie

Astana trochę zaspała. A Movistar ma szatański plan :smiley: Mas na podium? :slight_smile:

Tych czterech gości z Movistaru w ucieczce zapowiada ciekawe widowisko dzisiaj. Bo w jakim innym celu wysyłaliby praktycznie wszystkich pomocników do ucieczki ? Pytanie tylko czy Valverde zaatakuje jako straszak czy jednak wszystko na Masa dzisiaj.

Kwiato w ucieczce ale i tak będzie pracował :wink: taka rola… Do niedawna praca na wygraną w Tour de France, dzisiaj praca na wygraną etapową…

Mas jest zadowolony z miejsca w top 10 w TdF po jego ostatnich kłopotach i chce przede wszystkim to utrzymać.
To jest akcja pod zabezpieczenie klasyfikacji drużynowej i ewentualne zwycięstwo etapowe Valverde.

1 polubienie

Ale dzisiaj to on z Ineosu ma największe szanse :frowning: Przecież Carapaz ostatnie 2 dni się wyjechał.
Dobra jednak Kwiato podawał przed chwilą kolegom bidony :smiley:

Wątpię :wink: o jakich kłopotach mówisz ? Celem Movistaru była wysoka forma Masa (i Valverde jak widać) w ostatnim tygodniu. Dzisiaj jest ostatnia okazja by z tego skorzystać. Mas już był na podium Vuelty, wygrał tam etap. To czy będzie ósmy czy dziesiąty jest bez znaczenia. A ewentualny awans w okolice top5 z szansami na podium byłoby świetnym wynikiem. No ale nie wykluczam, że już się zdążył zmęczyć i poczeka aż rywale sami zaczną odpadać i żadnego ryzyka nie podejmie.

Dla Movistaru to jest bardzo ważne. Po tym jak przez cały sezon rozczarowali, muszą mieć ludzi w top 10. To też jest ważne pod względem finansowym dla drużyny.
Sam Mas zresztą mówił że chce być w top 10. Tylko w top 10. To zresztą nic dziwnego po tym jak miał kłopoty w ostatnim czasie z wchodzeniem w top 20.

Faktycznie Kwiato ciśnie a Carapaz odpoczywa? Nie mogę teraz oglądać…

Astana, mam wrażenie, że celowo wysłała tylko Lulu do ucieczki. Mam wrażenie, że być może na przedostatniej górze wyjadą na czoło peletoniku, a na ostatniej jakaś próba walki w generalce.

Panzerwagon już odpadł…szybko

4 pomocników tylko Roglica widze, no moze byc ciekawie. Nie wiem czy Panzerwagen powinien tak mocno spawać ataki, zeby sie nie przeliczyli tam.

Teraz jak Caruso odjechał to nie dziwię się, że Jumbo mocno jadą, ale wcześniej ? Myślałem, że spokojnie na 4-5 minut puszczą tą ucieczkę.

I jak w takiej sytuacji pracować? :slight_smile:

Na początku często wychodził na zmiany ale teraz jedzie spokojnie w środku grupy ale za to Castroviejo od dłuższego tempa sam napędza ucieczkę, więc widac że liczą albo na Michała albo na Carapaza

Tyle że o top 10 walczy aktualnie 11, maksymalnie 12 kolarzy, w tym dwóch z Movistaru. Niemożliwe, żeby obaj z dziesiątki wypadli

Hirt również zaatakował, więc z CCC Geschke i Trentin w pierwszej grupie, a z tyłu walczy Hirt. Trzeba przyznać, że Trentin naprawdę nieźle potrafi się utrzymać na tych podjazdach, dużo lepiej od Sagana.

No Caruso jest silny gdyby Landa sprobował to moze byc to dobra pomoc, ale wątpię brak formy na takie akcje

Na ostatniej to może być za mało :wink: . Chyba że o Glieres Ci chodzi ?

1 polubienie

Oczywiście

Ale Kwiato irytuje teraz