Tour de France 2018

Wiedzą, gdzie on jest ale z kontrolami w Andy nie docierają.

Dlaczego akurat to ma być mało prawdopodobne, że Anglik chroniony, a Rosjanin atakowany?
Jeśli istnieje jakiś wpływ Sky - a szerzej anglosaskiego lobby (co sugerowali oskarżani o doping Rosjanie) na WADA to uziemienie Rosjan przy jednoczesnej ochronie bohaterów angielsko-amerykańskich jest logiczne.

Nie twierdzę, że Rosjanie mają rację i że ten spisek rzeczywiście ma miejsce.
Ale argument, że Putin dostał po nosie nie ma absolutnie żadnego zastosowania do sprawy Froomea. A jeśli ktoś się doszukuje spisków, to conajwyżej może się w tym przekonaniu umocnić dostając taki argument.

1 polubienie

2 posty przeniesiono do wątku: Tour de France 2018 - sprawa Froome’a

Wydzielono 64 posty tworząc nowy wątek: Tour de France 2018 - sprawa Froome’a

a co się stało Keldermanowi?

Podobno wywrócil się na mistrzostwach krajowych. Pech chciał, ze na ten sam obojczyk

Biedny Wilco… rok temu też się chyba wyrzn al na Giro no nie

Szukam a nie mogę znaleźć, podrzućcie link do książki TdF’2018

Jest już jakaś oficjalna lista z numerami startowymi?

Matthews podobno nie będzie walczył o zieloną koszulkę i nastawia się na etapy i pomoc Dumoulinowi w GC. Tak patrzę się na wszelkie typowania i prognozy, gdzie Tom nisko stoi i rzeczywiście nawet w zespole są ostrożni (sam mam wątpliwości co do tego startu), a z drugiej strony cały zespół podporządkowany gdzie nawet mający duże szanse w punktowej Matthews musi się pogodzić z pracą na lidera w GC, no i te wcześniejsze wypowiedzi Keldermana że liderem na GC jest Tom, czyli jakieś przesłanki muszą być, skoro koncentrują się w zasadzie na jednym celu.

1 polubienie

bo ja wiem… raczeje nie wytrzyma, w dodatku w porownaniu do druzynowej czasówki z mś bedzie brakowało Omena i Keldermana

Szczerze mówiąc, nie daję żadnych szans Tomowi w walce o podium. Ja nawet we Froome’a niezbyt wierzę w tym kontekście, a co dopiero Dumoulin, który właściwie ma tylko Ten Dama do pomocy w górach.

No i Kämna , jego najbardziej szkoda bo chyba zakończył karierę, (przynajmniej na razie tymczasowo). Co się dzieje z tymi młodymi utalentowanymi? Najpierw Costa teraz Kämna (w jego przypadku nie wiadomo czy choroba którą przebył czy się znudził kolarstwem?)
Jeśli chodzi o Oomena to jak najbardziej słuszna decyzja, on ma 22 lata, świetny wynik na Giro i przejechany TdS, zniszczyli by mu karierę posyłając na TdF.
Jeśli chodzi o TTT to Kelderman czasówkę w Szwajcarii słabo pojechał, trochę lepiej na mistrzostwach (3 miejsce) ale kiedyś zdobywał mistrzostwo a przecież teraz nie startował Tom, także przed kontuzją nie prezentował się jakoś rewelacyjnie na czas. Pamiętajmy że w Szwajcarii w czasówce Andersen był 2 ,Matthews 5, Arndt 9 i Geschke 12, wszyscy oni jadą plus dobry na czas Haga. Zagadką jest forma Theunsa i Ten Dama, który jest awaryjnie. Wydaję mi się że na wygranie TTT nie mają szans, ale też więcej jak 20-30 s do zwycięzców nie powinni stracić.

Ktoś może ma wiedzę czy RAI będzie w tym roku transmitował w FTA Tour ? CHodzi mi o niekodowany sygnał z Hotbirda. Do Eurosportu w tym roku nie bedę miał chyba dostępu wiec zostaje mi tylko RAI właściwie bo nie kojarzę innej stacji która to z Hotbirda nadawała FTA oprócz ZDF, ale oni ARD już wyprowadzili a ZDF to nadaje jakies dziwne rzeczy w typie cudowne garnki w promocyjnej cenie. Niestety Giro w tym roku zakodowali a przynajmniej u mnie nie odbierał (chyba że zrobili sygnał HD a mój dekoder jeszcze stareńki odbiera tylko SD)

Z tego co widzę transmisję są na RAI3, czyli chyba będą kodowane, bo niekodowane dawali na RAI Sportach.

Jadę w przyszłym tygodniu. Ktoś wie, czy Eurosport Player będzie działać we Francji, jak to teraz wykupię w PL?? Relacje TV chcę zobaczyć i usłyszeć z najlepszym komentarzem :). Do zobaczenia u Żabojadów :D. Stawiam na Froome’a!!

Eurosport player dzialac bedzie ale z francuskim komemtarzem . Niestety w tej aplikacji jest tylko komentarz z kraju w ktorym sie aktualnie przebywa

NIE OGLADAJ SIE TYLKO JEDZ hehe Majka dobry sie przekonamy

Froome astmatyk jak i cale SKY wygwizdane i wybuczane glosno szkoda ze go ktos tam jakims pomidorem nie rzucil jeszcze :slight_smile:

Okej, przejdźmy do konkretów.

TOP 10 tegorocznego TdF:

  1. Froome
  2. Porte
  3. Quintana
  4. Landa
  5. Nibali
  6. Uran
  7. Roglić
  8. Zakarin
  9. Yates
  10. Bardet

Niestety w tej bajce nie ma Rafała Majki.

W drugiej dziesiątce pewne miejsca: Rafał, Valverde, Dan Martin, Fuglsang, Kruijswijk, Dumoulin (wielka zagadka, ale raczej nie wróżę mu sukcesu), Mollema, Jungels, Thomas, Bernal, Poels.

Szanse na drugą dychę mają: Pozzovivo, Ion Izagirre, Latour, Guillaume Martin, Soler, Barguil, Navarro.

Przy odrobinie szczęścia w top 20: Benoot, Alaphilippe, Calmejane, Caruso, Rudy Molard, Rein Taaramae, Serge Pauwels

no i jeszcze:

Nieve, Tolhoek, Atapuma, Daniel Martinez, Rolland, Vuillermoz, Mühlberger, Boswell albo nawet Tsgabu Grmay…

Naprawdę wierzysz, że trójka z movistaru dojedzie do mety i zajmie tak wysokie miejsca? Moim zdaniem któryś z nich na pewno sie wycofa w trakcie a kolejny spektakularnie strzeli. Który? Nie mam pojęcia ale z trójki najmniej wierze mimo wszystko w Valverde.
Może to życzeniowe z mojej strony ale Bernala widzę w białej koszulce.

Też mi się tak wydaje. Valverde jest wyjątkowo teamplayowym zawodnikiem i szczerze powiedziawszy nie zdziwiłbym się, gdyby sam dla dobra sytuacji w zespole kontrolowanie ponieść straty. Ale bardzo nie chcę żeby tak było :slight_smile:

Ja konsekwentnie stawiam na potwora Roglicza :slight_smile:
Główna niewiadoma jak wytrzyma 3 tygodnie, ale co to za obstawianie bez niewiadomych :wink:

Nie wierzę za to w Quintanę, ani Bardeta. Za to sądzę, że Nibali może powalczyć - ze swoim długim cyklem między szczytami formy i wczesnym pierwszym szczytem w tym sezonie, myślę, że może się okazać w świetnej dyspozycji. Może, ale nie musi - bo to jednak Nibali. Krzysia i Bernala postawiłbym na podobnym poziomie (ale nie wiadomo jak Kolumbijczyk będzie sobie radził z rolą pomocnika jednocześnie dbającego o swoje sekundy, a może będzie wolna ręka?) - i jednocześnie na podobnym co właśnie Enzo i może Ricziego. No i Adam Yates.
Aha - Fuglsang moim zdaniem nie będzie miał lepszej okazji na top5 niż teraz, i tak też stawiam. Jak się bawić to się bawić :slight_smile:

  1. Roglicz
  2. Froome
  3. Porte
  4. Yates
  5. Fuglsang
  6. Uran
  7. Bernal
  8. Nibali
  9. Quintana
  10. Bardet

Serce chciałoby Alejandro w topce, ale boję się że przeważy drużyna i jazda potem na Vueltę, z czego też nie jestem szczęśliiwy w kontekście MŚ. W dodatku między Tourem a Vueltą tylko 4 tygodnie!